pomoc s nastavením MPC HC pro h264 a h265

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod audis 13. 2. 2019 21:52

tak to zas né. Jestli není ofiko výrobci prezentováno, že to je kompatibilní, tak se mi do toho riskovat nechce. Tak jak to je?
1. Ofiko kompatibilní? a Občas se to nesejde.
2. ofiko není nic, vypozorváno, že to na 99 % je kompatiblní?

definice ofiko: jako když se říká, že USB3 můžu zasunout do USB2 a pojede to také.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 2. 2019 22:06

Jo, podle definice. :))

Nebud srab. 8-P
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 13. 2. 2019 22:21

teorie je jedna věc, praxe druhá ověříme :-)

jestli pak pojede i film H265 UHD 2160p TrueUHD (což nevyužiju ale výjimečně není jiná možnost), tak budu mít radost, kterou nebudu vědět jak uchopit :-D
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 2. 2019 23:02

Z jineho soudku (uz jsem na foru urcite rikal): Dneska 4k H265 film "davaji" i procesory typu N5000 (samo ze na to maji HW dekoder) v mininoteboocich.

Dokonce s poradnym SSD (1TB MX500) z toho je plne pouzitelny stroj, ktery NEMAM tendenci rozmlatit kazdou patou minutu.

-

Ten Athlon je na tom vykonove mozna jeste o kus hur (nevim, nehledal jsem a je to vlastne uplne jedno, protoze na seriozni praci ho nemas), ale s tou 1030 to musi zvladnout. Skoda je, ze tady nic s 1030 nemam. Otestoval bych ... omezil bych nejake coffee na 1core a treba na 1GHz ... pak by se videlo.

-

Onehda jsem kamaradovi v nestrezene chvilce vbehl do BIOSu a nastavil prave to jedno jadro a 2GHz. Par dnu pak chudak laboroval, co se mu stalo s PC. Reinstall ... vsechno mozne.

Pak jednoho dne mi na obede cely vyrizeny popisuje, co se mu stalo s kompem, a ze ze to budeme muset reklamovat ... tak mu se smichem reknu co se teda fakt stalo ...

Taky nevedel samou radosti, co uchopit. :lol:
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 13. 2. 2019 23:11

ne nic prosím netestuj, to by byla ztráta času. Časem koupím nějakou GT 1030 ddr5 a bude. Když říkáte, že 1080p v h265 bude v pohodě u mě, cíl splněn. díky.

PS: na desce je zapojen SSD MX500 250 GB jako jediné uložiště.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod homozan 14. 2. 2019 14:05

1. mpc-hc poslední verze: https://www.videohelp.com/software/Medi ... ome-Cinema

2. nastavení: možnosti - interní filtry - video dekoder - hardware decoder: ( DXVA2 / NVIDIA) - zaškrtnout H.264 + HEVC

PS: laboravat s výběrem "hardware decoder"
homozan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 14. 2. 2019 21:05

1. novější verze. to jsem nevěděl. zkusím díky.
2. ano to mám nastaveno odjakživa.

-- 14 úno 2019 21:13 --

ad1: otestovano za stejných podmínek na jednom filmu: postovaná verze 1.8.4 se seká mírně méně, než moje dřívější 1.7.13 . Prima.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 14. 2. 2019 21:54

Pre zaujimavost, ako je na tom najnovsia verzia MPC HC v porovnani s PotPlayer? V PotPlayer je v hlavnom skine tlacidlo S/W, tiez je mozne kliknutim prepnut na H/W.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 24. 2. 2019 18:58

nenacházím bazarovku grafiku GT 1030, pasivní chladič, do 1000 kč.
Lze doporučit nějaký ekvivalent?
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 2. 2019 22:05

Novou 1030?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 24. 2. 2019 22:35

nová stojí 2000 kč. chtěl jsem (dle rady zde) sehnat bazarovku za půlku ceny. Nenacházím.
Ptám se na alternativní graf karty se stejnými vlastnostmi jako doporučený GT 1030, řešící můj problém, jsou-li ne dražší než GT 1030.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 26. 2. 2019 23:47

já bych se na tuhle sestavu vykašlal, postavil bych něco ultralevného moderního. Ath 200GE+deska+ 4G ram = 3500Kč. Případně něco jako ASROCK J4105M + 4GBD4 ram = 2600Kč.

Za ten tvůj sčot dostaneš tak pětikilo na aukru.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 1. 3. 2019 21:37

graficvká karta Radeon RX 550 je doporučitelný ekvivalent pro mě k GT1030? Umí obsloužit přehrávání videa h2465 h265 4k, Uhd?
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 3. 2019 22:16

Teoreticky.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 10. 3. 2019 13:38

milsimr píše:Tady bohužel pomůže tak leda nákup grafické karty s HW podporou těchto formátů. Třeba GTX 1030 nebo něco podobného. https://www.czc.cz/gigabyte-gt-1030-silent-low-profile-2g-2gb-gddr5/225005/produkt

Ve tvém případě to vypadá, že grafika nemá HW podporu a procesor to už spíše nedává. Možná ještě zkusit procesor trochu přetaktovat?

1. na bazaru rozumná koupě není. Koupím tu GT 1030 novou, pasivní chladič. Potřebuju DVI (kvůli monitoru) a HDMI (televize). Na značce nezáleží nebo mám nějakou značku preferovat (s ohledem na cenu, rozdíl stovky dvě je v pohodě)?

2. umí ta GT 1030 HDR? (až umře stávající monitor (dell 2209wa)), že bych koupil monitor s hdr a podporovalo to, mě napadlo.

Teď něco čtu o redukci dvi-d > displayport... a nevím co za výstupy ted na gk koupit, aby to mělo smysl.
dnes tv ... hdmi
dnes starý monitor (funguje OK zatím) .... dvi-d
v budoucnu nový monitor .. nevím co tam bude displayport? hdmi?
co mám zvolit za kombinaci výstupů na GK a jakou značku?
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků