Hodnota stare sestavy

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Kanek 4. 3. 2019 21:41

Mam tady stary pocitac, ktery chci prodat. Nevim vubec jestli to jeste ma nejakou hodnotu, je to uz stary krap :lol:
Rad bych, kdybyste poradili, jestli neco z toho ma hodnotu a neco ne, nebo to radsi prodat jako celek

MB: ECS K7VTA3 V5
PSU: Eurocase 350 X1
CPU: AMD Athlon XP 2200+ @1.79GhZ
GPU: NVIDIA GeForce 6600 128MB
RAM: Transcend 1GB PC2700 333MHz 184-Pin DDR Desktop RAM TD123PET4
RAM: 2x Kingston ValueRAM 512MB 184-Pin DDR SDRAM DDR 400 (PC 3200) Desktop Memory Model KVR400X64C3A/512
HDD: Seagate ST320620A 250GB 7200RPM
DVD RAM LG GH22NP20
Ctecka disket: ALPS ELECTRIC CO., DF354H090F
Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC
Firewire karta: PCI-IOFW874-2
Naposledy upravil Kanek dne 4. 3. 2019 21:54, celkově upraveno 1
Kanek
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 4. 3. 2019 21:51

Darovat
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 3. 2019 21:57

Zahodit.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 4. 3. 2019 22:52

Pamatuje to jen W 2000 nebo i 98?
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kanek 4. 3. 2019 23:17

Tohle je moderni technika, je na tom Windows XP.
Hodim to asi za tri kila nekam na bazar a mozna to nejaky nestastlivec koupi.
Kanek
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 3. 2019 23:25

Osobne bych to dal za 1,- Kc na Aukro, s podminkou osobniho odvozu kupujicim z mista kde to lezi.

Nekdo mozna da i dve. ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 5. 3. 2019 09:06

Technické muzeum?
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 3. 2019 10:11

Možná i to. Vždyť ta sestava bude co nevidět plnoletá!
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 5. 3. 2019 11:17

Na muzeum je to podle me moc mlade, nedavno si ode me jeden nadsenec bral nejake zapomenute 286, 386 a 486, ISA a VL-Bus karty...
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod komplik 5. 3. 2019 11:20

Není tam napsaná case, ale case se zdrojem pro něco novějšího může být dobrá motivace ke koupi. Loni jsem dostal za pár set do ruky desku s C2Q a paměťmi, disk jsem k tomu měl v šuflíku, jen to chtělo nějaký ten zdroj a bednu, na aukru jsem narazil na sestavu se Sempronem, byl to funkční počítač, zachovlá skříň, bylo to po cestě do práce a za 100 korun bych bednu a zdroj na inzerát sehnal těžce.

Takže to C2Q jsem dal dohromady za cca 600. Otočilo se téměř okamžitě za litra.

U tohohle vidím podobný osud
Daily driver: Macbook Pro 14" M1 Pro, backup: MacMini M2
Gadgety: Galaxy Tab S8+, Galaxy S23 Ulta, GW4 Classic, iPhone 13 mini, iPad 9.gen, AW3
Gaming: Desktop PC (i5, RTX3060Ti). XBOX Series S
komplik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 5. 3. 2019 12:06

já už jsem na toto asi moc starej :-X k původnímu celku už bylo napsáno dost, ale tady to nakoupit za 600 a prodat za litr.. okay 400 zisk.. ale.. kolik ti to vzalo času? domluva na předávce, najít to, složit zpátky dohromady..

Už dlouho kopu do mojí ženy, že musí mít hodinovku minimálně 400,- protože ještě doteď často živořila za 300,-/h což je na grafika prostě brutálně málo.. ano ani 400,- není optimál ale na to co teď děláme a k mateřské to vcelku jde..

takže.. pokud by mě to ukrojilo víc jak půl hodiny z mého času.. nepřijde mě to jako zajímavé..

ještě chápu hon za nízkou aukcí na aukru a hned to samé prodat za víc, ale tahat víc věcí do sebe řešit víc lidí atd.. to už mě nepřijde lukrativní.
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 3. 2019 12:19

Ten cas co by takova honba sebrala? Ten dovedu vyuzit nasobne uzitecneji. In fact i projizdka na kole lesem JE uzitecnejsi vyuziti casu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod komplik 5. 3. 2019 16:46

Kaulik píše:kolik ti to vzalo času? domluva na předávce, najít to, složit zpátky dohromady..


Občas mám chuť zbastlit si nějaký počítač, jen ta pro radost..

Jelikož nemám v okolí nikoho pro koho bych mohl počítač, když mám právě chuť postavit, tak to řeším takhle, obhlídnu inzeráty, nakoupím nějaké smetí ze kterého dám dohromady počítač který ještě někomu poslouží, někdy mi to nějakou kačku vydělá, někdy prodělá, dělám to pro zábavu, ne pro peníze.

Aktuálně je ale problém sehnat něco zajímavého za dobrou cenu, aby to bylo ještě rozumně prodejné a zároveň nějak výkonné, bohužel nabídky repasovaných počítačů kdy mám IvyBridge i5 s 8GB RAM za 3-3.5 tisíce se přebídí dost bídně.
Daily driver: Macbook Pro 14" M1 Pro, backup: MacMini M2
Gadgety: Galaxy Tab S8+, Galaxy S23 Ulta, GW4 Classic, iPhone 13 mini, iPad 9.gen, AW3
Gaming: Desktop PC (i5, RTX3060Ti). XBOX Series S
komplik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krysta 5. 3. 2019 20:33

komplik píše:
Kaulik píše:kolik ti to vzalo času? domluva na předávce, najít to, složit zpátky dohromady..


Občas mám chuť zbastlit si nějaký počítač, jen ta pro radost..

Jelikož nemám v okolí nikoho pro koho bych mohl počítač, když mám právě chuť postavit, tak to řeším takhle, obhlídnu inzeráty, nakoupím nějaké smetí ze kterého dám dohromady počítač který ještě někomu poslouží, někdy mi to nějakou kačku vydělá, někdy prodělá, dělám to pro zábavu, ne pro peníze.

Aktuálně je ale problém sehnat něco zajímavého za dobrou cenu, aby to bylo ještě rozumně prodejné a zároveň nějak výkonné, bohužel nabídky repasovaných počítačů kdy mám IvyBridge i5 s 8GB RAM za 3-3.5 tisíce se přebídí dost bídně.

Na druhou stranu hluk nebude asi nic moc v ceně asi není SSD a majitelé méně kvalitních desek té generace by se měli připravit na jejich odchod.
krysta
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků