Tip na klasik klavesnici

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Sesitek 30. 7. 2019 16:26

Ahoj, nemáte tip na dobrou klávesnici, která

- má vysoké klávesy
- necvaká, je tichá
- má dvouřádkový enter
- klasické rozlozeni klaves, žádná divočina
- přes USB

V práci mám přesně takovou, nicméně nelze uź koupit ani sehnat.

Ptám se proto, že moje stará klávesnice ze starého počítače, nelze použít, má ještě ten starý konektor, kterej už dneska neexistuje. :-((

Projel sem CZC i Alzu, na Mironet nemaji filtry na vyhledávaní... je to děsný maso.
Sesitek | AMD Ryzen 5 2600 | MSI GFX 1660 Ti Gaming X 6GB | Samsung SSD 860 EVO 250GB | Crucial Ballistix Sport LT 2 x 8GB DDR4 2400 | Microsoft Windows 10 Home CZ 64bit DVD OEM | Akasa Eclipse 62 | EIZO 1920 x 1080 | GIGABYTE X470 AORUS GAMING 7
Sesitek
Junior

Odeslat příspěvekod jAY 30. 7. 2019 16:32

Sesitek píše:Ptám se proto, že moje stará klávesnice ze starého počítače, nelze použít, má ještě ten starý konektor, kterej už dneska neexistuje. :-((

Nešla by použít redukce? Taky jsem ji používal. https://www.czc.cz/premiumcord-redukce-2x-ps-2-na-usb/62930/produkt?gclid=EAIaIQobChMI54_7w_rc4wIVSOR3Ch2XlwZTEAAYASAAEgIr2fD_BwE
Každá vyspělejší technologie je k nerozeznání od magie.
jAY
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sesitek 30. 7. 2019 16:44

Skvělý, a všichni tam píšou, že funguje.

Objednáno.

Ale i tak budu pořizovat novou, protože ta domací co mám doma, je strašná :))

Ale možná se těch nových klávesnic jen zbytečnč bojím... :)
Sesitek | AMD Ryzen 5 2600 | MSI GFX 1660 Ti Gaming X 6GB | Samsung SSD 860 EVO 250GB | Crucial Ballistix Sport LT 2 x 8GB DDR4 2400 | Microsoft Windows 10 Home CZ 64bit DVD OEM | Akasa Eclipse 62 | EIZO 1920 x 1080 | GIGABYTE X470 AORUS GAMING 7
Sesitek
Junior

Odeslat příspěvekod Dreamer 30. 7. 2019 18:41

Existuje vela klavesnic s klasickym rozlozenim, casto ale chyba CZ/SK verzia, to riesia nalepky.

Mne sa doteraz este nepokazila ziadna lacna klavesnica, no drahe znackove mysi sa mi kazia pravidelne, cim to bude...

Kazdopadne, odporucam klasicke lacne klavesnice s multimedialnymi klavesmi, ked si na to clovek zvykne, uz tie klavesy chybaju, cenovy rozdiel je minimalny a vdaka bezplatnym aplikaciam ako HotkeyP (jednoduchsia alternativa AutoHotkey od ceskeho autora) sa daju aj multimedialne klavesy prisposobit a pouzivat aj s klavesmi Shift, Ctrl, Alt...
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 31. 7. 2019 09:27

Pak dej vědět jak redukce funguje.
Před časem jsem řešil stejný problém. Měl jsem letitou klávesnici s PS2 konektorem a nový PC už ho neměl a měl jen USB.
Vyzkoušel jsem několik těchto USB-PS2 redukcí, konkrétně tyto:
https://www.czc.cz/premiumcord-redukce- ... 30/produkt
https://www.czc.cz/axagon-usb2-0-2x-ps- ... 80/produkt
https://usb-kabely.heureka.cz/valueline ... -3m-cerny/
a u všech jsem měl problém. Redukce v globálním pohledu fungovala ok zmáčknuté klávesy se zobrazovali v aplikacích. Ale čas od času se redukce (nebo klávesnice? netuším) jakoby "restartovala". To se projevovalo tak, že na klávesnici problikly všechny kontrolky (stejně jako když se zapíná PC) a nějakou dobu klávesnice nereagovala na stisk kláves. Takže ať se zmáčklo cokoliv tak to nic nenapsalo. A co hůř, klávesa která v době resetu byla zmáčknutá tak se stále odesílala do PC dokud se znovu nezmáčkla (nestačilo jí po resetu pustit, musela se opravdu pustit, zmáčknout a pustit, aby se přestalo písmenko psát).
A dělalo mi to u všech redukcí, ať jsem to zkoušel dávat do různých USB portů. Jediné v čem se jednotlivé redukce lišily byla četnost a délka resetu. U některých ten reset (tj doba nefunkčnosti kláves) trval jen 0.5s a někde 2s. Četnost byla taky různá, někde se to stalo 1x za pár dní, jiná redukce to dělala 5x do hodiny. Jako nejlepší se mi jevila ta redukce Axagon, tam jsem měl ten reset jen 0.5s a nebylo to tak časté. Někdy fungovala týden bez toho resetnutí a pak mi to udělala 2x za den a pak zase pár dní klid. Zajímavé bylo že tenhle reset se nikdy nestal jen tak sám od sebe (např při sledování filmu když se na klávesnici nesahalo). Vždy se to stalo v okamžik stisku nějaké klávesy, tedy v ten nejméně potřebný okamžik.

Každopádně byl to celkem opruz, hlavně u hraní her, kde se mi často drželo stisknuté "WASD" a než klávesnice začala znovu reagovat, abych klávesu znovu stiskl a pustil, tak jsem šlápnul do pasti nebo spadnul z útesu apod. Ovšem ono i psaní něčeho byl problém, protože mi takhle ve slově chybělo pár znaků. Nebo jsem opisoval číslo z papíru a uprostřed mi zmizeli dvě číslice apod. Samozřejmě jsem se toho nevšiml (díval jsem se na ten papír) a pak mi neseděl výsledek součtu.
Doufám tedy že se u tebe nebude projevovat stejný nešvar.

Nakonec jsem to vyřešil novou klávesnicí s USB konektorem. Ikdyž sehnat klávesnici co jsem si vybral byl taky porod. Nesnáším jednořádkový enter a nebo krátký backspace. Nejvíce mi vyhovuje ISO rozložení kláves. Rozdíly na obrázku zde: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... NT_JIS.png
Jenže sehnat klávesnici co jsem si vybral s tímto rozložením taky nebylo snadné. Ve všech českých obchodech jí měli jen s ANSI layoutem (tj jednořádkovým entrem) a CZ popisky. Nakonec jsem si jí koupil přes ebay z nějakého britského eshopu, kde měli ISO variantu s UK popisky a k tomu jsem si dokoupil CZ nálepky.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod jAY 31. 7. 2019 16:21

Je fakt, že já pak taky potřeboval tuhle redukci na čtečku čárových kódů a bylo to tak 50 na 50 ve fungování. Na první čtečka snímala nesmysly a na druhé fungovala perektně. A to ty redukce vypadaly stejně.
Každá vyspělejší technologie je k nerozeznání od magie.
jAY
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sesitek 31. 7. 2019 21:11

Redukce funguje bezvadně. Mam Win 10.
Sesitek | AMD Ryzen 5 2600 | MSI GFX 1660 Ti Gaming X 6GB | Samsung SSD 860 EVO 250GB | Crucial Ballistix Sport LT 2 x 8GB DDR4 2400 | Microsoft Windows 10 Home CZ 64bit DVD OEM | Akasa Eclipse 62 | EIZO 1920 x 1080 | GIGABYTE X470 AORUS GAMING 7
Sesitek
Junior

Odeslat příspěvekod Sesitek 7. 8. 2019 12:56

Tak tejden v kuse jsem nasával informace.

Pochopil jsem to správně, že mechanický herní klávesnice dělaj nesmyslnej kravál?

A že sehnat normální klávesnici na práci a myš je v dnešní době je nemožný nadlidský úkol?

Našel jsem pár webů s klávesnicema, ale v čechách se neprodávaj :(
Sesitek | AMD Ryzen 5 2600 | MSI GFX 1660 Ti Gaming X 6GB | Samsung SSD 860 EVO 250GB | Crucial Ballistix Sport LT 2 x 8GB DDR4 2400 | Microsoft Windows 10 Home CZ 64bit DVD OEM | Akasa Eclipse 62 | EIZO 1920 x 1080 | GIGABYTE X470 AORUS GAMING 7
Sesitek
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 7. 8. 2019 13:20

Mechanické klávesnice mohou být i tiché. Záleží na použitých tlačítkách. Prodávají se testery, kde máš 6 typů tlačítek a můžeš si každé z nich osahat. Jestli to někdo v čechách prodává netuším, ale v zahraničí ano. Např amazon: https://www.amazon.com/WASD-6-Key-Cherr ... B00AZQKCD4
Tlačítka se liší odporem pro zmáčknutí a i vydávaným zvukem. Některá jsou i tichá. Ovšem myslím si, že ty co jsou v klávesnicích nejpoužívanější Red a Brown jsou oboje hlasité.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Python.p 7. 8. 2019 13:41

I ty tiché nejsou tiché.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sesitek 7. 8. 2019 14:33

Tohle vypadá jako klávesnice pro lidi.

http://www.realforce.co.jp/en/products/ ... K/US5.html

Ale nejde sehnat. Chjoo :(
Sesitek | AMD Ryzen 5 2600 | MSI GFX 1660 Ti Gaming X 6GB | Samsung SSD 860 EVO 250GB | Crucial Ballistix Sport LT 2 x 8GB DDR4 2400 | Microsoft Windows 10 Home CZ 64bit DVD OEM | Akasa Eclipse 62 | EIZO 1920 x 1080 | GIGABYTE X470 AORUS GAMING 7
Sesitek
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 7. 8. 2019 16:18

Výrobcem klasických klávesnic býval Cherry, jak těch dražších mechanických, tak levných.
Ale už 15 let mám jiné značky a preferuji v obyčejných Logitech.
https://www.czc.cz/klavesnice/cherry/produkty

(Doma máme 2x prosvětlenou pseudomechanickou klávesnici Cougar 450K CZ, a že by to byla nějaká hvězda, to tedy NE. Hlasitá, vynechává "č", občas vytuhne, jedna svítí lépe a druhá hůř. Má ovšem krásně vysoké klávesy pro manželku.)
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 8. 8. 2019 09:34

Já mám tu Cougar Vantar a jsem spokojenej, byla to pro mě jedna z top klávesnic co jsem zkoušel, když jsem hodně dělal na ntb a nechtěl jsem si zvykat na klasickou mechaniku. Dneska bych už jinak a nechtěl a v práci musím trpět na těch levných krámech co se dávají k PC ... fuj.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sesitek 8. 8. 2019 09:55

ten odkaz na Cherry
- to jsou všechno nízko zdvihové klavesy. Já hledám klasické vysoké, co kladou odpor a nedělaj "click".

ad Logitech
- ta společnost lže o svých produktech, takže rozhodně ne

obecně kvalita
- klavesnice pro běžné užívání musí vydržet věky. Pracuju na PC doma i v práci. Neznám případ rozbité klávesnice. Všechny odešly na polití, nebo zastaraly. To samé u kolegů.
Naposledy upravil Sesitek dne 8. 8. 2019 10:02, celkově upraveno 2
Sesitek | AMD Ryzen 5 2600 | MSI GFX 1660 Ti Gaming X 6GB | Samsung SSD 860 EVO 250GB | Crucial Ballistix Sport LT 2 x 8GB DDR4 2400 | Microsoft Windows 10 Home CZ 64bit DVD OEM | Akasa Eclipse 62 | EIZO 1920 x 1080 | GIGABYTE X470 AORUS GAMING 7
Sesitek
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 8. 8. 2019 09:56

Kde jak lže, to si rád poslechnu a něco se přiučím. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků