Pracovní stanice - ArcGIS, AutoCAD

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod m.kv 21. 5. 2019 18:38

Zdravím,
v současnosti se používá

Dell Precision T3620 MT E3-1240/16G/256SSD+1TB/M2000-4G/DP/W10P MUI/3R NBD

Je potřeba přikoupit dva počítače pro nové lidi. T6320 MT je EOL

Nabízí se logicky nová řada
Dell Precision T3630 E-2146G/16GB/256GB SSD+1TB/P2000-5GB/USB-C/DP/W10P/3RNBD/Černý

ale vhledem k financím se ještě přemýšlí o variantě s i7
Dell Precision T3630 i7-8700/16GB/256GB SSD+1TB/P1000-4GB/DVD-RW/USB-C/DP/W10P/3RNBD/Černý
a
Dell Precision T3630 i7-8700/8GB/1TB/P400/DVD-RW/USB-C/DP/HDMI/W10P/3RNBD/Černý

Údajně nejnáročnějším SW je ArcGIS, zatím prý v základní verzi, s (možná někdy) výhledem na plnou verzi.
Teď tedy dotaz - co vzít?
Předchozí konfigurace šla mimo mě. Teď jsem se k tomu bohužel v rámci rodiny přichomítl. O:-)
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 21. 5. 2019 21:03

Jestli to má bejt WKS, na kterým se dělá práce, která člověka živí, pak asi není moc co řešit a bez debat Xeon s ECC RAM.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 21. 5. 2019 21:14

Tak ňák to beru taky, ale když já nejsem schopen posoudit ten sw. Dělaj na tom dva lidi co znám, ale o hw nemají vůbec páru. Prostě to dostali. Je to všechno zprostředkovaně přes útržky vět "on říkal" atd.
Jako s cenou 40k bez dph počítají, tak je asi vybráno. Šlo mi o náhodu, že to někdo používá stejně a je schopen k tomu něco napsat.
Co jsem prošel odkazy na dotaz ArcGIS HW, tak je rozdíl ve verzi "home" a full. Jen prostě nejsem schopnej zjistit co tam nakonec budou používat a v jakém časovém horizontu.
I tak díky za reakci :-)
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 5. 2019 11:09

ECC na 101% chces. Tim zuzime vyber CPU na Xeon. A se Xeonem sis vybral jediny typ, takze mas asi uz vybrano i celkove? ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 25. 5. 2019 11:20

V podstatě vybráno. Je tam limit 40k bez DPH a tím zůstává ve "výběru" jenom jeden kus ;-)
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pekusa 29. 5. 2019 14:51

Zdar! Ono se asi vyplatí u podobných záležitostí kontaktovat přímo DellPoint a probrat s nima, co řešíš. Ze zkušeností vím, že mají i konfigy, co jim nevisí na e-shopu. Případně udělají i zakázkový konfig a do 40-ti tak lze napasovat i ještě zajímavější komponenty (víc RAM atd. ; a zůstaň u XEON a ECC pamětí), ať jsou rezervy pro plnou verzi ArcGIS. Víš jak... líná huba.. :-))
pekusa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 30. 6. 2019 15:00

ECC na ArcGIS? To jako asi není úplně nutný...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 30. 6. 2019 15:43

Také bych řekl, že ECC nemusí být v každé pracovní stanici. Přeci jen, doba pokročila a na většinu věcí stačí základní kontrola v DDR4.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků