Upgrade na 1809: chyba 0xc00000fd

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod freekarol 11. 4. 2019 21:54

Chtěl jsem upgradovat z 1803 na 1809 přes Media Creation Tool, běhen instalace, se tento nástroj sám od sebe zavřel. Ve správci úloh, nikde nebyl.

Chtěl jsem instalovat přes Windows 10 Update Assistant, během instalace mi to oznámilo, že se něco pokazilo a ukázalo mi to chybu 0xc00000fd.

Windows Update mi aktualizaci na 1809 nenabídl.

Nějaké řešení?
freekarol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 12. 4. 2019 07:46

Tvůj popis instalace OS je prapodivný.
Nesdělil jsi hw sestavu.
Jsi si jist, že je daný hw plně kompatibilní?
A/ ANO:
Prostuduj si pečlivě FAQ:
https://guide.mople71.cz/cs/wnt/w10install.php
Postupuj podle návodu.
Nezapomeň na začátku instalace vyčistit systémový SSD.
B/ NE:
Buď rád, že fungue v.1803 a nesnaž se o instalaci novější verze W10.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freekarol 12. 4. 2019 10:01

* Popis instalace je divný, protože se jedná o upgrade a ne čistou instalaci. Většina lidí, včetně MS, když se řekne upgrade, tak tím nemyslí čistou instalaci.

* Na tomhle stroji je Windows 10 od začátku, 1803 funguje bez problémů, takže by měla fungovat i 1809, když žádné výrazné změny nejsou. Proto jsem nepovažoval za nutné, vypisovat hardware.

* Dělat instalaci každých 6 měsíců, to fakt dělat nebudu. Nemluvě o vyčištění disku, lidi opravdu nemají standardně system a svá data rozdělený na dvou discích, ale na dva diskové oddíly. A po vyčíštění disku, pak zpátky nahrávat svá data(v mém případě kolem 500 GB), to fakt ne. Nemluvě o tom, že lidi obvykle ani nezálohují.

* Čistou instalaci si nechám až na 1903. Ještě zkusím upgrade přes flešku, ale musím smazat data po neúspěšném upgradu, jinak mi to nabízí čistou instalaci, protože prý, upgrade už byl spuštěn.

* Logy z C:\$Windows.~BT\Sources\Rollback\:
a)setuperr.log: https://pastebin.com/G584dT5J
b)setupact.log: https://justpaste.it/6rrph

* Prohlížeč událostí-kritické chyby:
0x3D55: Informace modulu runtime sady balíčků Microsoft.OneConnect_8wekyb3d8bbwe jsou poškozené. Pokoušíme se problém napravit.
freekarol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 12. 4. 2019 10:51

Nějak nechápu co řešíš?

Fungují w10?

ANO = není co řešit a klidně počkám až si to instalaci stáhne a nainstaluje samo....
NE = uděláme čistou instalaci....

PS. Mě se upgrade nainstaloval až teď jak 1803 tak 1809 předtím to několikrát zhavarovalo počítám tak 10x jsem viděl chybu když jsem si to kontroloval.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod freekarol 12. 4. 2019 11:00

Jasně budu čekat, až mi Windows Update stáhne 1809(což se nestalo) a místo toho dostanu 1903? Díky, nemám zájem. Chci 1803.
freekarol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krakatoa 12. 4. 2019 21:27

freekarol píše:* Čistou instalaci si nechám až na 1903. Ještě zkusím upgrade přes flešku, ale musím smazat data po neúspěšném upgradu, jinak mi to nabízí čistou instalaci, protože prý, upgrade už byl spuštěn.

Proč neupgraduješ nebo neprovedeš čistou instalaci už 1903? Je dostupný už 23 dní (například přes uup) :-) Jedu na 1903 a naprostá spokojenost.
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod freekarol 12. 4. 2019 21:49

Protože na novou verzi přecházím s několika měsíčním zpožděním. Co by za to dali lidi, kteří přešli rychle na 1809 a pak měli jen problémy.

Čistou instalaci nechci čistě jen proto, že nejsem tak bohatý, abych vyhazoval čas oknem. Vše znovu instalovat a nastavovat... Takže pokud nepůjde upgrade na 1803, tak si počkám do listopadu či prosince, kdy budou ukončené aktualizace pro 1803 a pak přejdu na 1903. To už snad budou všechny mouchy vychytané. :D
freekarol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krakatoa 12. 4. 2019 22:19

Ale na řešení chyby 0xc00000fd čas máš, ano?
No dělej si co chceš. Ony ty chyby můžou přijít kdykoliv:
https://www.zive.cz/clanky/dubnove-aktu ... fault.aspx
Jak vidíš, dubnová na 1903 KB4495666 tam zmíněná není, abys nebyl náhodou s 1903 víc spokojenější než s 1803 nebo 1809.
Za mě je 1903 parádní a jsem rád, že na ní jsem.
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod freekarol 12. 4. 2019 22:36

Nikde jsem nepsal, jak dlouho tu chybu hodlám řešit, že? To, že napíšu tady pár vět, je rozhodně kratší, než přeinstalovávat celý systém. Já si radši počkám, jistota je jistota. Stejně není důvod spěchat, změny nepřináší nic tak užitečného, proč spěchat s upgradem.
freekarol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 17. 4. 2019 01:27

V tom případě buď v klidu a dokud je tebou používaná verze buildu podporována, tak nic neřeš. Dělat upgrade jen pro lepší pocit mi přijde jako nesmysl.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freekarol 17. 4. 2019 14:11

Já měl původně v plánu, že bych měl delší čas na další upgrade. Podpora aktualizací pro 1803 končí v listopadu, pro 1809 v květnu 2021. Sice bych mohl zkusit obnovit počítač ze zálohy, která byla provedena po upgradu na 1803 a pak zkusit upgradovat na 1809, ale není to zas tak důležité, abych se o to snažil. Když to nejde, tak to nejde. Spíše si pak udělám čistou instalaci 1903, ale to až někdy později.

Takže téma je vyřešené. Chybí tu možnost, označit téma za vyřešené. :-D
freekarol
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků