Výpadky modemu(vysokofrekvenční rušení?)

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod milancak 10. 8. 2016 21:03

Zdravím,
řeším problém s výpadky internetového připojení. Vlastním modem Zyxel VMG1312-B a 2 wifi routery (D-Link DIR-850L a D-Link DIR-818LW).
Problém je, že 1-2x do hodiny mi vypadne připojení k internetu, které trvá v rozmezí 1-2 minut, než modem, router začne fungovat. Zpozoroval jsem: rušení reproduktorů, které mám připojené k počítači a výpadek DVB-T HD programů. Reproduktory začnou šumět, vypadne DVB-T HD program a když trvá výpadek déle, tak i zmíněný modem.
Proto se chci zeptat: 1) zda se jedná o nějaké vysokofrekvenčnímu rušení v elektrorozvodné síti?
2) zda bude stačit k vyřešení problému zakoupit přepětovou ochranu s RFI filtrem?
Např: https://www.alza.cz/defender-dfs-805-d1 ... d=18848502

Díky za rady :)
milancak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 10. 8. 2016 21:35

Ak si chces byt isty a zbytocne nekupovat je to potrebne odmerat. Takto na dialku od zeleneho stola je tazke dat relevantnu odpoved. Ak nedisponujes meracim zariadenim a nemas v dosahu nikoho, kto nieco take ma, tak laicky sa to robi tak, ze problemove zariadenia sa instaluju na inom mieste aby sa zistilo vylucovacim sposobom, ktora vec moze byt na pricine.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milancak 10. 8. 2016 21:57

Měřícím zařízením nedisponuji, možná bych mohl požádat známého elektrikáře o proměření. Jediný co mě napádá, že rušení může způsobovat lednička. Rušení se projevuje i večer, když žádné další spotřebiče v baráku neběží. Přepětovou ochranu mám zapojenou u počítače, nicméně tahle nemá ten sítový RFI filtr.
milancak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 10. 8. 2016 22:32

Vyskusaj na 2hod vypnut ladnicku. Podla vysledku mozes zistit ci je to tym, alebo treba hladat nieco ine.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zdenda1234 14. 7. 2019 15:16

Ahoj, mám podobný problém. Pořídil jsem si domů běžecký pás a pokud je pás zapnutý, tak nám nejde modem. Modem mám od O2, dnes nám technik od2 přivezl nový modem a problém stále přetrvává, nefunguje ani O2 TV. Nevíte někdo, co s tím?
zdenda1234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 14. 7. 2019 15:22

PowerLine prepojenie modemu s inými prvkami siete to môže robiť napríklad.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zdenda1234 14. 7. 2019 17:29

Tak jsem vypozoroval, že pokud vypnu set tob box. Tak modem jde.
zdenda1234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 14. 7. 2019 17:56

Takže teraz to už neni bežecký pás? Počkáme ešte niekoľko dní, možno prídeš ešte aj na niečo ďaľšie, že keď vypneš, tak modem pojede.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zdenda1234 14. 7. 2019 18:07

Dělá to stále běžecký pás, ale pokud vypnu set tob box a je zapnutý běžecký pás, tak internet jde. Set tob box je zapojeny do modemu, je to vše od O2.
zdenda1234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 15. 7. 2019 10:35

Nějaké zemní smyčky, setobox běžecký pás el. rozvody......

Skontroluj zásuvky a zařízení které je spojeno s něčím co je připojeno k zásuvkám.

Odpoj zesilovače a antény od monitorů TV co to udělá....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zdenda1234 15. 7. 2019 14:59

Tak už opravdu nevím, dneska jsem zkoušel přepětovou ochranu s RFI filtrem a také to nepomohlo. Zase to nejde ani když se vypnete set tob box. Včera měřil kamarád zásuvky a vše je ok. Ale pokud jsem zapnul ten pás, tak se mu nepovedlo naměřit odpor ochranného vodiče.

-- 15. 7. 2019 16:12 --

Tak děkuji soban, dělá to anténa zapojená
do TV. Pokud anténu odpojím,tak to jde. Máme dvě TV a dělají to obě. Dá se to nějak řešit?
zdenda1234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 15. 7. 2019 18:53

Ano dá je to ukázková zemní smyčka, prostě TV anténa se musí pro stejnosměrný proud odpojit, tj jak do stínění a středního vodiče vložit kondenzátor, (u středního vodiče většinou není třeba je v TV).

https://www.omko.cz/galvanicky-oddelovac-fm2-f/

https://www.omko.cz/tst-eu-634/

https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=An ... 0oddelovac
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zdenda1234 16. 7. 2019 15:48

Tak dneska jsem koupil galvanicky oddělovač TR 83008. A po zapojení antény do TV to zase nejde.
zdenda1234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 16. 7. 2019 16:05

Najlepšie je pozvať si domov odborníka, ktorý sa v tom vyzná a má k tomu nejaké nástroje/prístroje. To preto, lebo "nejde" je všeobecný laický pojem. Ono nemusí isť napríklad len internet, ale komunikácia s modemom môže fungovať normálne. Laik ovšem na takúto závadu povie len to, že to nejde.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zdenda1234 16. 7. 2019 17:19

Ono se řekne odborníka, ale to je kdo? Měl jsem doma technika z cetinu (O2) a ten na nic nepřišel. Nebo spíš řekl, že neví co s tím.
zdenda1234
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků