GoPro HERO7 Black - jakou MicroSD kartu?

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 3. 10. 2018 10:24

Ahoj všem, mohl bych poprosit o radu ohledne vyberu pametove karty pro GoPro HERO7 Black s tim, aby bez problemu zvladala nahrat 4k@60FPS video? Vybral jsem zatim dve:

1) Samsung MicroSDXC 128GB EVO Plus UHS-I U3
2) SanDisk MicroSDXC 128GB Extreme A1 UHS-I (V30) U3

Moc se v microSD kartach bohuzel nevyznam, tak budu rad za jakoukoliv pomoc. Diky! ;-)
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 10. 2018 10:28

Hlavni vec co si osefuj je oficialni compatibility list na webu GoPro, tam jsou uvedene vsechny karty, ktere garantuji ze staci pripojit kameru pres USB-C k pocitaci a pocitac s GoPro SW to rozpozna.

Ze zkusenosti treba Samsung EVO kartu Hero 6 po aktualizaci FW nepozna, tzn musis dovnitr kamerky pro kartu, tu strkat nasledne v PC do ctecky a to je silene otravne.

Tzn dobre radim nekupovat nic, u ceho by GoPro nemelo zaskrtatka v QVL.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 3. 10. 2018 10:41

Nasel jsem jen tento list. Myslis, ze je dostacujici pro potvrzeni anebo ma GoPro jeste neco detailnejsiho?

Mimochodem, na Alze jsem jeste nasel jinou variantu toho SanDisku - odkaz zde. Pokud ctu dobre, tak je to asi novejsi model a ma navic UHS Speed Class 3 (U3). Nemel bych spise uvazovat o tomto SanDisku misto toho, co mam v puvodnim postu?
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 10. 2018 10:50

Maji v supported 32GB ... horsi je, ze podpora vyssi kapacity rozhodne neni u GoPro "automaticka" ... zkusil bych se zeptat radeji rovnou na supportu, pripadne v Alze domluvit vymenu karty, pokud by Ti to nejelo.

Vim ze to mozna vypada, ze delam drama ... ale kdyz clovek zazije, ze mu s novejsi verzi FW prestane fungovat karta, napise na support a odpoved je "Vzdyt v QVL nikdy nebyla" ... chce se Vam nekoho ... minimalne poslat do haje.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 3. 10. 2018 11:20

Ajo, s tou 32GB mas pravdu. Sahnu radeji po tom Samsungu, ale jeste si to overim na podpore.

Drama urcite nedelas, ja osobne mam OCD a vsechno si pred nakupem asi tak tyden overuji, takze to naprosto chapu ;-) zatim diky a dam kdyztak vedet, jak to dopadlo!
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 10. 2018 13:45

Urcite dej, bude to zajimat nejenom mne. ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 3. 11. 2018 12:09

Takze jen pro info - Samsung MicroSDXC 128GB EVO Plus UHS-I U3 funguje na GoPro HERO7 Black naprosto bez problemu a kazdemu muzu pripadnou koupi v budoucnu doporucit ;-)
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr311 9. 4. 2019 09:29

Také jsem před několika dny řešil stejný problém, nicméně podle oficiálního doporučení na stránkách GoPro jsem nakonec koupil tuto:
Sandisk Micro SDXC Extreme 128GB, A2, UHS-I U3 (160R/90W) + adapter (SDSQXA1-128G-GN6MA)
Koupil jsem ji v Datartu za aktuální cenu 1.199Kč. Zatím se s kamerou seznamuji, už jsme s ní natáčeli nějaké výlety a vypadá, že karta funguje bez problémů :-)
petr311
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 4. 2019 10:04

Ja ted daval bez problemu 400GB Sandisk. Ta kapacita je hodne, hodne navykova zalezitost.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr311 9. 4. 2019 10:15

No to jo, ale kdo to má pak zpracovávat? :mrgreen:
Jo jak řešíš výdrž baterie, velká kapacita úložiště je jedna věc, ale ty baterky houby vydrží, stále je měnit taky není zrovna terno, mám strach, aby ten rámeček neustálým otevíráním neprasknul. Přemýšlím že bych pořídil nějakou pořádnou power banku a napíchnul to natvrdo. Nemá s tím někdo nějakou zkušenost, případně nějaké doporučení v tomto směru?
petr311
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 4. 2019 13:38

Powerbankou Xiaomi.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod buben13 11. 4. 2019 11:54

Jde o to co natáčíš, ale tím že budeš mít připojenou powerbanku ke kameře, tak ztratíš vodotěsnost. Já nemám gopro, takže bych jí musel vyndat z obalu a u gopro budou určitě ty konektory něčím chráněny. A třeba na kole nebo motorce k tomu tu powerbanku stejně zapojenou mít nemůžeš.
buben13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petr311 11. 4. 2019 12:28

Natáčím za různých situací - pří jízdě na skútru, pak když někde zastavíme a jdeme se někam podívat (hrad, zámek, rozhledna atd.), případně se točí nějaké kulturní akce, kde slouží jako druhá kamera apod., upevnění GoPro převážně na selfie tyči, na kterou upevňuji i další příslušenství - mikrofon, mobil pro náhled a ovládání, no a chtěl bych i nějakou power banku, aby to vše utáhlo :-)
S tou vodotěsností je mi to jasné, tohle sestavení se používá pouze za ideálních podmínek :-)
petr311
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod buben13 12. 4. 2019 10:59

Jo jestli máš selfie tyč, tak tam to půjde. Já třeba na helmu ještě powerbanku bych nechtěl. :D
buben13
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků