Externí / interní CD-ROM

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod pointops 6. 2. 2019 17:05

Prosím o laskavé doporučení externí ODD, a pokud se to smí tak případně i interní. Kdyby totiž prostě MUSELA být.

Díky, bohužel se mi nedaří nic najít v již navržených sestavách.
pointops
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 2. 2019 17:53

Cokoliv co se prodava. Rozdily jsou vlastne hlavne v designu, nekdy u externich v konektoru mini/micro USB ... jestli existuje nejaka s USB-C netusim. U internich jsou vsechny SATA a vsechny nejak delaji bzz-bzzz.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 7. 2. 2019 09:01

Když se vyhneš značce LG, s žádnou jinou neuděláš chybu.
Externí mechanika má zásadní výhodu:
můžeš ji použít i s NB.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pointops 7. 2. 2019 18:24

Príma. Matně jsem si pamatoval, že tu kdysi proběhlo varování před nějakými ???? co zpomalovaly start W10 či boot.

Milanr1-ův argument se do případné debaty hodí.

https://www.alfa.cz/index.php?eid=15L16007U09J0A8 Chtěl jsem jít do Lite-On eBAU108 (nebrat nejlevnější), jenže má "Y" kabel, na což nejsou úplně na každém NTB USB porty (2 vedle sebe). Tedy Transcend 8XDVDS.
p\o.
pointops
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 2. 2019 19:25

Jojo, to zpomalovani bootu kdysi delaly (pouze interni) mechaniky od LG ... ale posledni jejich asi ctyri generace mechanik mne uspesne minuly, takze jak jsou na tom dneska, nemam poneti. (Volil bych ale i tak jinou znacku, jistota je jistota)

Transku (Transcend) znam a je v pohode.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků