Odkup firemního počítače

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod falcons 2. 2. 2019 16:17

Ahoj,
mám možnost odkoupit firemní počítač.
Jde o cca 3 roky starý HP z240 (i5 6500U, 16Gb ram, 250Gb SSD, Quadro 600).

Můj dotaz zní, jak je to s případnou výměnou komponent?
Např. když by klekl zdroj, nebo grafika, půjdou normálně vyměnit za něco co bych koupil, nebo bych musel vzít pouze "schválené" komponenty?
falcons
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 2. 2. 2019 17:38

Většina hotovek od HP má zdroje atypických rozměrů, takže normální zdroj do těchto sestav většinou nenacpeš. A co se týče grafik .. ty jsou pro změnu whitelistované výrobcem na úrovni v BIOSu, takže ne všechny budou fungovat.

Já osobně bych se hotovkám vyhnul, pokud to je však za rozumný peníz ..
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 2. 2019 18:48

Whitelist. Osobně bych to nechtěl, ani nedoporučil.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod falcons 2. 2. 2019 19:26

Ještě se zeptám ohledně toho whitelistu. Dle specifikace na internetu by ta i5 měla mít i integrovanou grafiku. Čistě teoreticky by to tedy po "demontáži" té externí mělo fungovat přes integrovanou? Mám právě za to, že ta externí se tam dokupovala solo, ale nejsem si na 100% jist.
falcons
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 2. 2. 2019 19:41

Integrovaná by jet měla.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 2. 2. 2019 22:07

já bych se toho nebál. Ani toho whitelistu na grafiku. Dokonce i ten zdroj vypadá jako klasický.
Pravda, nemá s nimi moc velké zkušenosti, ale jeden kousek WS od HP jsem už jinou grafikou upgradoval a bylo to bez problémů.
Pokud by tam byl whitelist, tak k čemu by tam byly PCIe? Bych do toho nemohl dát třeba nějakou měřící kartu, nebo lepší zvukovku ...
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 3. 2. 2019 08:51

eLzyx:
Pleteš si pojmy. Značkové WKS nejsou stavebnice.
falcons:
Slušná sestava.
IMHO za cenu do 10 000 Kč výhodný nákup.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 3. 2. 2019 11:46

ale prdlajz. Pokud máš počítače od těchto "big brandů", tak koupíš takovu WKS i např. na místo měřící stanice, nebo třeba ovládání nějakého stroje. Od dodavatele externího HW akorát vezmeš kartu/převodník, kterou/který do takové WKS nacpeš. Kdyby to nefungovalo, bylo by to poněkud k prdu ...
Mnohokrát jsem do těch značkových sestav dával "neoriginální" SSD, paměti, jiné procesory, všemožné karty a nikdy nebyl problém. Vlastně jen jednou, ale to bylo v dobách, kdy HP přecházelo na UEFI a nemělo to moc dobře zmáknuté. Pak tam opravdu neoriginální grafika nenajela. Nicméně stačilo pohledat řešení a stačilo updatovat BIOS/EUFI poslední ofiko verzí ...
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qefik 3. 2. 2019 14:55

Nebál bych se toho, Z řadu jsem v práci rozebíral několikrát, i tento model, měnilo se tam kde co a nebyl jediný problém. Jak RAM, tak grafika, zdroj, dokupovaly se PCI wifi karty, síťovka když zdechla. Pokud to je za pár šupů, jdi do toho.
„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“
Mark Twain
Qefik
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků