Výpadky modemu(vysokofrekvenční rušení?)

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod hunter21 16. 7. 2019 18:27

V tvojom prípade by asi nebolo špatné porozmýšľať či by nebolo vhodné si dať urobiť revíziu elektrického rozvodu, keďže kamarát nemohol namerať odpor ochranného vodiča pri zapnutí pásu a vie, že by mal niečo namerať. To my tuná na ďiaľku asi ťažko vyriešime. Ono to potom dopadne tak, že riešime niečo o čom si myslíme, že by s tým mohlo súvisieť, ale chyba je úplne niekde inde.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zdenda1234 16. 7. 2019 18:47

No právě že mám barák po revizi el. rozvodů. A co se týče revize, tak je vše naprosto v pořádku. A kamarád co měřil tu zásuvku, je taky revizák a říkal že je v pořádku.
zdenda1234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 16. 7. 2019 19:03

Nechápem potom prečo ti vôbec hovoril o nejakom probléme, že niečo nemôže namerať keď je všetko v poriadku. To mi nejako nepasuje, ja teda nikdy nehovorím o probléme keď žiadny neni, inak by to mohlo dopadnúť ako s tým raketoplánom čo sa rozmázol po oblohe. Podľa NASA tam bolo tiež všetko v poriadku a to až do momentu keď sa do toho pri vyšetrovaní obul nezávislý fyzik Richard Feynman.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zdenda1234 16. 7. 2019 20:18

Já nevím kdo řekl že je všechno v pořádku, já řekl jen že elekroinstalaci mám v pořádku, že je po revizi. Revize je dělaná cca před dvěma měsíci! A zásuvku kam je zapojenej modem a běžecký pás, jsem si nechal znova přeměřit a z pohledu elektrikáře je to ok. Ty napíšeš ať si pozvu odborníka. Ale odborníka na co?
zdenda1234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 16. 7. 2019 22:59

Nevím co jsi koupil ale na dotaz galvanicky oddělovač TR 83008 jsem nedostal žádnou odpověď - nic to nenašlo....

Pokud odpojíš anténu a funguje to a připojíš a nefunguje to je to jasná zemní smyčka kterou musíš přerušit......

Pokud máš dvě TV tak tam máš i nějaký rozbočovač a může to dělat i to že jsou ty dvě TV propojené.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zdenda1234 17. 7. 2019 04:39

Koupil jsem tento
https://www.amazon.de/Ground-Breaker-Ma ... B001P9EJDE

Včera když jsem to zkoušel, jsem z jedné TV anténu odpojil a druhou připojil přes ten oddělovač. Po zapnutí pásu to zase nešlo.
zdenda1234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 17. 7. 2019 19:11

1.) Prozkoumal bych ten oddělovač zda je OK

Máš nějaký měřák který umí měřit odpor.

Potom bych přeměřil zda ty vnější kontakty na obou koncích nejsou galvanicky spojeny .... pokud ano je to zmetek.....

2.) jak je připojen ten pás ? Má nějaký externí zdroj nebo je síť 230V vedena přímo do něj.

PS. Proč takové levné věci kupuješ přes amazon? Nemáš někde český obchod.... kdoví co ti poslaly za šmejd - četl jsi ten komentář?

Co ten pás? Je kupovaný u nás nebo taky nějaká podezřelá produkce?
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zdenda1234 17. 7. 2019 20:13

Já měřák nemám, ale kamarád ano, zítra mu to dám na přeměření. Pás je na 230, kabel vede přímo do něj, pás je kupovaný u nás. https://m.heureka.cz/bezecke-pasy/acra-gb4000/
Oddělovač nemam přez Amazon, kupoval jsem to u nás v kamenem obchodě, https://www.ame.cz/ dal jsem na doporučení. Poslal jsem jen odkaz na Amazon, pro představu co jsem koupil.
zdenda1234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 17. 7. 2019 21:52

=> Ale odborníka na co? ...
Aspoň vidíš, že cez fórum si to ťažko dáš do poriadku. My to nemáme možnosť odmerať a nevieme posúdiť ako kvalitne ti to všetko odmerali a zrevidovali. Keď kamarát niečo nenameral a vie, že by niečo namerať mal, tak zrejme to asi v poriadku moc nebude. Čo presne nieje v poriadku to ja naozaj bez merania posúdiť neviem. Jediné čo by som mohol doporučiť je na nejaký čas úplne odstaviť pás, nezapínať ho vôbec do elektickej siete aspoň dovtedy, kým sa nepresvedčíš, že poruchy začínajú vtedy, keď je pás pripojený do elektriky. Doteraz si sa neobťažoval napísať ani to, aké zariadenia používaš na počítačovej sieti a ako ju máš poprepájanú, či ti niečo beží cez PowerLine ak teda vieš čo to vlastne je. No a na takéto veci, ktoré ty nevieš ani popísať je vhodný odborník, ktorý sa nemusí vypytovať, ale zistí si všetko sám a na mieste.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hunter21 18. 7. 2019 15:41

Porovnaj tento pás so svojim, hlavne čo sa týka certifikácie IEC 6060 I-I-2:
Týka sa to elektromagnetickej kompatibility:
IEC 60601-1-2 Medical electrical equipment - Part 1-2: General requirements for basic safety and essential performance - Collateral Standard: Electromagnetic disturbances - Requirements and tests

https://www.efitness.sk/bezecky-pas-spi ... =quarticon

Stačí zatiaľ len zistiť či ten tvoj pás má túto certifikáciu, prípadne inú týkajúcu sa EMC.
Je dosť možné, že neni odrušený. V súčasnosti sa používajú takmer všade impulzné zdroje, ktoré spôsobom svojho odberu energie produkujú hodne rušenia. Tipujem, že motor v tom páse bude pracovať tiež na princípe pulzného riadenia, podobne ako v trolejbusoch a rušenie, ktoré produkuje môže byť enormné, no a niektoré výrobky spotrebnej elektroniky to už nemusia ustáť a začnú sa správať všelijako.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Patrik99892 14. 11. 2020 19:01

Prosím mám úplně stejný problém s běžícím pásem a internetem od O2. Vyřešil jsi tento problém a jak ?
Patrik99892
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků