Výběr potřebného zdroje řešte POUZE zde!

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod 53rgi 29. 4. 2019 10:39

Zdravím,
cca před rokem mi začal občas výrazně hučet počítač. Když se to dělo častěji tak jsem zjistil že to bude nejspíše zdroj, o Vánocích jsem chtěl vyměnit větrání ale skok ze 4pinů do 2 mi přišel moc odvážný tak jsem ho jen vyčistil. No nicméně minulý týden se u počítače šiřil takový ten elektronický/pálící smrad. Počítač se nespustil a znova jsem lokalizoval problém na zdroj. Na první pohled v něm není vidět nic zlého, ale myslím, že nový bude lepší varianta.
Původní sestava zde (případně původní vlákno výběru zde).
Finanční limit - tady nemám úplně představu - je to zfunkčnení starého, leč pořád slušně pracujícícho stroje - takže nechtěl bych tam strkat žádnou hlučnou krávu, ale zase asi ani nejmodernější zdroj který vydrží století.
Mohl by mě někdo prosím nasměrovat správným směrem?
53rgi
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 4. 2019 10:59

Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 53rgi 29. 4. 2019 11:27

Díky za tipy, našel jsem vhodné kandidáty - úplně si nejsem jistý tím BQ (nenašel jsem nikde konkrétně to PP11). BQ 500, RM650x a RM550x. Vzhledem k tomu, že původně byl v počítači 600W zdroj a BQ je 500 znamená to, že 500W stačí? Nebo myšlenka při výběru stroje byla mít rezervu a ta už vzhledem ke staří/pokroku ve zdrojích není potřeba?
53rgi
Junior

Odeslat příspěvekod rhado 29. 4. 2019 12:10

BQ PP11 = Be quiet! Pure Power 11
rhado
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 53rgi 29. 4. 2019 14:19

Oj díky za upozornění - koukal jsem na jejich porovnání BQ umí regulovat otáčky, Corsair má zas pasivní režim, větší větrák a větší výkonnovou rezervu, cenový rozdíl je cca 400Kč. Má smysl hodnotit ještě něco jiného (co se obvykle na netu nepíše) nebo je to jen rozhodnutí mezi tím co jsem napsal?
53rgi
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 4. 2019 16:56

RMx má 10 let záruku. ;-)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bolejo88 5. 5. 2019 21:37

Ahoj, poprosím o radu, jaký zdroj koupit k sestavě viz obrázek. Jen doplním, že se tam bude dodávat ještě jeden HDD disk a jeden SSD disk. Nynějšímu zdroji již začal chrčet větráček, tak nechci nic podcenit, navíc to není žádná kvalita. Dle toho, co jsem četl na fóru, tak ideální náhrada je toto? https://www.czc.cz/be-quiet-pure-power-11-400w/248572/produkt?gclid=CjwKCAjw8LTmBRBCEiwAbhh-6EnYRfqUnsnpSsME6LIpGovXXLE95fT89AZ76B-d1kTcSrcy3ZiEKBoCzhgQAvD_BwE Díky
Přílohy
2019-05-04-690.jpg
Výstřižek.PNG
Philips seavy - N5110 - N6610 - N6230 - N6300 - N3410 - N82 - N8
bolejo88
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 5. 5. 2019 21:53

Na kartu uvádí, že 400W je minimum takže nějaký watt navíc neuškodí!
Nechceš říct, že tuto sestavu máš ve skříni kde je trafo nahoře (dle fota) a bere teplo z roztopené skříně?!
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 5. 2019 22:03

500W je jistota.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stiletos 19. 5. 2019 18:40

Zdravím potřebuju koupit novej PSU k Fury R 9 kde současnej Enemax 82+ je už na hraně a navíc v něm cvaká asi cívky.Cena kolem 3 tisíc,už mám tak na půl vybráno ovšem nevím kterej je lepší volba z nich tj Corsair RMx Series RM750x (možná ta bílá verze o 200Kč dražší) a nebo Seasonic Prime Ultra Gold - 750w kterej je o 500Kč dražší než ten Corsair.Má cenu si připlcet za ten Seasonic je v něčem lepší nebo stačí bohatě ten Corsair ?

https://www.czc.cz/seasonic-prime-ultra ... 44/produkt

https://www.czc.cz/corsair-rmx-series-r ... 06/produkt
Stiletos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 5. 2019 19:00

Kdyz uz bych priplacel, tak na HX850. Ten ma Platinum. Jen bacha, 850 je delsi rozmerove a v nekterych skrinich to muze vadit.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stiletos 19. 5. 2019 19:07

Takže pokud připlácet tak Corsair HX850 a nebo pak za levno RM750x ? Jinak ty rozměry je jenom delší nebo i jinde to je atyp ,délka by nevadila mám Bigtower case tam se vejde....
Stiletos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 5. 2019 19:11

Jenom delsi. Ale nekde to muze vadit i tak, typicky treba v R5 nedas dolu 140mm intake s 850.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stiletos 19. 5. 2019 19:21

No já mám tuhle case a tam se vejde všechno. :-)


https://www.techpowerup.com/gallery/325 ... -of-gamers
Stiletos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malay 19. 5. 2019 19:23

Můžeš vzít taky Seasonic Focus Plus Platinum 750W, je levnější než HX850, proti RM Corsairu je ale osazený kvalitnějšími součástkami* a taky má proti němu i nižší vnitřní teplotu v pasivním režimu (což je z části dáno i součástkami). Vnitřní teplota v pasivním režimu je důležitá pro životnost kondenzátorů.
* dokonce i Seasonic Focus Plus Gold je osazen kvalitněji než RM Corsair
----------------------------------------------
Máš zdroj nahoře. V takovém případě rozhodně nedoporučuji Corsair s pasivním režimem, který nejde vypnout (nevím, jak to má HX řada). Ale do skříně se zdrojem nahoře bych si tedy raději dal Seasonic, který má alespoň silent režim a dá se tedy nuceně větrat.
Sapphire Pure Black X58, Xeon X5680@4,5/4,3GHz + Thermalright Archon, RAM 48GB 1700MHz, GPU Sapphire RX580 Nitro+ 4GB, 2x SSD 250GB, NVMe 256GB, HDD 1TB, RAMdisky, Corsair RM550x, zabaleno do Fractal Define R5
malay
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků