AMD FX 8350 nebo něco podobného

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Sasakr 24. 7. 2019 21:26

Neprodal by někdo AMD FX8350 (popř. FX8370, nějakou z E variant apod.), abych to nemusel tahat z Číny?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 7. 2019 21:40

K cemu proboha potrebujes sedm let stary, nekolik generaci mrtvy HW?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 24. 7. 2019 22:18

Aby mi Phenom tolik nedusil tu RX580, cos mi doporučil.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 7. 2019 22:28

Jej. Tak to asi jeste ze jsem se zeptal? :) Protoze FX neni dobry herni procik. Kdyz koupis obyc R3: https://www.alfa.cz/product.php?eid=105145083E4SGAB4WM3

K tomu novou desku (vim, DDR4, ale ty jsou ted levnoucke). A udelas lip. Ver mi.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 24. 7. 2019 23:13

Já vím, že to není moc herní procík. Ale co jsem tak koukal na youtube, tak se s tím pořád dají hrát bez jakýchkoliv problémů nejnovější věci https://www.youtube.com/watch?v=6CjEo3NfuZA a kupodivu to většinou bottleneck nebývá.

Moje myšlenka byla, že bych v součtu za cca. 5 000 mohl sehnat FX 8350 a RX 580 a výkon sestavy by se posunul úplně někam jinam za docela rozumnej peníz. Samozřejmě vyhodit desku, ramky a jít do něčeho nového je možnost, ale už to nebude stát 5 ale 10 a ten výkon dvojnásobnej nebude. Ten tvůj odkaz mi bohužel nejde :-(

A navíc, já upřímně řečeno jsem stále spokojen s výkonem v kombinaci Phenom 955 + GTX 660. Jedinej důvod, proč se tím zabývám, je přechod na AMD grafiku kvůli freesyncu. A jestli zaplatit 3000 za nějakou RX 560 a mít stejnej výkon nebo zaplatit 5000 dle plánu výše a mít cca. 2-3 násobnej...
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 7. 2019 23:23

Odkaz opraven.

Nj, kdyz ja uz nevim, co mas ted za desku. Prusvih je, ze zatimco "ten kineček" je jeden ... Vas, co se ptate, jsou stovky. Dostavam i hromady soukromych zprav a bohuzel jsem jen clovek, takze souvislosti vypoustim. Neda se to jinak. Casto je mi to lito, ze nemam "vetsi SSD" mezi usima, ale bohuzel. ;)

Ovsem kdyz mne "po-x-y-te" nastinis vychozi pozici, vzdycky se vynasnazim vydat ze sebe maximum k tomu, abys byl co nejspokojenejsi. Resp. reknu co bych si sam (ne)koupil, nekdy pridam i postreh "proc" ... nekdy ne, kdyz treba neni cas, nebo nalada.

Nekdy se s nekym nepohodnu, ale temer nikdy si to "neprenasim na priste". A nekdy se i zmylim. Nekdy jen preklepnu, nekdy prehlednu, sem tam neco opomenu ... nikdy to neni zly umysl, ale i tak mne to pokazde mrzi. Zkratka a dobre jsem taky jenom clovek.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 24. 7. 2019 23:32

To zní jako obhajoba. Já tě ale vůbec z ničeho neviním, naopak si cením tvé pomoci :-D

Aktuálně:
CPU: Phenom 955 @3,7 Ghz s Arctic Freezer 13
GPU: GTX 660
Deska: MSI 870a
Paměť: 2×4 GB 2013 Mhz
SSD: Crucial MX500

Kdysi dávno to tu bylo jako doporučovaná sestava, i když původní je vlastně už jen deska s procesorem :-)

-- 25. 7. 2019 00:34 --

Jsem se do toho nějak zamotal. Aby to bylo kolem 5000, musela by to být RX 570. S RX 580 bychom už byli dost jinde. Tím spíš by ten procesor měl stačit, ne?

-- 25. 7. 2019 00:36 --

Nejlevnější varianta, koupit jetou RX 570 https://pc.bazos.cz/inzerat/107334113/R ... 70-4GB.php na procesor se vykašlat a mít za 2 300 funkční freesync a o něco větší výkon...
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 7. 2019 23:47

To zni jako "zrovna ma h*vno co na praci a ceka, az se mu to vedle dorenderuje". :D

-

100% mas na desce "ten cernej" socket ... 101% to vis? :) Pokud jo, asi bych nemel s FX problem. 8xxx urcite. Slabsi nema cenu a 9 rada nemela smysl snad ani v dobe vydani (resp pokud mela, ja jej nenalezl).

Dalsi pismenka nazvu desky? Jen at vim, jestli to OC neusmazis. Ale i kdybys usmazil, i tak ho kup a i tak ho zkus potaktovat. Ze to neni upgrade nadosmrti Tvoji, ale "desčiné" je nam jasne obema.

2013MHz je kvuli OC zvysenim FSB, protoze nemame BE CPU, je tak? Kolik maji mit puvodne ty pameti? (jen ze zvedavosti)

Doporucena sestava ... hm, to nemusela byt zla deska snad. Daval jsem tam ledacos, jak se rusily a menily revize, zvlast ke konci platformy to bylo peklo a co dva tydny nutnost zmeny, na to obdobi (konce prodeje Phenomu) nevzpominam rad.

-

FXko vezmi klidne z Ciny, s CPU odtud (aliexpress) mam zkusenost ok. Ale pokud chces CPU hned, i v CZ se daji najit.

https://aukro.cz/8-jadrovy-proc-amd-fx- ... 6951426421

bazos atp, zalezi odkud jsi. Trval bych na os prevzeti.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 25. 7. 2019 08:43

Našel jsem odkaz na tvůj původní košík :-) https://www.alfa.cz/basket.php?items=_0 ... YL0116BV01

Deska platí, procesor platí. Mám BE s odemčeným násobičem, ale s FSB jsem hýbal, protože při při FSB 200 Mhz × 18,5 to bylo nestabilní. Teď tam je tuším 205 nebo 204 × 18.

Ramky mám aktuálně https://www.czc.cz/hyperx-fury-red-8gb- ... 36/produkt

Ta 8320 z aukra půjde taktovat stejně jako 8350?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 7. 2019 08:49

Plus mínus půjde, všechno je to o štěstí na kus. Hlavně bude hned.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tairikuokami 25. 7. 2019 22:31

KineCZek píše: Protoze FX neni dobry herni procik.

Proc ne, mne bezi na 4,3GHz a neni hra, kterou by neutahl.

https://youtu.be/TTkKVQrXrdM
tairikuokami
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 7. 2019 23:17

Že bych prodal 9900k? Hmmmm...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 26. 7. 2019 08:36

tairikuokami píše:https://youtu.be/TTkKVQrXrdM


nepřijde ti na tom YT vůbec nic divnýho? ale vůbec nic? Proč je FX vždy na nižších FPS než ostatní procesory a přitom se prý fláká grafika (30-50%) a kolikrát i procesor? (30-50%) jinde jede procesor na max, ale FPS nízké a grafika se pořád fláká? A přesně to jsou ty důvody, proč
KineCZek píše:FX neni dobry herni procik.
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tairikuokami 26. 7. 2019 11:06

Ne kazdy potrebuje 100+ FPS, na hrani uplne staci i 30. Nizsi FPS jsou pochopitelne proto, ze to neni tak vykonny CPU, ale na 7 let stary CPU si vede slusne a ten test je bez pretaktovani, rozdil v zatezi je skrz Turbo, ktery je lepsi vypnout. Grafika sa flaka, protoze stoji vic, nez by stala cela sestava s 8350. Jako novy CPU to urcite neni dobra volba, ale na upgrade postaci.
tairikuokami
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 26. 7. 2019 12:57

ne 30 FPS nestačí.. nikdy.. vždyť to je slideshow.. jestli máš 30FPS v průměru tak ti to dropuje i na 10FPS v náročnějších scénách.. toto je prostě nesmysl.. průměr 60FPS je hodně minimum.. když to dropne na 40 je to fakt děs.. a kdo hraje FPS hry, tak je i toto už sakra málo..

PS: zase je rozdíl jestli hraješ strategie nebo... cokoliv jinýho...
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků