upgrade GK

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod brot1cz 5. 3. 2019 21:45

Potřeboval bych poradit s výměnou grafické karty.

sestava
CPU: AMD Phenom X4 955 nataktován na 4100Mhz
RAM: 8GB
deska:ASUS M4A88TD-V EVO/USB3 - AMD 880G
zdroj: Seasonic S12II-520 520W
GPU: MSI R6850 Cyclone 1GD5 Power Edition/OC

monitor: 24"

Jestli by jste mohly doporučit kartu do této sestavy, tak aby to dávalo smysl, klidně i starší.

děkuji
brot1cz
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 3. 2019 21:55

Puvodni karta odesla a hledame vykonnostni ekvivalent, nebo pomyslime nad upgradem? Jaky je cenovy limit?

PS: 955BE je desetileta zalezitost. Nejvyssi cas doprat mu zaslouzeny odpocinek a posunout se k necemu modernejsimu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brot1cz 5. 3. 2019 22:01

Původní karta chodí, ale už nestačí, takže přemýšlím na upgradem.
Ano procesor už je starej, ale zatím chodí, takže bych řešil výměnou GK, tak aby to utáhl. Nebo případně doporučení CPU, ale aby šel do zbytku sestavy.

Cenový limit GK: cca 4000,-
brot1cz
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 3. 2019 22:06

CPU nechej jak je. Sestijadro Ti ve hrach neprida.

Osobne bych se poohledl po bazarove GTX1060/6. Napr: https://aukro.cz/graficka-karta-msi-gef ... 6943767811

Cena ok, v limitu jsi. Restartnes do nouzaku, pomoci DDU (Display Driver Uninstaller) vymazes z OS vsechny znamky Radeona, vypnes PC ... prohodis karty ... zapnes PC, stahnes z webu nVidie driver, nainstalujes ...

A kochas se nasobkem puvodniho vykonu.




BTW pokud muzu poprosit. Stahni nejaky 3DMark, otestuj s puvodni kartou a pak s novou. :)) Zajimalo by mne, jak si ten Phenom povede. Udelas to pro mne?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brot1cz 5. 3. 2019 22:12

děkuji

Ano udělám test v 3Dmark.
brot1cz
Junior

Odeslat příspěvekod .Hardy 6. 3. 2019 12:57

FYI: Doma mám také na 2. sestavě Phenoma a některé novější hry (např. Far Cry 5, Apex Legends) již nejdou spustit, protože tyhle CPUčka nepodporují potřebné instrukce (SSE 4.1). A troufám si tvrdit, že tenhle trend (neboli zařezávání starých Phenomů) bude dále pokračovat.
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod brot1cz 7. 3. 2019 20:50

KineCZek píše:CPU nechej jak je. Sestijadro Ti ve hrach neprida.

Osobne bych se poohledl po bazarove GTX1060/6. Napr: https://aukro.cz/graficka-karta-msi-gef ... 6943767811

Cena ok, v limitu jsi. Restartnes do nouzaku, pomoci DDU (Display Driver Uninstaller) vymazes z OS vsechny znamky Radeona, vypnes PC ... prohodis karty ... zapnes PC, stahnes z webu nVidie driver, nainstalujes ...

A kochas se nasobkem puvodniho vykonu.




BTW pokud muzu poprosit. Stahni nejaky 3DMark, otestuj s puvodni kartou a pak s novou. :)) Zajimalo by mne, jak si ten Phenom povede. Udelas to pro mne?



Našel jsem za podobnou cenu: Asus Strix ROG GTX 1060 6GB , nebude to vadit?
brot1cz
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 3. 2019 21:32

Ani v nejmenším.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brot1cz 8. 3. 2019 21:50

KineCZek píše:CPU nechej jak je. Sestijadro Ti ve hrach neprida.

Osobne bych se poohledl po bazarove GTX1060/6. Napr: https://aukro.cz/graficka-karta-msi-gef ... 6943767811

Cena ok, v limitu jsi. Restartnes do nouzaku, pomoci DDU (Display Driver Uninstaller) vymazes z OS vsechny znamky Radeona, vypnes PC ... prohodis karty ... zapnes PC, stahnes z webu nVidie driver, nainstalujes ...

A kochas se nasobkem puvodniho vykonu.




BTW pokud muzu poprosit. Stahni nejaky 3DMark, otestuj s puvodni kartou a pak s novou. :)) Zajimalo by mne, jak si ten Phenom povede. Udelas to pro mne?


Tak tady to máš. Myslím že slušné
Přílohy
test.jpg
brot1cz
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků