zakladna doska pod ryzen 3600 + pamate

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod russo23 18. 7. 2019 11:05

zdravim,
momentalne uvazujem o X470 Taichi pripadne ultimate variante kvoli 10gb sietovke. Alebo o X470 crosshair.

Odporucil by niekto este nejake ine dosky s prihliadnutim ze v buducnosti (~2 roky predpokladam) aby bol mozny prechod na 3800x/3900x

ak by som robil nejaky OC tak len mierne.

co sa tyka pamati tak zatial to vyzera na: G.SKILL 16 GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z

urcite ATX format, kludne E-ATX hoci tych je ako safranu.

ostatne komponenty: Samsung 960 pro 512gb, SB x-fi, 10gb SFP+ sietovka, skrina XL R2, zdroj RM 650x, asi ostanem pri gtx960 pripadne RX570/580

dakujem
russo23
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 18. 7. 2019 11:15

OC u CPU které ani nedokážou boostovat na deklarované takty... :D To mě pobavilo.

Nicméně Taichi s klidným srdcem doporučím. Crosshairka je taky fajn, ale obávám se, že tu libovou cenu 3k Kč už jsou pryč.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Archik 18. 7. 2019 15:00

S tím Boostem co jsem četl je to fakt divný, teorie že hodnota BOOSTu je uváděna jako maximální možná při kvalitním chlazením atd. my přijde jako kravina. Jednou tam mají napsanou hodnotu tak by jí to mělo dávat i s dodávaným chladičem. A ne že to bude hodnota, které dosáhneš tím že na to narveš větrák za dva litry aby to chladilo. Já zatím uvažuji o nějaké B450. Taktovat totiž nehodlám. Paměti jsem vybral https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051K00040000004IAW tak třeba někdo poradí něco lepšího. Momentálně všude píšou že se bude zdražovat jak DDR4 tak SSD tak nechci moc váhat kdyby to přišlo. :)
Archik
Junior

Odeslat příspěvekod russo23 18. 7. 2019 15:36

niekde som cital ze nove ryzeny su najefektivnejsie pri 3600 resp 3733 CL16 a hej to s tymi cenami RAM som tiez postrehol uz.

nevadila by mi ani B450 ale tam si nie som isty ako s pohodovym chodom vyssich modelov v buducnosti. preto preferujem priplatit a ist do kvalitnejsej dosky hned od zaciatku.

inak ako chladic mam grandis co uplne lavou zadnou uchladil 2670 v1 co je 115W TDP procak
russo23
Junior

Odeslat příspěvekod Chipoun 18. 7. 2019 15:46

Archik píše:S tím Boostem co jsem četl je to fakt divný, teorie že hodnota BOOSTu je uváděna jako maximální možná při kvalitním chlazením atd. my přijde jako kravina. Jednou tam mají napsanou hodnotu tak by jí to mělo dávat i s dodávaným chladičem. A ne že to bude hodnota, které dosáhneš tím že na to narveš větrák za dva litry aby to chladilo. Já zatím uvažuji o nějaké B450. Taktovat totiž nehodlám. Paměti jsem vybral https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051K00040000004IAW tak třeba někdo poradí něco lepšího. Momentálně všude píšou že se bude zdražovat jak DDR4 tak SSD tak nechci moc váhat kdyby to přišlo. :)

Bych si těch pár korun připlatil aspoň za 3200MHz CL16
https://m.alza.cz/pameti-ddr4-pro-pc-16 ... 426&sort=3
Chipoun
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 7. 2019 15:54

B450 je zatim s 3xxx CPU spise k placi a vzteku, vsechno je to "napul beta" a casto ledacos nefunguje.

A jedina 5xx deska, ktera nema ventilator, stoji pres dvacet tisic.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Archik 18. 7. 2019 15:59

No z MSI mi psali že ty jejich revize MAX s větší pamětí na Bios a snad už kloudnou a vyladěnou podporou pro nové ryzeny budou v říjnu, tak to už snad bude fungovat dobře. Případně je možnost koupit desku starší a nechat si udělat flash Biosu u dodavatele, nebo MSI by mělo mít možnost udělat to bez procesoru. Skříň ventilátory a zdroj jsem už objednal a pak uvidím co tambude bydlet.
Archik
Junior