Total Commander - adresárova skratka

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Ansam 4. 7. 2019 10:11

Prosím vás, ako v Total Commander 9.12 vytvorím adresárovu skratku? Klávesovú skratku pre okamžitý prechod do zvoleného adresára.
Napr:
- ako priradím klávesovú skratku napr. CTRL+1 pre vstup do priečinka C:\Program Files?
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 4. 7. 2019 19:28

O takové funkci nevím. Jediné, co ve výchozím stavu v TC je, jsou "oblíbené" adresáře ctrl+d
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 4. 7. 2019 21:51

To sa mi nezda ze to v TC nie je, FreeCommander to ma uz velmi dlho, ako Favorite tool - Ctrl+0 az Crtl+9 a skratky je mozne aj zmenit, celkovo je mozne nastavit az 20 poloziek.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 5. 7. 2019 08:29

Emil Pastelka píše:O takové funkci nevím... "oblíbené" adresáře ctrl+d
O možnosti ctrl+d viem, lenže je to veľmi zdĺhavé - t.j. stlačiť ctrl+d a posúvať sa šípkami nahor a nadol a KLIK na ENTER aby som sa dostal do predvoleného adresára. Hľadám možnosť, ako by sa to dalo urobiť na jedinú klávesovú skratku a iba klávesnicou.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 5. 7. 2019 13:24

Našiel som v možnostiach Total commandera možnosť vytvoriť si vlastné skratky, ale sa mi nedarí to správne nastaviť - teda aby po stlačení kombinácie kláves CTRL+1 sa otvoril priečinok E:\TEXTY\WORD\2019
Nedokážem nastaviť správnu hodnotu ALIAS - tlačidlo použiť je stále šedé:

Obrázek
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wikan 5. 7. 2019 14:45

To jsi to pochopil úplně špatně. Když si pořádně prohlédneš to okno, tak u klávesové zkratky a aliasu je radio button. Takže platí buď jedno nebo druhé.
A když si v Ctrl+D správně pojmenuješ ty položky, tak pak stačí zmáčknout jejich první písmeno. Např. Ctrl+D a pak P.
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 5. 7. 2019 15:54

Wikan píše:A když si v Ctrl+D správně pojmenuješ ty položky, tak pak stačí zmáčknout jejich první písmeno. Např. Ctrl+D a pak P.
alebo číslicu 0 až 9.

Tak sa mi podarilo nastaviť prístup k desiatim adresárom klávesovou predvoľbou
CTRL+D 1
CTRL+D 2
CTRL+D 3
.........až
CTRL+D 0

ale stále to nie je komfortné. Musím použiť obidve ruky: CTRL+D musím zadávať vykrútením ľavej ruky stredníkom cez ukazovák ľavej ruky a pravou rukou zadávať číslicu. Aby som to zadal, musím sa stále pozerať na klavesnicu.

Klávesová skratka CTRL+1 ..... CTRL+0 je omnoho komfortnejšia - ale ako toho dosiahnuť?!
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 5. 7. 2019 18:41

Tak to ma prekvapilo, ze to nejde priamo.

Mas teda 2 moznosti:
- Pouzi externy program, napr. HotkeyP, v napovede je vysvetlene ako to nastavit tak, aby Ctrl+1 fungovalo ako chces a len v TC.
- Prejdi na FreeCommander, takmer vsetko sa tam da nastavit rovnako ako v TC a ma aj uzitocne funkcie ktore TC nema.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 7. 7. 2019 00:11

Sice to v total commanderu nejde nastavit v jednom okně, ale jde to celkem v pohodě. Jen to vyžaduje vytvořit vlastní příkaz, který změní tu složku na program files. A ten příkaz pak přiřadit na klávesovou zkratku Ctrl+1. Následně to pak už funguje jedna báseň. Zmáčknu Ctrl+1 a jsem v program files.
Viz screen z důležitých obrazovek nastavení: https://ctrlv.cz/DvPg
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Ansam 7. 7. 2019 07:05

Nargon píše:... jde to celkem v pohodě. Jen to vyžaduje vytvořit vlastní příkaz, který změní tu složku na požadovaný adresár. A ten příkaz pak přiřadit na klávesovou zkratku Ctrl+1.

Funguje to presne tak, ako som to potreboval. Ďakujem veľmi pekne. :oboze :tleskani :lol:
Odfajkol som si ďaľší problém pri používaní Total Commandera.

Teraz pôjdem na ďaľší problém, a to ako priradiť klávesovu skratku CTRL+H na zobrazenie/skrytie skrytých súborov v Total Commanderi.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wikan 7. 7. 2019 07:41

Přiřadíš té klávesové zkratce příkaz: cm_SwitchHid
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 7. 7. 2019 08:03

Funguje to presne tak, ako som to potreboval. Ďakujem veľmi pekne.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 7. 7. 2019 08:11

Za ten tip díky taky.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 7. 7. 2019 08:12

Pomohli by ste mi ešte s prenastavením klávesovej skratky SHIFT+F4 tak, aby sa po jej stlačení vytvoril NOVÝ textový dokument (novy.txt).

Teraz sa mi po stlačení klávesovej skratky SHIFT+F4 v rozpore so zoznamom klávesových skratiek pre Total Commander:
    Shift+F4 - Vytvoření nového textového souboru a jeho otevření v editoru

nezobrazuje sa mi možnosť "Vytvoriť nový textový súbor", ale sa mi zobrazuje zobrazuje okienko "upraviť (jestvujúci) súbor"

Obrázek

potrebujem, aby sa mi po stlačení klávesovej skratky SHIFT+F4 zobrazovalo okienko na vytvorenie "nový textový dokument":

Obrázek


Vopred ďakujem.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 7. 7. 2019 13:04

To je to stejné. Pokud zadáte úpravu neexistujícího souboru, dojde k jeho vytvoření. Tedy přesně - rovnou napište název nového dokumentu > OK.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků