Classis/LN - Občas hry + kancelář (Visual studio) - 20000

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PepikPL 9. 8. 2019 06:24

Ahoj, původně jsem se chtěl inspirovat doporučenými sestavami na téhle stránce, ale v textu je napsané, že je to už neaktuální, tak se ptám tady, co mám tedy koupit za komponenty :-D

Požadavek hlučnosti: Classic/LN
Účel pořízení sestavy: 20% hry (nové hry), 80% internet a kancelář (kompilace větších projektů ve Visual Studiu)
Finanční limit: 20 000 Kč
OS: Mám koupený Windows 10
Sestavíte si PC sám? - ano
Budete taktovat? - Spíše ne
Monitor + jeho rozlišení - Používám 2 monitory hlavně kvůli práci, oba mají rozlišení 1920x1080.
Kupujete i periferie, nebo jen holou skříň? - Pouze bednu. Chtěl bych do sestavy použít zdroj který tu mám (Seasonic 550W), 1 TB HDD (Seagate) a SilentiumPC Regnum RG4 bednu, kterou jsem kupoval nedávno.
PepikPL
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 8. 2019 15:32

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... 3T014NGK01

i5 9400F
GTX 1660Ti
16GB RAM
1TB NVME
vyresene chlazeni


Skrin, HDD a zdroj si dodas svuj a jedes.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PepikPL 14. 8. 2019 06:24

Díky, počítač už mám doma.

Jen mám takový technický dotaz. Podle testů funguje vše jak má, jen mě trápí jedna věc co se projevovala i u minulého počítače.

Když počítač vypnu, tak se furt napájí zařízení připojená k usb (svítí myš a podobně). Nejvíc zajímavé je, že i když vypnu napájení zdroje přímo vzadu tlačítkem a znova ho zapnu, tak se některá zařízení znovu rozsvítí.... Čím by to mohlo být?
PepikPL
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 8. 2019 08:54

Nastavenim v BIOSu a je to VLASTNOST, nikoliv chyba. Proto se ostatne projevuje u ruznych pocitacu. :)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 14. 8. 2019 10:52

Na desce ASUS napájení USB vypnout lze (potřeboval jsem kvůli klávesnici), u ASROCK jsem také nenašel.
ASUS UEFI BIOS UTILIY- ADVANCED
Onboard Devices Configuration
USB power delivery in Soft Off state (S5) - Enabled/Disabled
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod PepikPL 14. 8. 2019 10:56

Díky moc, jsem rád že se nejednalo o chybu, protože počítač jinak šlape parádně :D
PepikPL
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 14. 8. 2019 11:14

....ale teď jsem se poradil s ASROCK fórem a je tam diskuze, sice pro jinou desku, info:
EDIT:
http://forum.asrock.com/default.asp ...s dotazem deep sleep usb v sekci Motherboard.
Na mé desce pro AMD ASROCK B450... je v UEFI BIOS - ADVANCED položka South Bridge Config - Deep Sleep.
Enabled/Disabled - další volby jak v diskuzi nejsou. Vyzkouším... u mne vypnutí napájení USB funguje.
EDIT: Oprava SOUTH Bridge
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod PepikPL 15. 8. 2019 18:04

Super, taky vyzkouším... Ještě jsem se chtěl zeptat, je možné u mé sestavy použít tuhle pastu?

https://www.czc.cz/thermal-grizzly-cond ... 07/produkt Píše se tam, že se nesmí použít s hliníkovými chladiči, tak nevím
PepikPL
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků