Herní PC cca 30tis kč bez monitoru (144hz fhd)

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 20. 7. 2019 11:30

Zdravím a pozdravuju, pomalu se chystám si poskládat komplet nové PC.

Účel je 90 procent hry. Hlučnost normální, ale ne hlučné, čili v místní hantýrce něco jako LN.

Monitor koupím zvlášť nějaký 144hz Fhd, jelikož 60fps je pro mě minimum pro plynulé hraní a nesnáším Vsync/ tearing.

OC: NE
W10 64bit
Nechám si složit v TS.


https://www.alfa.cz/basket.php?items=_4 ... C7013CFH01 + pár nějakých větřáků do bedny.



Sestava zde, uvedu i důvody proč jsem zvolil jednotlivé komponenty, prosím o konstruktivní připomínky a rady.

Jelikož jsem posledních cca 20 let měl pořád Intel, stále nevím, zda jít do AMD. Nicméně cena r5 3600 a její výkony mě docela přesvědčily a to hlavě do budoucna (více vláken oproti Intelu), protože momentálně mám pocit, že i5 9600k by byla lepší volba (skrze výkon na jádro), děsí mě trošku minimální fps / frametimes, když se dívám na srovnávací videa na YT.

Deska mi stačí B450, protože taktovat nebudu. Podmínka je trošku lepší zvukovka, aspoň 1220, 892 nechci. Otázka ovšem je, jestli nejít do X570 z hlediska budoucnosti, protože něco mi říká, že do B450 dáme maximálně tak refresh Zen2, ale Zen3 nikoliv, kdežto do X570 by Zen3 mohl jít nebo se pletu? Amd jsem nikdy moc nesledoval, čili se přiznám moc netuším.

Paměti ideálně 1.2V, protože mám nějak v hlavě zafixované, že AMD = vyšší napětí a to nemám rád. Mám rád stabilitu i při xy hodinovém hraní v jakýchkoliv teplotních podmínkách. 3200Mhz je ok, s vyšší frekvencí by lezlo napětí nahoru? a to nepotřebuju.

SSD jsem dal 2x m2, protože to deska umí, ale rychlosti čtení/zápis jsou podobné jako klasika, čili menší systémový disk "nemusí" být m2?

Bedna R5, protože mám už asi 7 let R4 a jsem s ní až na - po pár letech blbnoucí - přední sluchátkový výstup spokojený a dám Fractalu ještě šanci, ovšem pokud by na takovou sestavu stačila levnější, ale stále kvalitní bedna, beru, ale nevím jakou.

2060 Super JetStream proto, že je rychlejší jak 2070 a stojí méně a Palit proto, že v testech za tu cenu vychází suprově. Jinak jsem vždy míval MSI Gaming a spokojenost maximální.


Kdo dočetl až sem, budu se těšit na rady a připomínky.

PS: zdroj vemu z aktuálního PC, Corsair RM 600W, který je nový, protože Seasonic G550W pár měsíců před koncem záruky odešel a vzal jsem tento semipasiv, se kterým jsem velmi spokojený u aktuální sestavy.

PPS: monitor by jste doporučili jaký, fhd 144hz ideál, nechci nic křívého, normální, cenově ideálně okolo 5, když bude trochu víc, co už ..
planetoid_LV426
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 7. 2019 11:48

...hlavně do budoucna... tohle tady čtu už leta letoucí, minimálně od odby Sandy Bridge.

... z hlediska budoucnosti... kupuješ PC teď a nebo za rok? X570 aka kvičící desky, to fakt chceš.

Jakou má souvislost napětí RAM s teplotou a stabilitou? Už jsi někdy trpěl tím, že RAM padají kvůli teplotě? Neberu v potaz XOC.

Rychlosti jsou jak klasika? Tomu asi nerozumím.

R6 je cajk.

2060 rychlejší jak 2070? Doopravdy? Kde prosím?

Pokud chceš být beta tester aka early adopter, tak směle do toho, on ti někdo to AMD posvětí. Ale já to nebudu.

Pokud je to převážně na hry, tak prostě Intel, teď aktuálně vede a nějaký kecy jakože do budoucna a bla bla bla, na to nevěřím.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 20. 7. 2019 11:59

2060 Super je ve spoustě her nad 2070 a je levnější, za mě lepší volba.

Kvičící X570 s aktivním chlazením nechci, ale taky nechci koupit zase 1151, abych kvůli dalšímu cpu musel měnit desku, proto se ptám. Věř, že raději bych Intel, ale Ryzen 3600 opravdu nevypadá špatně, výkon/teploty/spotřeba, navíc 6/12. Pokud to ale nebude Ryzen, tak to bude i5 9600k, který aktuálně stojí o 1tis víc.

Myslíš R5, R6 je o 700 dražší a nedá mi navíc prakticky nic?
planetoid_LV426
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 7. 2019 12:06

Asi žiju v jiným světě kde méně výkoná karta je lepší, ale budiž...

A můžu se zeptat jaký máš aktuálně PC?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 20. 7. 2019 12:16

Před rokem, dvěma jsem ho rozprodal, udržuju teď jen i7 6600k s 3gb 60tkou kvůli R6Siege, které ale poputuje mladému a já si postavím nové.

ad 2060S

https://pclab.pl/art81248-6.html
https://www.guru3d.com/articles_pages/a ... ew,18.html
https://www.techpowerup.com/review/msi- ... -x/27.html

Testů jsi určitě viděl spoustu,2060S je cenově nejvýhodnější, prakticky stejně rychlá, někde i rychlejší, než 2070, která teď vychází draho, to už raději připlatit tisícovku na 2070S.

Za 12500 s dobrým chlazením 2060 Super 8gb a ještě dvěma hrama momentálně jako bonus je top koupě v této třídě podle mě. Klasické 2060 a 2070 už nemají smysl a vyprodávají se. 2060S je zkrátka pro mě ideální karta na Fhd momentálně a snad na tom rozběhnu pak i takový Cyberpunk nebo DL2 na cca 80-100fps na vyšší.
Naposledy upravil planetoid_LV426 dne 20. 7. 2019 12:26, celkově upraveno 1
planetoid_LV426
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 7. 2019 12:26

2060 SUPER, tak to jo, já to četl ve spěchu a přehlédl jsem se, moje chyba, pardon.

A kolikrát jsi v daném PC měnil CPU?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 20. 7. 2019 12:29

Dobrá otázka, ani jednou, ale to je právě dáno tím, že jsou pořád nové sockety, jinak bych do stávající desky narval třeba zmíněné i5 9600k ..

Projíždím mezi tím více a více testů a jak jsem byl nalomený na Ryzen, tak momentálně i5 9600k + MSI B360 carbon se mi jeví možná jako lepší volba právě díky těm minimálním fps, které mě štvou u Amd, poslední co chci, aby mi dropovala hra kvůli cpu.

Když odbočíme od cpu/desky a vzal bych výše zmíněné, zbytek sestavy ok? Disky, paměti by tím pádem stačily tedy 2666? Nebo má smysl u Intelu dávat třeba 3200 OC ?
planetoid_LV426
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 7. 2019 13:26

Jde o to, ze i "obyc" 2070 pretaktuju (jak se rika "na c*raku") na frekvence vyssi, nez ma ta 2060S.

A co ted. To mi rekni, co ted. (aneb stret "cetl jsem o" versus "osobne znam")
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 20. 7. 2019 14:00

A když nic taktovat nechci, aby mi to víc řvalo, žralo, topilo, víc zatěžovalo. Tak a co teď ..
planetoid_LV426
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 7. 2019 14:13

Ty máš dost OOO ve svých názorech. :)

Když taktuje člověk, tak to nemusí nutně víc žrát, topit, řvát...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 7. 2019 17:20

Doplním kolegu.

Obecně Oblíbený Omyl (ooo)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 20. 7. 2019 19:52

JAsně jsem v zadání napsal OC ne, u gpu jsem si jistý, že chci 2060S, ptal jsem se na další věci, ale zatím se mi tu jen cpe OC a když má člověk jiný názor, tak má dost apod. Super forum :D
planetoid_LV426
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 7. 2019 20:51

Nikdo ti nic nenutí... nebo snad jo?

Ano, přišel jsi sem pro radu o kterou nestojíš, to jsi chodit nemusel.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 20. 7. 2019 22:11

Promiň, ale k průběhu se mě moc vyjadřovat nechce. K prvnímu tvému nástřelu, asi doopravdy nechápu k čemu je tam to UV500.

Na nové ryzeny jsem se těšil, fakt... a z velké části jsem rád, že tu jsou... ale... úplně nenaplnili to, co všude slibovali.. říkal jsem si, jak je super, že začíná podpora nového standardu a podobně.. ale ty desky x570 jsou děs.. a na starší desky to zase není ono..
Takže dokud s tím něco neudělají, tak bohužel.

Co se týká monitoru, tak NEprohnutý FHD a neTN stojí 9,000,- Kč
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 21. 7. 2019 06:27

fhd na 27 nechci, 24-25 je ok pro mě. Byl jsem zvyklý na 27" QHD IPS 165Hz, ale teď rok, dva hraju na 24 a je to ok, takže něco obyč 144hz postačí, snada i to TN, nebo VA. Škoda, že se některé monitory dělají křivé, to je hrozná blbina.

S UV500 je špatně co? Chci menší systémové SSD zvlášť, teoreticky postačí i 128gb, ale chci mít rezervu, když pak člověk něco kopíruje na plochu a při těch cenách ..

Jinak měl jsem teď čas se na cpu podívat trochu blíž a začínám se opravdu přiklánět k Intelu, klasika... B450 deska by mi nevadila, ale výkon na jádro je prostě špatný, 7mm spravilo spotřebu, ale výkon prostě nic moc pořád AMD ...
planetoid_LV426
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků