USB kabel pouze napájecí

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod aurum 1. 7. 2019 18:24

Dobrý den, nevíte, prosím, kde koupit,sehnat USB kabel pouze napájecí? BT reproduktor Lamax potřebuje toto USB jako anténu pro rádio (přestože v nabídkách obchodů nabízejí kabely jako napájecí, jsou bohužel i datové - podařilo se mi takové koupit). Použije-li se káblík datový nebo dato-napájecí, už je reprodukce rušená. Přiložený kábel pouze napájecí byl dodán, avšak dosluhuje. Anebo, nešlo by z dato-napájecího kabelu udělat pouze napájecí? Přestřihnout jej a nějak propojit, drátky?
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 1. 7. 2019 22:05

Popis kabelu
https://cs.wikipedia.org/wiki/Universal_Serial_Bus

Páskou přelepte prostřední dva vodiče a máte napájecí kabel z libovolného USB.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurum 2. 7. 2019 21:47

Ano, data by do dalšího zařízení neprošla. Jde o něco jiného. Aby rádio kvalitně hrálo a nebylo rušené (rušené příliš), musí být do něj zastrčen usb kábel pouze nabíjecí. I výrobce má v popisku "only charging". Zkoušel jsem kdejaký kábel, ale pouze ten, který nevede data, funguje jako anténa dobře. Nevím, jak je to možné, ale je to prostě tak. Zkoušel jsem kdeco, kábel rozkuchal, datové drátky spojil, odpojil, co bylo možné, ale kýženého výsledku jsem nedosáhl. Když si půjčím orginál káblík stejného BT reproduktorku od kamaráda, je zase vše v pořádku. No, co se dá dělat, tady se na to nepřijde, budu muset kupovat káble třeba z Ali dál a doufat, že jednou natrefím... :-)
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod djkubas91 3. 7. 2019 06:59

Nemůže v tom mít Lamax náhodou na datových pinech nějakou svou proprietální anténu? Jakože by byla mezi (původními) DATA+ a DATA- v microUSB konektoru zapojená smyčka antény?
djkubas91
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 3. 7. 2019 07:24

Napájecí kabel bude nejspíš nestíněný, datový bývá stíněný (podle specifikací je stínění datových USB kabelů povinné). Chyba tedy možná nebude v datových vodičích, ale v tom, že stínění plní svou funkci.

Jestli tam máš mikro USB konektor, zkus USB napájecí kabel s magnetickým připojováním, ten má evidentně jenom dva póly a tedy stíněný nebude. Cena je na Aliexpress 2 dolary i s poštovným za metrový kabel.
https://www.aliexpress.com/item/32962024614.html

Kdyby náhodou nefungoval, tak ho využiješ někde jinde nebo ho někomu daruješ. Mám dva, jeden v práci a druhý doma a používám je k mobilu a ke čtečce, je to za ty prachy super vychytávka.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurum 26. 9. 2019 01:05

Děkuji moc za tipy, objednám...
aurum
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků