Výběr potřebného zdroje řešte POUZE zde!

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Stiletos 28. 5. 2019 20:38

Jo musí to je jasný,užvím čím to asi je mám zapojenej molex na SATA do PSU co byl dodanej,pokud zapojím ten regulátor ventilátorů co mám a dám restart tak v pohodě Pc najede,pokud tam dám mechaniku i samostatně tak to vlítne opět do BIOSu,kabelama to nebude ty sem měnil, mechanika připojená přes redukci na ostatní volný SATA kde jsou HDD a funguje jak má,až to vypnu přepojím komplet SATA do toho konektoru kde byl molex a jestli se to bude opakovat tak PSU vracím nějaká vada v něm,v opačným případě jestli to pojede tak dávaj nějaký mizerný molex kable....
Stiletos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 5. 2019 21:07

Může se stát.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stiletos 29. 5. 2019 14:12

Takže asi vyřešeno Pc najel a chová se jak má a to i přehození do konektoru kde to dělalo bordel (3x HDD,1x SSD + Mechanika tam připojená přes SATA redukci) ,takže vadný molex kable to přežiju,doufám že to byli poslední problémy s tím PSU a drbáním se x hodin zjišťování závady o víkend testnu pořádně s tou GPU....
Stiletos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 5. 2019 14:17

BTW pokud je vadny jen ten jeden Molex, vezmi ho k prodejci a pokud je to slusny prodejce, umozni Ti tzv predprodejni reklamaci, tzn vezme tentyz drat z jineho baleni zdroje, Tobe ho vymeni a ten druhy zdroj si u vyrobce vyreklamuje.

TS Bohemia takhle zakaznikum vstric vychazi, to mam osobne overeno nekolikrat.

Pak dej vedet odkud ho mas a jestli vysli vstric, dik. ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stiletos 29. 5. 2019 14:30

Mám ho z Alzy no nevím jestli budou dělat takovýhle čachry kvůli kabelu za ca 50 Kč co běžně koupíš ,on to nebude asi ten z PSU vedenej ,ale ten napojenej do něj na SATA zřejmě,protože když byl molex a je i teď na tom napojenej ten regulátor FAN tak to jede jak má a po připojení tý redukce z mechanikou to pak rozesralo všechno.(mechanika bude mít asi větší odběr než ten FAN regulátor,ale předpokládám že kdyby to bylo přímo v tom kabelu do PSU tak by dělal problém i on,tím napojením všeho do toho konektoru sem hlavně vyloučil závadu toho PSU že nedodá potřebnou šťávu)
Stiletos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kazatop 11. 6. 2019 18:05

Ahoj, odešel mi zdroj Cooler Master 460, chtěl jsem ho nahradit tady doporučovanym zdrojem a zvolil jsem rm550x, bohužel se mi tam nevejde. Původní zdroj má rozměry 150x140x86 a tento 160x150x86. A i když se dívám na ostatní značky, třeba bequiet, tak je to všechno velký/vetsi. Můžete prosím poradit fajn zdroj ve velikosti puvodniho, nechci úplnou levnou činu ale i tak cenou max do 2.000-2300, pokud jen trochu možno. Víc peněz nechci dat. Je to stará sestava, tak nemá cenu nic velkého řešit. Nexus Caterpillar I., fx6330, Aš rock gxpro3, rx570 4Gb, ddr3 16, ssd, HDD. Děkuji mnohokrát.
kazatop
Junior

Odeslat příspěvekod malay 11. 6. 2019 18:22

Seasonic Focus Plus Gold (140 x 150 x 86 mm)
Sapphire Pure Black X58, Xeon X5680@4,5/4,3GHz + Thermalright Archon, RAM 48GB 1700MHz, GPU Sapphire RX580 Nitro+ 4GB, 2x SSD 250GB, NVMe 256GB, HDD 1TB, RAMdisky, Corsair RM550x, zabaleno do Fractal Define R5
malay
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kazatop 11. 6. 2019 19:57

Četl jsem https://diit.cz/clanek/seasonic-problem ... onnymi-gpu, sice to není cpu s výkonem, ale je to docela zrout asi. Jako asi všechno lepší jak Cooler Master, nicméně s novým kompem čekám tak na za dva roky (bfu)a chtěl bych, aby zdrojbyla poslední věc co jsem s tím počítačem řešil. Je to nějaká minoritní záležitost?
kazatop
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 6. 2019 20:01

HXi.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kazatop 11. 6. 2019 20:10

Když si dám vyhledat v Googlu HXi zdroj, protože nevím o co se jedná, tak najdu ceny kolem 4k. To je asi dvojnasobek ceny sestavy, já chápu, že to je šrot, ale na internet to funguje.
kazatop
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 6. 2019 22:09

Potom bq pp11 400.

Vysvětlí průřez.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stiletos 12. 6. 2019 18:23

No na ten Season máš 12 let záruku kdyby něco,nedělalo to u všech výkonnejch a byla to chyba údajně na straně těch GPU zprasený napájení viz fora,Be quiet záruka jenom 5 let to už raději pak EVGA ten má zase záruku tuto 2 roky a zbytek 8 let když něco u výrobce.Jinak u každýho PSU najdeš něco u RMx (2018) od uživatelů žádná chvála oproti první revizi na který se to veze jako OK PSU. :-)

https://www.alza.cz/evga-supernova-550- ... W7EALw_wcB
Stiletos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Archik 14. 7. 2019 12:28

"u RMx (2018) od uživatelů žádná chvála oproti první revizi na který se to veze jako OK PSU"

A nějaký problémy s nima jsou? Momentálně je v hledáčku
https://www.czc.cz/corsair-rmx-series-r ... NOEALw_wcB
Archik
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 7. 2019 15:30

Dost kusu z pocatku produkce piskalo i pri vypnutem PC. Ale to vychytali. Dal nevim o zadnych, a to RMx davam hodne.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chatumbabub 20. 8. 2019 22:47

pridam trosku chvaly na RMx. (RM750x, 2018)

Dnes mi na chvilku vypadla elektrina. Svetla viditelne blikla, zesilovac Denon PMA-520 se vypl, ale PC s i7 8700K@5GHz, ktere zrovna buildovalo velky projekt v .NET to ustalo :tleskani

Ja vul porad nejsem schopnej koupit UPS, ale toto hodne potesilo.
chatumbabub
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků