Pripojit W10pro do siete

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Hornet (novy) 27. 2. 2019 14:16

V davnejsich dobach bola vybudovana siet klasickym systemom. Boli urcene pevne IP adresy a pracovna skupina, Siet fungovala s pocitacmi W98 a XP . Postupne sa pocitace modernizovali a pripajali sa na siet cez urcenu pevnu IP adresu a pracovnu skupinu. Stroje prechadzali na vyssi OS. V sucastnosti su v sieti stroje s XP, W7, W8.1, W10. Doteraz vsetko fungovalo. Teraz treba pripojit do siete W10Pro, stroj celu siet vidi ale zdielat sa daju len adresare, ktore su na XP. Pritom sa da tlacit na vsetkych tlaciarniach. Na ostatne stroje pyta akesi heslo. Navyse v sieti je W7 home 64 bit, ktory je ako FTP klient a prichadzaju nan udaje, ktore by trebalo rozniest po sieti. Okrem tejto W10 pro vsetky stroje funguju. Tato W7 vidi vybudovanu siet ako Neidentifikovanu verejnu siet. Chcel som na tejto W7 vytvorit domacu skupinu ale nejako sa mi nedari. Skusi niekto poradit co stym?
Kdo si hraje, nezlobi
Hornet (novy)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 27. 2. 2019 14:44

Poradit poradíme, až nám svůj problém přeložíš z jazyka tvého kmene (který opravdu neznám) do něčeho, co má hlavu, patu a rozumí tomu i jiní.

Dohadovat se nad tím, co básník svým slohem vůbec myslel a včem je vůbec problém, opravdu nehodlám.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hornet (novy) 27. 2. 2019 17:20

Tak jednoduchsie mam siet zlozenu z XP, W7, W8.1 a W10. S pevnymi IP adresami. Pocitace sa navzaom vidia a zdielaju povolene priecinky. V sieti su pripojene 3 tlaciarne, ktore bez problemu funguju z kazdeho stroja. Potrebujem pripojit dalsi system W10Pro. Urcil som mu IP adresu z prislusneho rozsahu a rovnaku pracovnu skupinu. Je na nom vidiet cela siet ale pracue spravne len s tlaciarnami. Pri pokuse zdielat povolene priecinky vsak vyzaduje heslo. Ako na to ?
Kdo si hraje, nezlobi
Hornet (novy)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod atti.hombre 27. 2. 2019 19:52

Na jednom z PC je vytvorená tá skupina do ktorej sa ostatné PC pripájajú. Ja neviem na ktorom PC to je- ale ked to zistíš tak na tom PC si daj zobraziť heslo pre danú skupinu- to potom zadaj v tom PC s W10Pro ked pýta heslo pracovnej skupiny...
Ryzen7 5700G, B550 A, 32GB 3600MHz G Skill, Sam.970 Pro ,DT01ACA200 , RM 650x ...
Pentax K-3II Silver Edition
https://eu.zonerama.com/attihombre/245758
atti.hombre
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 27. 2. 2019 20:45

Hornet (novy) píše:Na ostatne stroje pyta akesi heslo.

Nesdělil jsi topologii LAN ani verzi W10 Pro.

Co s tím?
1) Pokud se jedná o workgroup, musí být všechny OS ve stejné skupině.
2) Synchronizuj hesla v celém LAN; žádný účet nesmí mít prázdné heslo.
3) Ujisti se, že není nikde zakázaný UAC.
4) Do W10 Pro doinstaluj protokol SMB v.1.
Je to brutálně funkčně ořezaný OS ve srovnání s předchozími verzemi WNT.
Hornet (novy) píše:vytvorit domacu skupinu

Takovou MS ptákovinu (slušně řečeno) s klidem ignoruj.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hunter21 27. 2. 2019 21:30

Tú sieť robil asi diletant, alebo 12 ročné decko. Vo firmách sa bežne používa filozofia zdielania súborov zo servera a nie zdielanie každý počítač s každým počítačom. To je na hlavu aby boli súbory roztrúsené tu a tam po počítačoch. Neuvažovali ste to prerobiť aby sa vám ulahčila práca? Fixné adresy môžu zostať, ničomu to nevadí. Mal som tak robenú sieť s viac ako 100 PC, tak to viem posúdiť. Server si môžete spraviť z vyradenej šunky a dať tam Linux. Na fungovanie bez domény je to celkom dobré riešenie.
hunter21
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků