VPN router

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mike.M 11. 2. 2019 15:46

Ma rada je tato. Pokud se takto ptas, je kazda rada draha. Zadne info
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zynk 11. 2. 2019 15:59

Mike.M > potřebuji vzdalenou správu prostřednictvím VPN protože potřebuji"obejít https://... modem-router mi neumožnuje přístup http:// .. . Prohlížeč hlásí neplatný certifikát a pokud dám obejít stránka vzdáleného přístupu se nenačte-zřejmě neplatný certifikát SSL. Bylo mi řečeno že řešení je prostřednictvím VPN.
Zynk
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 12. 2. 2019 10:43

To bude spíš jiný problém. Protože když v prohlížeči klikneš na tlačítko "pokračovat i přes neplatný certifikát" tak by to mělo normálně fungovat. Schválně to píšu do uvozovek, protože co prohlížeč to trochu jiné tlačítko a nebo postup jak pokračovat s neplatným certifikátem. Pokud nefunguje, nebo se ti načte jen prázdná stránka, tak je problém jinde a ne v certifikátu. Pouze pokud klikneš na "odejít a nezobrazovat" tak se na stránku s neplatným certifikátem nedostaneš. Ovšem vše to závisí od prohlížeče a od nastavení zabezpečení. Někde ani nemusí být možné kliknout na volbu "pokračovat s neplatným certifikátem" a rovnou ti to nepovolí se připojit. Ale tohle vše je záležitostí klientské strany (tj prohlížeče) a s tím by jsi měl umět pracovat.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Zynk 12. 2. 2019 12:58

tak samozřejmě dával jsem i pokračovat na neověřený certifikát. dokonce i vložit certifikát ručně a nic. při vzdáleném přístupu do VDSLmodemu (služba v něm povolena) se ukáže login : zadám a je bílá stránka . jak už jsem psal je podporován přístup pouze https:// ... . pro vyloučení zásadní chyby pevnou veřejnou adresu mám a přistupuji z jiné ip (ne v rámci LAN sítě).
Zynk
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 12. 2. 2019 13:06

A v ramci lan se to povede? Pokud jo kukni do admin modemu a dej povolir pristup s wan, ten je totiz standartne blokovany. Bezpectnostni riziko...
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zynk 12. 2. 2019 13:18

v rámci lan bez problému všemi prohlížeči který používám:chrom , mozilla , opera. zkoušel jsem i starší verze prohlížečů a nic. vzdáleně pouze login a bílá stránka. proto bych chtěl obejít přístupem prostřednictvím VPN kde by mělo být jedno jestli je nebo není zabezpečení SSL
Zynk
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 12. 2. 2019 13:25

Ten modem nepodporuje zadne vpn, jedine passthrought, tzn ze je pruchozi. takze tim to neudelas. Opravdu je to povolene?
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zynk 12. 2. 2019 13:41

kouknu do něj. divné ale je že se do něj dostanu přes mobilní připojení k netu (Vodafone). když zkouším z VDSL připojení jak z T-mobile tak O2 tak pouze login a bílá stránka. a pokud vytvořím z mobilu hotspot tak se do něj dostanu jak z mobilu tak z připojeného notasu. který je standartně připojen prostřednictvím t-mobile VDSL a z tohoto připojení ne

-- 12. 2. 2019 15:29 --

v nastavení WAN > Disable Port Scanand DoS Protection(není zaškrtnuto) // Respond to Ping on Internet Port (není zaškrtnuto) // Disable IGMP Proxying (zaškrtnuto)// MTU Size(in bytes) 1492 // NAT Filtering - (zašktnuto Secured,je možnost i Open) , Disable SIP ALG (není zaškrtnuto) . Předem všem děkuji za rady
Zynk
Junior

Odeslat příspěvekod soban 13. 2. 2019 10:54

Neblokuje nějaké porty ISP? Pak co firewall na tom modemu? Pokud to z nějaké sítě chodí a přes jinou ne tak třeba zapátrat co je rozdílné.
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Zynk 13. 2. 2019 11:33

soban > ptal jsem se operátora a prý nic neblokují VDSL O2,T-mobile (víme že přeprodávaná služba). přes mobilní připojení Vodafone se webové rozhraní zobrazí
Zynk
Junior

Odeslat příspěvekod soban 13. 2. 2019 23:48

Při povolování WAN tam jde většinou nastavit nějaký rozsah IP z kterých připojení pošlape.

Máš to povolené ze všech IP?
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Zynk 14. 2. 2019 10:23

povolené pro všechny IP.

-- 14. 2. 2019 11:44 --

respektive ze všech IP

-- 14. 2. 2019 12:00 --

po zadání loginu se zobrazí toto. dám přesto pokračovat a je tam totožné >
Tento web není zabezpečený

Mohlo by to znamenat, že se vás někdo snaží oklamat nebo chce ukrást údaje, které odešlete na server. Tento web byste měli okamžitě zavřít.


Přejít na vaši úvodní stránku
Podrobnosti
Váš počítač nevěří certifikátu zabezpečení tohoto webu.
Název hostitele v certifikátu zabezpečení webu se liší od webu, který se snažíte navštívit.
Kód chyby: DLG_FLAGS_INVALID_CA
DLG_FLAGS_SEC_CERT_CN_INVALID
Pokračovat na web (Není doporučeno)
Zynk
Junior

Odeslat příspěvekod soban 14. 2. 2019 14:23

Kecy o bezpečnosti certifikátu jde obejít - většinou je to tím že je podepsaný sám sebou.

Toto jde nastavit v prohlížeči který používáš.

Jinak jseš si jistý že přistupuješ na ten svůj modem, zda ta IP je jenom tvoje zda se nedostáváš na nějaké jiné zařízení od ISP.

Prostě když z místní sítě koukneš do nastavení modemu má na wan rozhraní veřejnou IP?

Pak koukni na https://www.test-ipv6.cz/ a schodují se vypsané IPv4 s tím co vypisuje modem?

Nebo to můžeš otestovat třeba zde? http://www.mojeip.cz/
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Zynk 14. 2. 2019 15:42

vzdálený přístup jak už jsem psal funguje pouze z mobilního připojení Vodafone. takže mám pevnou veřejnou IP adresu a nastaveno správně . Pokud z pevného připojení VDSL O2 nebo T-mobile tak nejde.
Zynk
Junior

Odeslat příspěvekod soban 14. 2. 2019 16:47

Co ti k tomu mám napsat?

Konkrétní IP neuvedeš........

Tak si to musíš pohledat sám proč to nefunguje.

Firewall?
ISP něco blokuje?
Z vodafone se připojení povede protože nějaká zrada mezi IPv6 a IPv4?
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků