upgrade, 10-15K, starsi hry, LN

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dokotr 11. 2. 2019 18:53

Ok chápem že nechces sharovat know how. Len by ma zaujímalo či si použil heatsinky na pamäte a vám alebo su len ofukovane. Tod vsio.
dokotr
Junior

Odeslat příspěvekod nyrlem 12. 2. 2019 15:43

Jelikož věci nejdou vždy jak naplánujeme, tak se mi samozřejmě stalo, že jsem otevřel bednu a v ní našel dvakrát tyhle paměti:

Patriot 4GB KIT DDR3 1333MHz CL9 Signature Line s chladičem

Nechápu, jak je to možné, ale stalo se, takže mám všechny sloty ucpané 2GB kousky :D Otázka dne zní, mám to vyměnit za něco jiného a pokud ano za co? Desky umí podle všeho až 32GB 2000 MHz ..
nyrlem
Junior

Odeslat příspěvekod atti.hombre 12. 2. 2019 15:58

:D no ja by kúpil 2*4GB a nahradil nimi 2*2GB RAM... budeš mať 12GB RAM ... ak máš many tak rovno kúp 2*8GB moduly a dvojgigové predaj/vyhod... ale šiel yb som cestou 12GB pamäte... bo stará platforma.
Ryzen7 5700G, B550 A, 32GB 3600MHz G Skill, Sam.970 Pro ,DT01ACA200 , RM 650x ...
Pentax K-3II Silver Edition
https://eu.zonerama.com/attihombre/245758
atti.hombre
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 2. 2019 12:31

12GB bude ok.

Resp takhle. Omrkni Aukro.cz a hledej Kingston DDR3 pameti. Neboj se koupit jete, za nove nema vyznam utracet.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nyrlem 13. 2. 2019 16:02

Poznám rozdíl 16 vs. 32 GB? Jak jsem se už jednou rozutrácel tak mi tech 15 stovek uz neprijde jako velky rozdil :)
nyrlem
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 2. 2019 16:11

Pokud se takhle ptas, tak ne. ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nyrlem 10. 3. 2019 22:46

Ahoj .. mel jsem problem s grafikou, takze pohromade a k sesroubovani jsem se dostal az dnes a mam nekolik dotazu - na desce je pro usb 3.0 pripojeni k bedne pres 9zdirkovy konektor a nova bedna ma 20 zdirkovy .. da se to nejak propojit nebo vepredu na desce nebudou fungovat usb?
Podle fotky jdou tri predni vetraky zepredu dovnitr, dva vetraky zhora dovnitr a jeden zezadu dovnitr. Nemel by jit nejaky ven?
Treti dotaz na ty pevne krytky zepredu a shora - vsechny maji zustat zadelane?

Dekuji za pomoc :)
nyrlem
Junior

Odeslat příspěvekod nyrlem 10. 3. 2019 23:49

jeste jsem zjistil (strana 15 http://download1.gigabyte.ru/manual/mb_ ... -ds3_e.pdf), ze asi nemam kam na desce dat vsechny vetraky .. neprehlidl jsem neco?
nyrlem
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 11. 3. 2019 13:17

Nevím co tam vše máš, protože se mě vlákno nechtělo celé studovat. Ale staré desky zkrátka neměli podporu USB 3 dopředu na bednu. Takže velmi pravděpodobně tvá deska umí jen USB2, ale USB3 tam nepřipojíš (resp musel bys pořídit nějaký další bazmek.

opět nevím jakou si koupil skříň, takže s ventilátory těžko poradím, ale ať jsi koupil 4 nebo 6 ventilátorů, mělo by platit stejný počet IN-TAKE a stejný počet OUT-TAKE.

Na vhánění čerstvého vzduchu použij ventilátory vepředu nebo dole a vyháněj teplí vzduch vzadu a nahoře.

Pokud nemáš dost konektorů na ventilátory, kup rozdvojku.
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nyrlem 11. 3. 2019 14:29

Ahoj, dekuji za odpoved, vse ostatni jsem vyresil (vetraky mam dobre, napajeni 6 vetraku udelam primo ze zdroje pres redukci ze 4pinu), zbyva mi to usb3 na predek. PS: bednu mi doporucil kineczech a niz ve vlaknu je vyfocena ..

Mam novou bednu a ta ma pro to nejaky 19pinovy konekrot, na desce je vystup na usb3, ale pres 9pin. Lze najit nejakou redukci nebo vazne potrebuju ten pci krumpl? :)
nyrlem
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 3. 2019 14:48

https://www.alza.cz/akasa-usb-ak-cbub19 ... 80.htm?o=2

Ale tedy budou fungovat jen jako USB 2 ... max 35MB/s. Tzn uz mas mozna lepsi vzit tu PCIe karticku a mit 350MB/s.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nyrlem 11. 3. 2019 15:18

Děkuji za pomoc :) Já to fakt nechápu, podle manuálu to umí usb3 :shock: :shock:

Cestou z práce vyzvednu kabeláž a dám vědět, jestli jede Path of Exile na plnou grafiku :)

ps: datovy disk pote, co jsem ho vyndal z nechlazene bedny prestal blbnout, takze vymenit bednu byl dobry napad ..
Přílohy
usb3.png
Naposledy upravil nyrlem dne 11. 3. 2019 16:24, celkově upraveno 2
nyrlem
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 3. 2019 15:21

To je oznaceni ve smyslu "treti USB header" ... nikoliv header s USB 3.0 propustnosti. ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nyrlem 11. 3. 2019 16:27

Jeste jeden hloupy dotaz - ty desky, ktere jsou na bedne zepredu (pred nasavanim) a shora, ktere jsou souvisle a pod kterymi je nejaky molitan, ty mam nechat kde jsou? Hlavne ty dva vzadu co foukaji teply vzduch ven si nejsem jisty ..
nyrlem
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 3. 2019 16:32

Tu přední nechat, Horní sundat.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků