Poslední stabilní verze Win 10

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tripleTTT 13. 6. 2019 12:52

Ahoj, takové hlavní nekonečné téma. Jaká je poslední stabilní verze win 10?

Já teď instaloval 1903 / build 18362.30 a pěkně jsem si nas*al do gatí. Vede co to je za svini.
Je tak nějaké postřeby. Nabídka start nefunguje korektně. Spousta nelogických akcí.
Co je ale horší nejdou ovládat některé části systému. Např. ochrana složek nejde vůbec vypnout. Některé programy nemohou zapisovat do registrů. (uac apod věci jsem zkoušel na všechny zůsoby).
Dělá si to co che. Některé funkce prostě nejdou vypnout i když jsou vypnuté, ani přes group policy apod.
Po jednom dni jsem se chtěl vrátit zpět, a ouha. Systém píše, že není možnost vrácení nebo odinstalace.
Offiline balíček pro net framework vyžaduje spuštěnou službu windows update jinak se nenainstaluje. Nevím co bych na offline masine delal. To je šílené.
Aktualizace jsem odložil. A jeb ho stejně se spustily. Naštěstí jsem přišel na to jak windows update vypnout a počkám až se objeví něco stabilnějšího. Možná se naseru a tohle pošlu doprdele a dám tam nějaky starší stabilní verzi. Jen přemýšlím jakou. Co takovou 1809?
tripleTTT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 6. 2019 14:11

1809 byla provar dost velky na to, aby jej pri vypusteni 4x nebo 5x stahli, relaunchli a zase stahli. V podstate asi "creators update" byl posledni non-beta.


A zli jazykove tvrdi, ze posledni MS OS vydany jako plna verze byly W7.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 13. 6. 2019 16:15

To netvrdí jen zlý jazykové. Už se k nim přiklání i stále více "evangelistů". Neumím si představit, že bych W10 nasadil na pracovní PC. Mám jedny na tabletu, které používám jako větší display k zrcadlovce (ovládám ji vzdáleně dotykem) a docela jsem vrzal zuby, když mi v průběhu několikadenního focení vnutil aktualizaci, po které jsem nebyl schopen připojit foťák.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 13. 6. 2019 17:40

1809 používám jako OS na surfování a nenáročný věci a docela v pohodě. Jen mě překvapilo nedávno, že abych mohl uložit soubor Poznámkovému bloku do kořene disku, musel jsem mu (P. bloku) nastavit administrátorská práva. Divný. Ale jinak se nevztekám.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 13. 6. 2019 19:56

Ja to stopnul kdysi na 1709 a parada. Vsechno slape vytecne. ;-)
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 13. 6. 2019 20:29

dockalacek píše:Jen mě překvapilo nedávno, že abych mohl uložit soubor Poznámkovému bloku do kořene disku, musel jsem mu (P. bloku) nastavit administrátorská práva. Divný.


To je kvuli bezpecnosti. Do korenoveho adresare nema bezny uzivatel v jeho vlastnim zajmu co zapisovat. OS se tak brani nekolika ruznym zpusobum napadeni.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tripleTTT 14. 6. 2019 17:16

tato verze 1903 je pekne podelana. Hlavne ohledně zabezpeční. V podstatě přebírá kontrolu na různými věcmi a nejde to vypnout. Asociace souboru nejde zmenit. a dalsi.

-- 14. 6. 2019 19:27 --

Kontextové pravé menu exploreru má jen několik položek.
Total commander má všechny.
To si fakt dělají strandu.
tripleTTT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tairikuokami 14. 6. 2019 19:36

1903 si treba pripusobit, chce to cas a nervy, ale vetsinou to jde, i kdyz se ten zmetek brani.
Ja jsem treba smazal cortanu, start, powershell, vypnul defender, task scheduler, wmi, updaty.

Obrázek Obrázek Obrázek
tairikuokami
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freekarol 14. 6. 2019 21:30

Stránka https://www.askwoody.com/ms-defcon-system/ se zaměřuje práve na to, které aktualizace a v případě Windows 10 i verze, jsou stabilní. Já osobně mám 1803, ale 1809, by dnes už taky měla být v pohodě. Pokud jde někomu o stabilitu, tak se rozhodně nedoporučuje, přecházet na novou verzi, hned po vydání.

-- 14. 6. 2019 22:36 --

tairikuokami píše:1903 si treba pripusobit, chce to cas a nervy, ale vetsinou to jde, i kdyz se ten zmetek brani.
Ja jsem treba smazal cortanu, start, powershell, vypnul defender, task scheduler, wmi, updaty.

Obrázek Obrázek Obrázek


Je dost lidí, kteří nechtějí něco vyladovat nebo opravovat. Chtějí počítač zapnout, používat a vypnout. MS je tohle očividně ukradené a nebo MS vedení je neschopné, si ohlídat, aby nová verze, fungovala spolehlivě. Takhle přinutí více a více lidí k tomu, aby si vypnuli Windows Update. Opak toho, co MS chtěl(a proto má W10 jen automatické aktualizace).
freekarol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tairikuokami 16. 6. 2019 08:25

MS po novem sputil policy, ze yy09 verze bude jen opravna, urcena hlavne pro firmy, ktere nechteji LSTB a bude mit podporu 30 mesicu, oproti klasicke verzi yy03, ktera bude mit podporu 18 mesicu. Tudiz verze 1909 by mela byt dostatecne stabilna, protoze neprinese nic noveho, jen opravi chyby.
tairikuokami
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 17. 6. 2019 07:44

já už docela dlouho používám tento script jen lehce upravuji co chci / nechci.. ale pro mě jsou pak W10 vcelku fajn.. akorát to chce si s tím trochu pohrát, což chápu, že zdaleka ne všichni chtějí řešit..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tripleTTT 20. 8. 2019 12:47

Po čase, opět problémy. Vypínání display portu. kontextové nabídky jsou různorodé. nikde není stená. Spíše chybí položky. Přidané pičovinky jako volume overlay apod. Stahují se nevhodné ovladače přes windows update. Mám toho už asi dost a vydám se do pravěku na win7.
V desítkách jsem musel vypnout aktualiazce (je na to program, který je stopne). Jinak se tam pořád něco instaluje a zdržuje to pří krizových projektech. Vybírání odložení nefunguje. Vybere za 7 dní a druhý den jeb hned z rána update a čeká se a čeká se. Výroba stojí.
Rozdělení na nastaení a ovl. panely .... no kokotina. Nabídka start postranní nabídky úplné zbytečnosti, které jen otravují. Kéž by se na to vy*rali a udělali nějaký základní pracovní mód. Funkce windows mě tak nějak skoro nezajímají. Mám 10 pracovních programů a bytek je mi úplně u .... Proto si říkám, že půjdu zpět do win 7 I core 7 (x99s gamig 7) gf 1060 3 monitory.
tripleTTT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 20. 8. 2019 14:22

Nabídka start => Open Shell Classic. Vyřešeno. Vše přehledně na jednom místě ...
Vypnutí aktualizací => nutno zakázat službu Windows Update. Nebo řešit skrze WSUS v korporátu.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tripleTTT 20. 8. 2019 14:33

Nabídka start tak možná tohle jo.
Ale poslední budil už má ochranu proti zakázaní služby. Same se spustí a musí se odstavit od práv. Ale stejně se čase spustí. Je tam další služba, která hlída stav updatu (update medic service). Dříve jsem to dělal tak, že jsem k těmto službám zadal přihlašovací údaje, ale neplatné. Chvíli to fungovalo. Nyní se, když se služba nespustí, přehodí se práva na lokáního uživatele a jede se vesele dál. Ještě mám potom jednu takovou fintu, která se zatím na internetu neobjevila. Zablokování složky, kde se aktualizace stahují. Sice windos umí vytvořit smazanou a jinak chráněnou složku a updaty jednou dál. Ale na jednu věc zapomněli :D Takže prozatím to umím stopnout.
tripleTTT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nuvi_joe 20. 8. 2019 16:25

Jak to dopadne, když se desítkám dlouhodobě zakáží aktualizace. Nezačnou se po nějakém čase dožadovat připojení k serverům Microsoftu?
nuvi_joe
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků