Spojení videí do jednoho a přidání obrázků

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod krtenek 14. 1. 2019 10:51

Jako laik se nemůžu už pár dnů dopídit jednoduchého programu, který by uměl spojit více videí (natočených jednou kamerou) do jednoho včetně přidání fotek na konec videa či mezi jednotlivá videa.
Jedná se o 1920x1080 59,94 fps.

Jen na spojení videí používám MKVToolNix GUI, který udělá kompilaci 10 GB videa za pár minut.

Dále tu mám Kdenlive a HitFilm Express.

Kdenlive je pro mě zádaný program. Do stopy přidám videa a fotky, jenže mi hlásí kompilaci za 5 hodin!

HitFilm Express mi zrovna ještě běží. Vypadá to taky na cca 5 hodin.

Exportuju jako 1920x1080 59,94 fps (tedy beze změny).

Dělám něco špatně?
krtenek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilja2001 14. 1. 2019 12:30

Problém bude nejspíše v tom, že ty dva střihové programy provádějí překódování všech videí pro spojení s fotkami. Proto to trvá tak dlouho.
MKVToolNix videa jen spojí, aniž by šahal do datového toku.

Můžeš vyzkoušet v některém z těch střihových programů udělat čistě z fotek krátká videa požadovaných parametrů a s ostatními videi to pak pospojovat tím MKVToolNixem. Pokud si ale chtěl nějaké přechodové efekty mezi videi a fotkami, tak takhle toho nedocílíš.
ilja2001
Junior

Odeslat příspěvekod krtenek 14. 1. 2019 13:28

Renderoval jsem to tak, jak je vyznačeno na obrázku a ve výsledném videu byla jen bílá plocha...?
V náhledu programu šly obrázky bez problému.
Přílohy
Schránka 01.jpg
krtenek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilja2001 14. 1. 2019 19:27

Neznám ani jeden z těch dvou střihových programů, tak asi moc neporadím, v čem je chyba nebo jaké nastavení použít.
Teď jsem jenom cvičně vyzkoušel dát fotku do Movie Makeru ve W7 a ten mi normálně vyexportoval video v H.264 (mp4) o požadované délce tvořené tou fotkou.
ilja2001
Junior

Odeslat příspěvekod krtenek 14. 1. 2019 19:31

krtenek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krtenek 27. 5. 2019 08:53

Aktualizuju svůj dotaz. Hledám video editor, který jmenovitě umí zpracovat (i dohromady současně) tyto soubory:
MTS - kodek AVC, zvuk A3C Dolby Digital
MKV - kodek H264 MPEG-4 AVC, zvuk FLAC.

Programy zdarma to buď neumí, nebo nefungují dobře.
Asi zbývá placený program. Adobe Premiere nebude fungovat, protože podle diskusí neumí na Win 7 to MTS. Vegas by asi měl fungovat, ale je příšerně drahej.
Takže kam dál? Má někdo přímou zkušenost se zpracováním takových souborů?
krtenek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 27. 5. 2019 15:50

Leta používám Freemake Video Converter a mohu říct, že je dokonalý. Umí spojení, střih i přidání snímků, je zdarma a dokonce česky :)
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krysta 27. 5. 2019 16:25

Možná by mohl fungovat avidemux, ale hlavně je teď na Humble Bundle Vegas za 25USD, což by pro tebe mohlo být ve výsledku nejjednodušší.
krysta
Junior

Odeslat příspěvekod krtenek 9. 6. 2019 07:42

Freemake Video Converter je teda hrozná věc. Navíc i v nejlepší kvalitě degraduje video.
Vegas jsem zkoušel, ale oproti stávajícímu programu zpracovává videa mnohonásobně déle i v základním nastavení kvality výstupu. Asi mam starej počítač nebo co.
krtenek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djkubas91 9. 6. 2019 21:47

No ono je potřeba si uvědomit, že i když se zdá, že jde o jednoduchou věc, z pohledu počítače zase tak triviální není :-)

Když spojuješ videa při zachování komprese a kodeku, tak se vlastně jen (laicky řečeno) smažou začátky a konce souboru s informacemi, už zkomprimovaná data se spojí za sebe a doplní o nové hlavičky. Proto ten proces netrvá nijak dlouho.

Pokud video doplníš o fotky, pak se celý render musí dělat znovu, protože fotky komprimované nejsou (nejsou komprimované v tom formátu, který potřebuješ ty). Navíc přechodovými efekty saháš do už komprimovaných dat videí. Proto tento zdánlivě jednoduchý úkol trvá.

Jak bylo řečeno výše - nejjednoduší bude kraťounký render fotky ve stejném kodeku a kompresi, jako jsou videa. A následně je prostě připoj jako další video. Cokoliv jiného bohužel potrvá. Na jakém stroji to vůbec děláš?
MacBook Pro 13" TB 2017
RaspberryPi 3B
Synology DS213j

IoT je závislost
djkubas91
Junior

Odeslat příspěvekod krtenek 11. 6. 2019 16:45

Mam 6 let starej střep.
Kdyby mi nepřestal fungovat program, ve kterým jsem to doposavaď dělal, tak jinej nehledám.
krtenek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djkubas91 12. 6. 2019 06:06

No tak tím je to pro tebe ale bohužel vyřešený... Spojování ano, stříhání a používání efektů ne....
MacBook Pro 13" TB 2017
RaspberryPi 3B
Synology DS213j

IoT je závislost
djkubas91
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků