Pomoc s výběrem routeru

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod hunter21 13. 6. 2019 09:47

Ja sa nechem tuná porád chváliť, ale ty vieš ako mi fičí najväčšia šunka na trhu tplink 741 cez tri steny na vzdialenosť 15m. Tudíž ano záleží na klientovi a jeho ovládači pre wifi.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod calebcox 13. 6. 2019 22:38

Ano vim a v podstate to znam nazpamet :-D ale neni to reseni pro bezneho uzivatele, ktery potrebuje na wifi pripojovat telefony, notebooky atd.
calebcox
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 14. 6. 2019 10:20

Prečo by nebolo? Mimo zaostrenia lúča mi to ide na 60-70% maximálnej rýchlosti, čo je ešte sále lepšie ako väčšine s rovnakým routrom. Lepšie to bude mať 11ax, kde konečne bude fungovať elektronické smerovanie lúča tak ako to bolo zamýšlané. V podstate rovnako ako mobilná 5G sieť.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xmickey 25. 6. 2020 06:02

Poradíte s výběrem WiFi routeru?
Co jsem načetl, tak brát s 5 GHz a 10/100/1000 porty. Potřebuju pokrýt malý byt 40m2, v maximálním vytížení 2x notebook, 2x smartphone. Internet 80 Mbps.

Postačí mi na to TP-LINK Archer C6 za tisícovku, nebo vybrat např. Asus RT-AC52U B1, nebo jiný?
https://www.czc.cz/244497,206744/porovn ... 1805681232

Na Mikrotik jsem se díval a je to na mě zbytečně profi se složitým nastavením. :hm

Díky :-))
Naposledy upravil xmickey dne 25. 6. 2020 06:52, celkově upraveno 2
2016 VW Golf VII 1.6 TDI
2010 VW Golf VI 1.4 TSI
Samsung Galaxy S23
xmickey
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej1 25. 6. 2020 06:12

Tuhle situaci by mělo zvládnout cokoli, pokud to nebude vyložený střep, požadavky na gigaporty a 5 GHZ Wifi jsou dobré.

Nicméně, kdybych měl za sebe poradit, tak MIKROTIK RBD52G-5HacD2HnD-TC :-) Složitosti nastavení není třeba se bát, Mikrotik v posledních letech zapracoval na wizardu pro běžné uživatele a co se týká updatů a možností je to jinde než SOHO routery.
Ondrej1
Junior

Odeslat příspěvekod polda 25. 6. 2020 07:04

Měl jsem oba routery. Fungovaly dobře. C6 měla silnější signál. Asus mi prisel s ovládáním v detailech přívětivější.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 25. 6. 2020 08:45

Ber ten MIKROTIK RBD52G-5HacD2HnD-TC je to bezkonkurenční zařízení a nebudeš mít problémy.

Mám už 3 kousky a OK.

Pokud nepotřebuješ nic speciálního tak jako obyčejný router se to dá nastavit na jedné stránce..... (Tady to fakt nakliká i BFU.)

Jediné s čím jsem bojoval já nastavit správné MTU pro jednotlivé spoje protože používám tunely a u každého je to jinak a správné rozchození IPv6 než jsem pochopil jak to u mikrotiku přesně funguje.

Jinak k jiným routerům:

ASUS -> špatná podpora IPv6 a pro využití možností to chce veřejnou IPv4 pokud ji nemáš tak stejně hromadu věcí se pak nedá použít.
TP-LINK -> Podle mě lepší.

Nevýhoda všech - aktualizace FW jsou pouze chvíli a pak útrum.....

K wifi externí antény nic neřeší - na wifi můžeš používat určitý výkon a pokud ho router používá na max tak už větší dosah nebude, samozřejmě natočením antén to můžeš skusit optimalizovat, ale většinou to stejně nepomůže.
Prostě žádný zázračný dosah se nekoná.
Pokud potřebuješ pokrýt jedno velké patro tak jsou lepší 5dbi antény a víc (září jako kolo čím víc dbi tím plošší a větší), čím míň dbi tak se to mění v kouli takže ty jsou vhodnější když vzdálenosti jsou menší a potřebuješ signál spíš do patra.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků