WiFi router

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Cajky 12. 2. 2019 19:35

Zdravím, potřeboval bych poradit s výběrem routeru nebo možná je zakopaný pes někde jinde.
Mám internet od UPC a modem Technicolor TC7200, na kterém jsem do teď fungoval.
Pokud jsem byl na druhém konci bytu(v paneláku) a koukal na nějaky stream třeba na twich, zasekávalo se to, tak jsem si řekl i na radu technika z upc, pořídit router.
Pořídil jsem ASUS RT-AC51U. Před chvílí jsem ho zapojil a byť jsem antitalent na tyhle věci, všechno funguje.
Teď mám zobrazeny tři wifi doma, stará od TC7200 a dvě nové od ASUS, jedna 2.4G a druhá 5G.
Šel jsem tedy na druhý konec bytu, zavřel jedny dveře a k mému překvapení se zasekává twich stejně jako předtím, ba dokonce se telefon přihlásí k té původní wifi, která by měla být nejslabší, ostatní prostě nejmenší signál.
Poradily by jste mi prosím, který router pořídit, abych měl v bytě dobrý signál kdekoli?

Děkuji, Honza
Cajky
Junior

Odeslat příspěvekod polda 12. 2. 2019 22:14

Přímo u wifi se nezasekává?

Pravděpodobně přehlušené kanály
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cajky 13. 2. 2019 00:42

Ne ne, u WiFi cajk. Já tomu nerozumím, když odejdu o místnost vedle, zavřu dveře, jakto, že ty dvě WiFi z routeru, které by měly být nejsilnější a ten router k tomu slouží, tak mají smůlu a přihlásí se to zpátky na tu, která by měla být nejslabší a to je původní modem?
Pomůže mi něco jiného? Jiný router?
Podle testů by ale tenhle neměl být špatný.
Cajky
Junior

Odeslat příspěvekod Chipoun 13. 2. 2019 06:02

A ty máš modem a router položený vedle sebe ve stejné místnosti?
Naposledy upravil Chipoun dne 13. 2. 2019 07:54, celkově upraveno 1
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 13. 2. 2019 07:28

Měl bys buď : 1.kabelem připojený nový router dát do nové místnosti.
2.vypnout v nastavení modemu wifi.
V obou případech si zjistit jak je u tebe zarušené pásmo a podle toho nastavit vysílací kanál routeru.,, aplikací v telefonu,, třeba :wifi analyzer,,
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 13. 2. 2019 08:46

Mít na stejném místě 2 zařízení nemá smysl - jak je vidět, nefunguje to. Řešení je několik:

1. Podle mých zkušeností by nejspíš stačilo vyměnit stávající UPC modem za novější Compal (poplatek 399 Kč, nejlevnější varianta). Tenhle modem je výkonnější, spolehlivě jsem s ním pokryl celý byt 3+1 5GHz signálem ze zcela nevhodného místě (vchodové dveře na kraji bytu). Vrátit ASUS.
2. Jak píše polda, natáhnout kabel a dát ASUS do jiné místnosti/na druhý konec bytu.
3. V bytě nemusí být možné/estetické natáhnout kabel, takže se jeví jako rozumné řešení powerline od UPC (199 Kč). To je zařízení (2 krabičky do zásuvky), které ti přenese signál přes rozvody elektřiny. Do jedné krabičky zapojíš LAN kabelem Technicolor a do druhé krabičky na druhém konci bytu zapojíš ASUS.
4. Modifikovaná (lepší) varianta č. 3: Koupíš powerline, jehož druhá jednotka ti vytvoří druhou wifi síť na druhém konci bytu, např. https://www.datart.cz/PowerLine-TP-Link ... AC750.html . Vrátit ASUS.
Lexx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 13. 2. 2019 09:51

Dobry WiFi signal kdekoli nemuze jeden router zajistit, zvlast v panelaku.

Jedinym slusnym resenim je kabel At uz primo z routeru k PC, nebo k druhemu AP, ktere pokryje vzdalenou cast bytu. Nouzovym resenim je powerline, ktera ale nemusi vzdy fungovat.

Nic jako "router se silnejsi WiFi" neexistuje. Routery vysilaci vykon omezeny normami, takze nemohou vysilat libovolnou silou. A i kdyby ne, musi jim taky neco odpovedet (notebook, tablet, mobil) - a tam ten vysilaci vykon novym routerem nezmenis.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Cajky 13. 2. 2019 10:43

No, moznosti je vicero, diky moc.
Novy modem od upc se bojim, ze bych na tom byl stejne, protoze si myslim, z tenhle router by mel byt silnejsi a nepomohl zatim.
Docela se mi libi ta varianta c.3 a c.4, ale jsem nejak zmaten, jaky je tam rozdil v tech powerline?
Tu variantu c.4 preci muzu udelat stejne s powerline od upc nebo ne?
Kazdopadne vratim ASUS, nejdriv vyzkousim ty powerliny a pripadne novy modem a pak treba znovu resit s routerem.
Cajky
Junior

Odeslat příspěvekod Lexx 13. 2. 2019 10:54

Cajky píše:Docela se mi libi ta varianta c.3 a c.4, ale jsem nejak zmaten, jaky je tam rozdil v tech powerline?

Varianta č. 3: Ty powerliny od UPC neumí wifi, takže výstup je pouze RJ45 - přes LAN kabel bys připojil ASUS.
Cajky píše:Tu variantu c.4 preci muzu udelat stejne s powerline od upc nebo ne?

Viz var. č. 3, powerline od UPC neumí wifi. Odkazovaný powerline od TP-LINK umí wifi (jedna z těch jednotek), takže už ASUS nepotřebuješ a můžeš ho vrátit.
Lexx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cajky 13. 2. 2019 11:06

Cajky
Junior

Odeslat příspěvekod Lexx 13. 2. 2019 13:46

Pokud se nepletu, tak to neumí 5 GHz, takže do bytu bych to nebral.
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 13. 2. 2019 14:04

Nejdřív bych vyřešil co jsem psal o signálu a kanálech. Pokud nic nezjistíš, při instalaci nových přístrojů nemáš jistotu, že to bude lepší. Tento asus není zrovna šunt, navíc jeho FW se dá aktualizovat k lepšímu výkonu.
Nemáš to umístěno někde dole na koberci nejlépe pod stolem vedle pc aby signál byl blokován co nejvíc?
Naposledy upravil polda dne 13. 2. 2019 18:23, celkově upraveno 1
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hunter21 13. 2. 2019 17:31

S WiFi sa to má tak, že to, ako to bude fungovať v tvojom byte ti nikto nepovie a to ani výrobca, ktorý to vyrába. Ten istý router funguje v každom byte inak. Jediná šanca je odlaborovať si to sám na viacerých kusoch. Požičaj si ich aj 5 naraz a porovnávaj.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Cajky 13. 2. 2019 19:32

Asus jsem vrátil a začíná zkoušení. Nejprve jsem si nastavil modem z 2.4GHz na 5Ghz a první dojmy jsou parádní, mám internet 150 od UPC a přes wifi to jede plných 150, to jsem nečekal.
Síla signálu je horší, ale ta rychlost by mi mohla vyřešit zase jiný problém.
K tomu signálu jsem ještě narazil na toto, to by mohlo být též jedno z řešení ne? Pokud to ostatně není to stejné jako ta varianta 4.
https://www.upc.cz/internet/doplnky/upc-wifi-booster/
Cajky
Junior

Odeslat příspěvekod soban 13. 2. 2019 23:40

Je to normální powerline s honosným názvem :-)
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků