Výběr SSD řešte jen zde!

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 3. 2019 16:13

MX500 > Blue > Evo
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 3. 2019 16:54

860 EVO fakt nechces. Jak rika kolega Python, MX500 / WD Blue.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 19. 3. 2019 17:55

Super, MX500 byl muj tajny favorit. Diky! ;-)
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kroke 9. 4. 2019 19:28

Ahoj,

Stavím PC na MSI Z390 Gaming edge AC spolu s 1080Ti a nejspíš s 9700K CPU. Hledám k tomu to správne nvme ssd do m2 slotu okolo 500GB

Jsem převážně hráč.

Nějaké nápady ?
Kroke
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pytlík 9. 4. 2019 19:51

Nějaké požádání?
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kroke 9. 4. 2019 20:05

Prosím :-)
Kroke
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Baxos 10. 4. 2019 07:18

budget? Samsung 970 Pro je najlepsi asi na trhu ale aj najdrahsi
Inak ADATA S11 480GB alebo Intel 660p napr.
Baxos
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 10. 4. 2019 11:06

dle budgetu.. samsung 970 PRO > samsung 970 plus EVO > Patriot Viper VPN100 (pozor aby se ti vešel kdybys ho chtěl dát pod grafiku s chladičem) > XPG S11 Pro > intel 660p

takhle bych vybíral já :)
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 4. 2019 11:17

To EVO samozrejme kolega myslel PLUS. ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 53rgi 29. 4. 2019 11:11

Zdravím,
dostal jsem se k sestavě (celá sestava zde, původní vlánko výběru tady), kde Windows při startu hlásí chybu I/O zařízení - ukázalo se, že není schpen vůbec bootovat z SSD (Crucial M500). Ve Slaxu i přikazové řádce opravy systému je disk vidět i jsou na něm data. Předpokládám, že se tedy dostal na konec své životnosti a je ve vegetativním read-only režimu. Ještě jsem se nedostal k otestování této domněnky - zkusím SSDlife (je případně něco jiného? - našel jsem tady na fóru spoustu utilit, ale vždycky byly řešeny ve spojistosti s HDD). Pokud tomu tak je - tak bych chtěl udělat bitovou kopii (tím zachránit kompletní data a s trochou štěstí i Windowsy a instalaci všeho).
Tedy z logiky věci bych to chtělo větši disk než ten původní tzn. asi 0,5TB nebo 1TB (myslím že na kancelářské použití s občasným CADem by mohlo 0,5 stačit). Poradíte tedy prosím, jestli je i v této variantě ideální Crucial MX500 (ať už 500GB/1TB)?
53rgi
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 29. 4. 2019 13:51

53rgi:
Nesdělil jsi SMART SSD. :?:
Po 5 letech může být SSD na konci životnosti, pokud na něj BFU intenzivně zapisoval, tj. v daném SSD jsou umístěné uživatelské profily (= chyba admina).
Tahle hláška:
53rgi píše: chybu I/O zařízení

označuje obecně chybu řadiče => může se jednat o diskový řadič mimo SSD, např. v chipsetu nebo o datový kabel.
Zjistíš to:
1) umístěním SSD do jiného PC a následným testem;
2) zapojením jiného SSD do stejného portu.
53rgi píše: Crucial MX500

= dobrá volba.
Btw:
jeden z prvních SSD - Crucial M4 - slouží ve všech WKS dodnes bez jediné závady.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 53rgi 29. 4. 2019 14:02

Předpokládám, že SMART SSD mi vyhodí SSDlife (pak ji přidám) stejně jako zkouskšu v jiném počítači (to teďka visí na tom, že mi umřel zdroj - holt když se daři tak se daří...). Každopádně BFU pravděpodobně v poslední době intenzivně stahoval a profily byly v SSD (moje blbost, s novým diskem napravím). Kabel a řadič jsem neuvažoval (= vyzkouším). Díky za rady,
53rgi
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 29. 4. 2019 15:58

Uživatelské profily patří na SSD.
Pouhým stahováním se ten disk jen tak nezničí.
Místo prehistorického SSDlife bych použil třeba https://crystalmark.info/en/software/crystaldiskinfo/ nebo přímo nástroj výrobce https://eu.crucial.com/eur/en/support-storage-executive
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 53rgi 30. 4. 2019 10:24

Ok tak začíná to být divné - nevím jestli mám udělat nový topic nebo to vkládat tady (zatím píšu tady). Disk v jiném počítači s jiným kabelem nebootuje. Data jsou viditelná - informace o disku z Crucial Storage Executive a CrystalDiskInfo jsou tady. Už na původním počítači jsem zkoušel z install flashky pro Windows opravu bootování a sdělila mi, že oprava není možná. Na odkaz k diskům jsem přidal i chybu co to píše... Takže to vypadá, že disk je ok - akorát nebootuje - což je u systémového SSD dost velká nepříjemnost. Napadá někoho něco?
53rgi
Junior

Odeslat příspěvekod A1rh- 30. 4. 2019 12:07

zkus přepnout UEFI / Legacy v BIOSu případně povolit obě varianty a přes F9 po startu zvolit jak chceš bootovat.
A1rh-
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků