Rozpadlé písmo v Chrome

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod aa33kk 15. 5. 2019 06:35

Ahoj, zaznamenal jsem u sebe na notebooku v Chrome, že na některých stránkách se mi rozpadá písmo. Většinou jsou to hypertextové odkazy, které se po najetí nad tento odkaz srovnají do normálu a při odsunutí kurzoru pryč, opět rozpadnou. Podezříval jsem buď vadný profil, chybu ovladače či nějakou systémovou nekompatibilitu aktualizace s WIN a použitého fontu.

Jedná se o notebook HP Pavilion 17-f200nc se systémem edice Windows 10 Home Premium x64, verze 1803.

Vzhledem k množství nastřádaného balastu jsem zvolil nejúčinnější řešení, a to formát systémového disku a úplně čistou instalaci. Po instalaci OS, driverů a aktualizací se závada projevuje znovu. V jiných prohlížečích tyto rozpadající se stránky zobrazují a fungují korektně. Napadá mě ještě vyzkoušet starší verzi Chrome, ale na jiných PC se mi tyto stránky s nejnovější verzi Chrome zobrazují v pořádku. Přidávám níže i náhled rozpadajícího se fontu.

Screen-Chrome.JPG


Nemá někdo podobné zkušenosti? Děkuji předem za jakýkoliv podnět k opravě. Jsem si vědom, že používání jiného prohlížeče je řešení, ale zvyk je železná košile a Chrome je zkrátka pro mě nerozlučným prohlížečem.
aa33kk
Junior

Odeslat příspěvekod Chipoun 15. 5. 2019 07:22

Zkus spustit chrome bez všech rozšíření. Dělá to i potom?
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aa33kk 15. 5. 2019 07:46

Jak to, prosím, udělám? Musím ručně všechny rozšíření odebrat?
aa33kk
Junior

Odeslat příspěvekod Chipoun 15. 5. 2019 09:25

Mělo by stačit spusti okno hosta a v něm stránku zobrazit.
Ikona profilu vpravo nahoře a "Otevřít okno hosta"
Okno hista jede automaticky bez rozšíření

Ale v "další nástroje-> rozšíření" stačí ty rozšíření povypínat. Je to záležitost pár vteřin a pak je zase zapneš.
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 15. 5. 2019 12:51

Kombinace Paviána s W10 a ještě k tomu s Chromákem je šílená. :-)
Co s tím?
Zkontroluj nastavení hw akcelerace v Chromákovi.
Pokud je zapnutá -> vypni (a opačně).
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aa33kk 15. 5. 2019 12:53

Provedl jsem deaktivaci všech rozšíření, následně vypnutí a zapnutí notebooku a dělá to bohužel pořád. Vyzkouším ještě tu HW akceleraci. ;-)
aa33kk
Junior

Odeslat příspěvekod aa33kk 15. 5. 2019 16:54

Hlásím, že akceleraci jsem deaktivoval, restartoval Chrome, projel všechny stránky, u kterých vím, že byl problém a vše se jeví býti v pořádku. Problém vyřešený! Děkuji za pomoc. Je ještě nějaká šance, abych vyladil ovladače/Win tak, abych mohl fungovat i s aktivní HW akcelerací?
aa33kk
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 15. 5. 2019 17:45

Ovladač GK máš aktuální Adrenalin 2019 Edition 19.5.1?

Co se týče chybného vykreslování fontů, zpravidla stačí zakázat jen akceleraci canvasu (chrome://flags/#disable-accelerated-2d-canvas). Přehled stavu akcelerace a potenciálních problémů najdeš na speciální interní stránce chrome://gpu.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aa33kk 16. 5. 2019 08:52

Ovladač nejnovější určitě nemám, takže vyzkouším a budu i nadále informovat. ;-)
aa33kk
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků