M2 NVMe dotazy

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod milsimr 13. 9. 2018 16:31

CSM s M.2 NVMe disky vůbec nijak nesouvisí. Otázka spíš je, jaký na tom chceš provozovat systém; u W10 dej disabled a Secure Boot nastav na enabled.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baxos 14. 9. 2018 09:49

mam podobny dotaz a nechcem zakladat nove vlakno zbytocne
mam zostavu s MSI Z170A M3 doskou a mam SATA SSD Kingston Savage 480GB ako systemovy a potom dalsie HDD na data.
Chcel by som pridat dalsie SSD a nastava otazka ci ist do NVMe alebo staci SATA (ak staci sata tak potom by stacilo aj klasicky 2,5" format)
Ak by som siel do NVMe tak by z neho bol systemovy disk a pytam sa ci sa oplati priplatit napr na samsung 960/970 PRO oproti EVO (v zasade to vidim ako MLC vs TLC)

sucasny kingston je TLC, mam ho 2 roky, nema opotrebenie no kedze dalsi disk by som skor chcel pouzivat na data (presunut tam dake viacej pouzivane data z HDD) a teda viac presuvat, kopirovat a mazat ako na systemovom, kde len obcas nainstalujem SW a prip. odinstalujem
Ma teda zmysel ist do MLC na tento ucel? prip. poradit modely?
Baxos
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 14. 9. 2018 09:59

jen upravím, že teda Savage je MLC nikoli TLC a je to velmi slušný disk.

Nevím na co ten PC máš určený, ale klidně bych do NVMe šel jestli teď zvažuješ další disk. Posun tam je, jestli máš dost peněz na Samsung PRO chybu neuděláš. Jen bych určitě šel do nového modelu 970.
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baxos 14. 9. 2018 11:05

tak som bol uvedeny v omyle lebo som si o zle precital v obchode kde som kupoval...
v tom pripade by som asi savage nechal na tento ucel a na system kupil novy NVMe, (preferovane MLC tiez)
takze mi to vychadza na samsung 960/970 PRO, je nieco lepsie? Resp. ma vyznam kupovat nieco ine? napr. WD Black? a je nieco ine NVMe MLC na trhu?
Baxos
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 14. 9. 2018 12:25

Nějaké disky jsou, více řeknu příští týden až se k tomu dostanu. :)
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod strainy 15. 9. 2018 19:41

Pavoluhliarik píše:Chlapi nechcem zakladať nové vlákno. Mám dva M.2 disky ssd nvme samsungy. Otázka znie či musi byť v biose CSM na disabled alebo enable ďík


Když už jsem tohle téma založil, tak odpovím jak to mám nastavené já a jak to mě funguje.

Operační systém je Windows 10 Pro 64bit. Disky mám M2 NVMe Samsung 960 EVO a dva SATA: Crucial MX500 a Kingston HyperX 3K.

Při pořízení M2 NVMe disku jsem na něj udělal čistou instalaci Windows 10. V BIOSu jsem zvolil v Boot mode "Windows 8/10" (ta možnost bez WHQL), CSM na Disabled a Secure Boot na Enabled se Standard nastavením. Všechny jednotky jsou naformátované jako GPT.
strainy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pavoluhliarik 16. 9. 2018 18:52

Chlapy nechcem zakladať nové vlákno. Upgradoval som pc výmena dosky a cpu .Otázka-používam M.2 disk nvme Samsung 960 pro 512gb už tri dni po nainštalovaní win10 pro sleduijem, že mi furt bliká led disku na doske a aj na skrini. V správcovy úloh mám intenzitu disku 0 až 1 % nemôže to robiť zle zapojenie prehodenie kontaktov + a - na panel connectors alebo to je normálne čo by podla mňa nemalo byť.
Pavoluhliarik
Junior

Odeslat příspěvekod soban 16. 9. 2018 19:19

Neřeš hovadiny!

Pokud přehodíš kabel +/- k ledce na bedně tak potom ledka nebude svítit - nic se nestane.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod still_wolf 21. 1. 2019 15:51

Ahoj,
měl bych takovou alchymistickou otázku ohledně tohoto tématu.

Bude mi doma přebývat jedno SSD M.2 NVMe z NTB. A rád bych jej použil v jednom ze dvou starších PC a to buď v PC s MB ASUS P8Z77-V LK nebo a to raději v PC s MB Gigabyte H55-UD3H.
Co jsem se dočetl, k provozování SSD M.2 NVMe jako systémového disku potřebuji UEFI a čip Z97(X99) nebo vyšší.
První problém by prý měl vyřešit tímto návodem a druhý problém je prý řešitelný redukcí M.2->PCI-e s vlastním BIOSem. Celé mi to přijde trochu divoké. Ale vyřešilo by mi to spoustu problémů. Proto bych Vás rád poprosil o radu a případně nějaké podrobnější návody

Info o SSD z NTB:
Form Factor M.2 2280
Capacity 256 GB
NAND Type TLC
Interface PCIe NVMe Gen3X4
Maximum Sequential Read Up To 1700 MB/s
Maximum Sequential Write Up To 600 MB/s
Logical Blocks 500,118,192
Operating Temperature 32° to 158°F (0° to 70°C) [ambient temp]
Features TRIM; L1.2

Děkuji za konstruktivní rady.
still_wolf
Junior

Odeslat příspěvekod soban 21. 1. 2019 16:33

Panebože co chceš řešit?

Tvoje MB nemají M.2 slot takže tam ten SSD nedáš.

A řešení s redukcí + SW pro UEFI a nebo redukcí s vlastní rom s biosem ti nikdo nepotvrdí protože pochybuji že to někdo na tvých MB skoušel.

Fungovat to může a nemusí, prostě je tam hromada neznámých problémů.

Podle mě to za tu námahu nestojí pořiď normální SSD do sata portu.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pavoluhliarik 26. 10. 2019 17:51

Nechcem zakladať nové téma-Mám dosku maximus xi hero a v nej m.2 nvme disk Samsung 960 pro.Chcem sa si dokúpiť ten istý disk a urobiť raid1.Potom bude možné rozdeliť disk na dve partície?
Pavoluhliarik
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 26. 10. 2019 18:38

Ano, ale co si od toho slibuješ?
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavoluhliarik 26. 10. 2019 18:43

Len chcem vedieť či to ide alebo je lepšie dokúpiť tento disk HP SSD EX950 1TB / Interní / M.2 / PCIe Gen 3 x 4 NVMe 1.3 / 3D TLC 5MS23AA#ABB.
Pavoluhliarik
Junior

Odeslat příspěvekod Pavoluhliarik 27. 10. 2019 06:01

Ešte jedna otázka ten disk nie je v QVL liste od dosky pôjde to?
Ešte jedna mam Samsung m.2 960 pro 512 gb ten chcem na systém druhy disk je Samsung 860 QVO 1Tb k tomuto disku si chcem dokúpiť druhý a chcem si spraviť s týchto dvoch raid1 .-m.2 Samsung na system +QVO v raide1 je to možné?
Pavoluhliarik
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 27. 10. 2019 22:20

QVO? To je dost slušnej odpad, řekl bych odpad nejhrubšího zrna...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků