Možnosti zlepšení wifi v zarušeném prostředí

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod hunter21 3. 6. 2019 11:50

Ja som 30+ okolitých sietí obmedzil tou smerovou anténou na 6-11 podľa okolností. Používam šumichrast router tplink 741 a keď prenášam data na svojej bezdrátovej sieti, tak to fičí na uvedenú vzdialenosť rýchlosťou 90 Mbps. Je jasne, že toľko tá šunka neuroutuje, ale wifi funguje parádne.
Predne je potrebné vedieť, že wifi funguje v každom byte inak a to aj presne rovnaké wifi. Ani Mikrotik nefunguje každému rovnako dobre. No a keďže to funguje vždy inak, tak akékoľvek testy, alebo recenzie sú nanič, pretože platia pre podmienky recezenta. tam sa samozrejme radí aj počítač a ovládač wifi karty. Neexistuje žiadna rada typu keď kúpiš túto anténu tak to bude fungovať. Je to o experimentovaní. Tí rozumnejší radšej zaplatia za riešenie, ktoré funguje ako uvádza KineCZek ako súšať rozne routre, rôzne wifi karty, rôzne ovládače/firmware, rôzne antény a neviem čo ešte.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jannk 3. 6. 2019 12:01

KineCZek píše:Nebo prehod to co mas do bridge a routuj az na tom poradnem zarizeni, i to by bylo reseni.
Podle ceny vybirat rozhodne nechces. ;)


to bych taky nejdrive musel zkusit, ten model je spravovany ISP a ne vsechno mi povoli. Dvojiho routovani se bojim kvuli SIP telefonum a dalsim podobnym vecem, nejsem si jisty, ze bych vsechno zprovoznil spravne.

Nicmene otazka se asi presunula na volbu dobreho routeru/AP s 5GHz, takova temata tady uz asi budou, pohledam.
jannk
Junior

Odeslat příspěvekod calebcox 3. 6. 2019 14:33

hunter21 píše:Ja som 30+ okolitých sietí obmedzil tou smerovou anténou na 6-11 podľa okolností. Používam šumichrast router tplink 741 a keď prenášam data na svojej bezdrátovej sieti, tak to fičí na uvedenú vzdialenosť rýchlosťou 90 Mbps. Je jasne, že toľko tá šunka neuroutuje, ale wifi funguje parádne.
Predne je potrebné vedieť, že wifi funguje v každom byte inak a to aj presne rovnaké wifi. Ani Mikrotik nefunguje každému rovnako dobre. No a keďže to funguje vždy inak, tak akékoľvek testy, alebo recenzie sú nanič, pretože platia pre podmienky recezenta. tam sa samozrejme radí aj počítač a ovládač wifi karty. Neexistuje žiadna rada typu keď kúpiš túto anténu tak to bude fungovať. Je to o experimentovaní. Tí rozumnejší radšej zaplatia za riešenie, ktoré funguje ako uvádza KineCZek ako súšať rozne routre, rôzne wifi karty, rôzne ovládače/firmware, rôzne antény a neviem čo ešte.

Jasne a smerovou antenu si s zapojis treba do mobilniho telefonu. Huntere21/weste70 nerad tu nesmysly ktere nejsou resenim.

Mesh, respektive zapojeni vice wifi AP v pripade zaruseneho prostedi resenim... srovnani s Ferrari je trosku ulet, zde se bavime o tom jak mizerne reseni nahradit standardnim, ne nadstandardnim. Ale napada me tu jedno porekadlo o hazeni perel ;-)
calebcox
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 3. 6. 2019 16:02

Aj na to poznám odpoveď, lenže to by ste si museli buď napísať vlastný ovládač pre wifi, alebo donútiť výrobcov aby začali konečne vyrábať wifi, ktoré nezaruší zopár sietí. A že je možné bez problémov používať wifi aj keď na rovnakom kanáli pracuje 10 cudzích sietí mám odskúšané.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod calebcox 3. 6. 2019 16:28

A co radsi zustat u realistickych reseni a nevymyslet nesmysly? Tohle neni reseni pro znaleho, natoz pro laika.
calebcox
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 3. 6. 2019 16:47

=> Tohle neni reseni pro znaleho, natoz pro laika...
Súhlasím. To ja len, že existujú aj iné riešenia o ktorých nemá nikto ani tušenia.
Mesh v podaní wifi funguje dobre tiež len za určitých okolností neexistencie rušenia na frekfencii. Access Point má jednu vadu na kráse. Je nastavený vždy na maximálnu citlivosť. To preto aby chytil aj tých najvzdialenejších klientov. To bohužiaľ spôsobuje to, že chytá veľa rušenia. Klientské stanice si citlivosť upravujú podľa signálu od AP. Je potrebné vedieť ako ten hardware funguje až potom každému navrhovať Mesh.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 3. 6. 2019 19:03

Jediné 100 % spolehlivé řešení je přestěhovat se do nezarušeného prostředí, např. do Antarktidy. ;-)
Není nad kabel:
jannk píše: Po kabelu jede internet 100/100

=> není co řešit.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannk 3. 6. 2019 20:08

Jo, už sháním UTP adaptér na mobily, tablety a polovinu domácích noteboků...
jannk
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 4. 6. 2019 11:23

To vše jsou nástroje na cesty.
Doma nemají žádný praktický smysl.
jannk píše: mobily

Proč se připojovat do internetu s malinkým monitorem, když máš velký? :roll:
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 4. 6. 2019 11:34

Omg, to jsou názory... Vidíš, jannku, vyhoď všechna mobilní zařízení, doma nemají co dělat.

Rozhodně bych přešel na 5 GHz na co největším množství zařízení, jak radí ostatní. Nejprve vyměnit modem, uvidíš, jaký bude kde 5GHz signál. Mám přes rok a mohu s klidným svědomím doporučit TP-LINK Archer VR400.
Uvažoval jsem o rozšíření WiFi sítě a po pročtení mnoha stran o mini AP napájených přes PoE jsem nakonec zvolil full-sized Router Asus RT-AC1200, který je za tímto modemem. Ačkoliv je to router, funguje jako AP (bez jakéhokoliv nastavování, naprosto uživatelsky přívětivé). Signál supr, mám to tak několik měsíců, bez jediného problému.

-- 4. 6. 2019 12:52 --

Omlouvám se, nevšiml jsem si, že máš optiku, takže ten můj modem postrádá smysl :-))
Lexx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod calebcox 4. 6. 2019 16:51

Milanr1 píše:To vše jsou nástroje na cesty.
Doma nemají žádný praktický smysl.
jannk píše: mobily

Proč se připojovat do internetu s malinkým monitorem, když máš velký? :roll:

Ne vzdy je mozne nebo vhodne sedet u stolniho PC, takze fungujici wifi a mobilni zarizeni (telefon/tablet/notebook) maji prakticky smysl i doma ;-)
Takze sit musi byt dobre vyresena vcetne bezdratove casti. Osobne preferuji a pouzivam Unifi, ale zminovane mesh systemy od jinych vyrobcu jsou pro bezneho uzivatele vhodnejsim resenim...
calebcox
Junior

Odeslat příspěvekod soban 5. 6. 2019 10:36

Tak jsem si zjišťoval co je to za krám a podle popisu je to fakt šunt......

Prostě na tom krámu vypni wifi a pořiď kvalitní router který zapojíš za něj.

Jinak telefon máš připojen od nich do toho telefoního konektoru a nebo máš normální internetový telefon připojen do sítě (do lan konektoru)?

Pokud do toho telefoního konektoru v tom jejich routeru tak tam ten telefon necháš, pokud do lan konektoru tak to klidně zapojíš i za nový router.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků