LN, 35k, hry + občas CAD

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kogito 20. 2. 2019 08:37

Ahoj, řeším pro známého koupi nového PC a nechal se ode mne ukecat abychom se poradili tady

Hlučnost: LN (pokud je to v limitu možné, pokud ne CLASSIC)
Účel PC: 70% hry, 20% CAD (detaily níže), 10% kancelařina
Finanční limit: 35 000 kč
OS: vyřeším mimo limit (asi Win 10 z Aukra)
Sestavení PC: lákalo by mě to postavit, ale odladění na LN asi nedávám, takže někdo místní zřejmě (lokalita Vysočina nebo Brno), pokud by šlo o CLASSIC variantu měl bych zvládnout
Taktování: nebrání se
Monitor: FullHD, zahrnout prosím do ceny (QHD možná časem, teď neřešit)
Periferie: Bez Periferií, pouze bednu

PC bude primárně určeno pro hraní, pokud vím tak známý hraje WoW, CS:GO, Witcher 3, ale určitě rád zkusí i něco nového, doteď fungoval na notebooku.
Co se týče práce, živit ho to nebude, bude to mít jen na melouchy. Pracuje z ZWCAD a podobných (je to stavař, takže návrhy domků apod.).

Procházel jsem i podobná vlákna a zaujalo mě sestava tady ale je to opravdu hodně nad limit a bez monitoru a nevím, kde to snížit aby to nebylo kontraproduktivní (kromě RAM, 32GB na hry nepotřebuje).

Díky za všechny náměty a rady.
kogito
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 20. 2. 2019 09:26

bez monitoru by to docela šlo jen bez taktovacího procesoru..

s monitorem už bohužel aspoň za mě sáhnout po slabší grafice (RTX2060) a vybrat jeden z monitorů (FHD jak jsi uvedl) v košíku.
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kogito 20. 2. 2019 09:43

Díky za návrhy :-) Prostuduji.
kogito
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 2. 2019 09:43

Ja bych take mel jeden takovy navrh.

Vydrzime do patku, jsou to DVA DNY ... to prijde na trh GTX1660Ti za 8k ... a zvladneme to s 8600k, Z370A PRIME a 1TB SSD.

29.076,- Kc

+ cca 7800 za GTX 1660Ti. Tak se dostaneme na cca 37k. Pokud sundam kapacitu SSD na 512GB, budu na 35.600 odhadem.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kogito 20. 2. 2019 09:52

O 1660 jsem slyšel, že má přijít, ale netušil jsem, že to mají být už jen 2 dny (rozhodně není třeba to uspěchat). S ohledem na to, že bude pro hraní na FullHD, kde už celkem stačila 1060, tak předpokládám, že to bude běhat v pohodě. Díky za návrh.
kogito
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 2. 2019 09:58

Behat to bude luxusne, vykonem 1660Ti bude nekde okolo 1070 ... to myslim pro fullHD bude na par dalsich let dostacovat.

Procesor a zakladni desku naproti tomu clovek tak casto nemeni ... proste za tri roky vymenis grafickou kartu a pojede se dal. :)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kogito 24. 2. 2019 10:05

KineCZek píše:Ja bych take mel jeden takovy navrh.

Vydrzime do patku, jsou to DVA DNY ... to prijde na trh GTX1660Ti za 8k ... a zvladneme to s 8600k, Z370A PRIME a 1TB SSD.

29.076,- Kc

+ cca 7800 za GTX 1660Ti. Tak se dostaneme na cca 37k. Pokud sundam kapacitu SSD na 512GB, budu na 35.600 odhadem.


Ahoj, jak to vidíš s tou GTX 1660Ti? Četl jsem ve vlákně nVidia Turing: RTX 2080 / 70 / 60 - spekulace, info, testy tvoje dojmy a nezdá se, že by se nVidia nějak vytáhla a spíše tu kartu celkem odflákla (chybí jí konkurence jak praseti drbání)...
kogito
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 2. 2019 11:03

Ano, s tou konkurenci mas pravdu. Provedenim jsou ty karty vyslovene lacine az hruza. Na nektere modely Accelero nejspis nepujde vubec nasadit - montazni otvory chladice jsou v jinych rozmerech a zda jsou ci nejsou na PCB pritomny i jine otvory lze zjistit az po odstraneni zarucni plomby ... a jen tak dojit do obchodu a rozebrat jim tam grafiku ... to moc dobre nejde.

Zbyl z toho MSi Armor, tam je provedeni +/- ok ale zase cena 8500 se mi moc nelibi. Ovsem pro nas je to asi i tak jedina volba.


https://www.alfa.cz/basket.php?items=_4 ... GK014OVW01

Zustavat u 1060 je nerozum, kupovat 1070 je nerozum (vyjde jeste draz, vykon stejny), 2060 to stejne - cena vyleze nahoru, vykon sice taky, ale provedeni neni nijak zazracne ani tam.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Defcon 27. 2. 2019 15:47

KineCZek mohl bych se zeptat jestli tebou zde navržená sestava, by šla postavit i okolo procesoru I7-9700K, nebo by již bylo nutné změnit MB? S uvážením nějakého rozumného taktování. Díky
Defcon
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 2. 2019 16:09

Z390 Extreme 4
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Defcon 27. 2. 2019 16:27

Super díky, Extreme 4 a případně Taichi byly v hledáčku.
Defcon
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 2. 2019 16:37

Tak Taichi je luxusní board, o tom žádná. Pokud můžeš, zrovna ji kup.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Defcon 27. 2. 2019 17:17

No popravdě byla v hledáčku, ale bohužel limit je cca 25K (sice se dá trochu zvednout) na vše kromě GK, kde se využije GTX1080 ze staré sestavy (tam půjde zpět GTX770). A tam už se mi Taichi nějak nedaří narvat aniž bych nešel na na ceny kolem 30000, ale pořád to zvažuji. Ale díky za rady.
Defcon
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků