ssd crucial mx500 1TB do ramecku

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod p3v4x 28. 3. 2019 10:12

Dobrý Den dostal jsem doporučení ohledně SSD a zde je:

Kód: Vybrat vše
https://www.czc.cz/crucial-mx500-2-5-1tb/228285/produkt?gclid=EAIaIQobChMI1Ymy2r2k4QIVi-F3Ch2yCAI9EAQYCCABEgIK_PD_BwE


Tento SSD se chystám dát do rámečku tedy se z něho stane externí disk. Moje otázka zní o kolik se sníží rychlost zápisu na SSD které bude v ramecku?

510MB/s je běžně zápis, ale jaká bude rychlost v rámečku?

předem děkuji všem za odpovědi.
p3v4x
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 3. 2019 10:15

V ramecku USB2 cca na 32MB/s
V ramecku USB3 cca 320MB/s
V ramecku USB 3.1 gen 2 cca 640MB/s
V ramecku USB4 (az bude na trhu) cca 2,5GB/s
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p3v4x 28. 3. 2019 10:30

děkuji za odpověd. Přesto se ještě zeptám:

Ty rychlosti jsou teoretické v ramečku usb3 nebo usb 3.1?

Pokud jsou tyto rychlosti zápisu realné tak předpokladam že mám vzít rameček usb3 s cca 320MB/s?
p3v4x
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 3. 2019 10:32

Ty rychlosti jsou overene s 1TB MX500 v ramecku 3.1 gen 2 type C ... na ruznych ntb a PC.

Pokud koupis cokoliv co ma modry kabl (USB3) a budes to strkat do cehokoliv se slusnym procesorem a chipsetem (tzn nebude to desetilete), pojede to fakt 300.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p3v4x 28. 3. 2019 10:33

Abych to upřesnil tak na to SSD bude kopirovano z pevného disku v notebooku a ono SSD bude připojeno k multimediálnímu centru k televizi. Multimediální centrum je od Philips HMP3000.
Ten notebook je Acer Predator Helios 300 který už má Intel Core i7-7700HQ a chipset Intel HM175 (Skylake PCH-H)
Nebudu kopírovat data z SSD na HDD ci jiné uložné zařízení.
p3v4x
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 3. 2019 10:49

Tak z notebooku, pokud v nem je HDD, pocitej ~100MB/s, limitem bude pomalost toho HDD v notebooku. U televize je to jedno, protoze filmy to prehraje a limitem bude rychlost USB portu v TV. Ale protoze xy GB dat tam nikdy presouvat nebudes, rychlost USB portu v TV muzeme zanedbat.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p3v4x 29. 3. 2019 10:01

Ještě se zeptám:

Pokud bych dal do notebooku namísto plotnového disku ono SSD a pak z onoho SSD kopiroval data na SSD Crucial MX500 o 1TB(ktery by byl v ramečku - ovšem jaký kvalitní rameček vybrat) tak s jakým minimálním zápisem na SSD Crucial mx500 o 1TB bych mohl počítat?
ještě musím dodat že je v notebooku jedno SSD na systém a jeden HDD na data. Namísto onoho HDD bych tam tedy dal ještě jedno SSD.

Jinak má dneska ještě smysl mít obyčejný hdd? Já akorát vím že z plotnového disku se dobře vytahují data namísto SSD.
p3v4x
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 29. 3. 2019 10:35

S klesající cenou SSD/SATA a vzrůstající kvalitou řadičů postrádá prehistorický HDD smysl.
Můžeš ho ještě použít jako externí zálohovací, kde je Ti jedno, zda automatická záloha běží hodinu nebo celou noc.
Některé laciné SSD (např. nejmenované Adata) ztrácejí časem strukturu FS, pokud je necháš dlouho bez napájení (např. dlouhodobá záloha v trezoru).
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 3. 2019 11:12

Ty ... do toho ntb dej taky MX500, to je jeden z nej SSD za super cenu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FeShiNe 29. 3. 2019 18:28

Mám notebook HP 1040 G4 a systém je na Samsung PM961 PCIe NVMe M.2. Zůstalo mi doma jedno sata ssd crucial mx100 256GB dal jsem ho do rámečku s USB 3.0 a tohle jsem naměřil. Třeba to nějak pomůže při rozhodování.

Obrázek
FeShiNe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 4. 2019 19:05

Tak zápis toho "obrovského množství" dát nebude problém.

Problémem bude až bude na disku málo místo -> malé místo pro DWA -> klesající rychlost.

Jak píše Kin jeden z těch lepších levných disků. Ovšem musíme se taky smířit s tím, že doba Intelu 320, Crucialu M550, Kingston Savage ( první revize) je nenávratně pryč a SSD stávají médiem na odkládání videí pro dospělé.

Což je fajn skrze nižší cenu, ovšem výkon po nich chtít nemůžeme.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků