Herní sestava do 25k

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kar666 9. 9. 2019 20:31

Stará mašinka už fakt dosluhuje a je třeba renovace.
Požadavky: Pohodové hraní ve FHD: MMO, RPG, WoT, Mashinky. Ne Pupg apod., internet, sem tam office, sem tam video a hudba. Časem možný přechod na vyšší rozlišení QHD > 4K

komponenty, které použiji ze starého: 2TB plotnový disk (pouze odkladiště, Download složka), pravděpodobně 512GB SATA SSD (pokud bude problém s místem) a Blu ray SATA palírna.

periferie: mám

OS: pravděpodobně budu muset zakoupit (W10), nezahrnovat do ceny

Nároky na hlučnost: žádné, ale nechci žádné turbíny

Cena: představa 20-25k kč i s DPH, přes 25k opravdu nejede vlak

můj návrh k rozcupování :-) https://www.alfa.cz/basket.php?items=_41FO013D5U014WM5014BPD014LKI014O1O014IAV014OVV01
kar666
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 9. 2019 20:53

24.252,- Kc

+ k tomu obe dve Tva vlastni uloziste a v pripade nouze i elektricky drzak na kavu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kar666 10. 9. 2019 14:57

nějaké odůvodnění proč i5 a ne ryzen?
kar666
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 9. 2019 15:41

O co?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kalumus 10. 9. 2019 17:58

:-D no obhajoba.. :-D Asi se nepodíval do toho košíku..
Kalumus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hbboy 10. 9. 2019 20:09

za mě ryzen mám toto jen lepší case a rgb ramky a super všechno ve FULLHD na ULTRA detaily


https://www.czc.cz/233925,241835,252273 ... 39170/kody


Základní deska se zvukem Realtek 1220, procesor utáhne i RTX 2070 SUPER do budoucna, disk M2 SSD 3500 MB za sekundu instalace windows 5 minut plus pak aktualizace skoro déle než celá instaladce windows -)))

Za mě RYZEN 2
Nyní Samsung galaxy S21 FE. Předtím Honor 20 PRO, Huawei PSmart 2019, Huawei Nova 3, Samsung S7, S6, S5, S3 NEO, LG G3S, LG G2, Samsung S3, Samsung NOTE 2, Huawei Y300, Huawei G300, Nokia 5230, předtím tlačítkové Nokie od dob paegasu.
hbboy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AttaliaCZ 11. 9. 2019 10:26

hbboy: tak určitě. Na hry má horší CPU, citelně horší grafiku (RTX 2060 super je opravdu nesrovnatelný s tou 1660 ti), hlavně, že tam máš superrychlé SSD, jehož rychlost ani nepoznáš a desku skoro dražší než CPU.
AttaliaCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hbboy 12. 9. 2019 07:37

Tak samozřejmě máš pravdu jen jsem uvedl příklad ryzenu co jsem koupil za 20000 Kč.

Grafiku 1660 ti seženeš 3-4 měsíce starou za 5500 Kč. Procesor fici v pohodě ve fullhd nepotřebuji lepší, koupil jsem 3 dny starý za 2800 Kč. Procesor dle HW monitoru možná by to chtělo něco lepšího? Jede pořád na 3,6 a sám se při hrách pretaktovava na max 4,2

Disk ssd m2, že nepoznám rozdíl? Zřejmě si tak rychlý disk viděl jen na obrázku. Praci na pc je okamzita, podstatně rychlejší než z druhého disku 1 Tb ssd rychlost 550 mb/s. Hry některé najizdeli treba 10 sekund, nyní 4 sekundy. Každá sekunda se počítá. Nehodlám na nic zbytečně čekat.

Desku pokud chce člověk trochu lepší zvuk - kodek 1220 tak pod 3000 nekoupís, samozřejmě lze koupit desku za 2000 Kč a k ní zvukovku za 2000 ale to vyjde draz. Ale k repro do 3000 to moc nemá význam.

Tak určitě dá dalších 10 lidi svůj tip.

Ještě jedna zkušenost. Moje grafika testovaná na ryzen 5 3600 a grafika MSI RTX 2070 super trio.

Ve full HD z mou msi 1660 ti v GeForce experience z 10 nejnovějších her ve fullhd vše ultra stejně jako na rtx 2070 super jen u 2 her na mé grafice místo ultra pouze high. Takže pokud to má uživatel pouze na fullhd, tak se mu nemůže lepší karta vyplatit. Pokud chce vyšší rozlišení tak pak určitě lepší grafickou kartu Super
hbboy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AttaliaCZ 12. 9. 2019 10:16

"Disk ssd m2, že nepoznám rozdíl? Zřejmě si tak rychlý disk viděl jen na obrázku. Praci na pc je okamzita, podstatně rychlejší než z druhého disku 1 Tb ssd rychlost 550 mb/s. Hry některé najizdeli treba 10 sekund, nyní 4 sekundy. Každá sekunda se počítá. Nehodlám na nic zbytečně čekat."

Samozrejme, ze nepoznas rozdil. Ale nemyslel jsem pochopitelně oproti HDD, ale oproti SATA SSD, o které je zde rec a které původní tazatel chce koupit. Nedělej z lidí blbce.

"Desku pokud chce člověk trochu lepší zvuk - kodek 1220 tak pod 3000 nekoupís, samozřejmě lze koupit desku za 2000 Kč a k ní zvukovku za 2000 ale to vyjde draz. Ale k repro do 3000 to moc nemá význam."

To sice nekoupíš, ale drtivá většina lidi rozdíl nepozná, i kdyby se rozkrájeli (pokud vůbec ví, co za zvukovu na desce maji, zdali prastarý ALC887 nebo novejsi, ale porad hodne stary ALC892, nebo dokonce něco jinéh). A to ani nemluvím o tom, že zvukovka jako ASUS Xonar DG za pouhých 900 Kč bude nesrovnatelná i s tím tvým 1220 - prostě nevidím smysl v tom si připlácet. Většině lidi je to ukradené a komu není, si koupí dedikovanou zvukovku.
AttaliaCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hbboy 12. 9. 2019 10:54

Asi špatně čteš, praveze jsem srovnával m2 ssd 3500 mb/s vs 1 Tb ssd disk 550 mb/s crucial což mam osobně vyzkoušené. HDD o tom nepadlo ani slovo

Rozdíl opravdu poznáš!!


Chápu, ale že dle tebe všichni výrobci m2 ssd rychlých disku jsou tupci a vyrábí neco co nikdo nepozná. Proč se to tedy vyrábí?

Jinak deska není jen o zvuku, umí víc než levna zakladní deska. S rám paměťmi 16 gb 3200 jede procesor ryzen 5 2600 na 3,6 až 4,2 a nic nemusím taktovat což ani neumím. Pc jede jak střela a nevidím rozdíl mezi synovym ryzenem 5 3600, stejný m2 disk, původně měl právě pár dní ssd disk klasiku 550 mb/s a o prázdninách dost času na testování. Zvukovka za 900 Kč k desce za 2000 a jsme na stejných penězích. Lepší zvuk? To pridej aspoň zvukovku za 1800 - 3000 Kč. Ale je to jedno.

Já nikomu nic nenutim

Zatím zde padli 2 návrhy.

Tak porad svůj návrh, původní tazatel čeká?
hbboy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 13. 9. 2019 10:29

Před měsícem si nechá radit a dnes už rady rozdává jako ostřílenej frajer. No nic, já půjdu zase dál.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar




Odeslat příspěvekod hbboy 13. 9. 2019 18:34

Přesně tak - protože tady nikdo nepřispívá a je potřeba toto forum trochu rozhýbat.


Vy akorát umíte kritizovat a pak zamykat vlákna -)))) Tak raději jdi - děkuji

Sice se tady každý radu dozví ale je to nadlouho a krkolomné.

Já jen radím Ryzen - který původně dotazující i chtěl - přes 100 kladných recenzí na CZC.cz oproti 5 na udávaný Intel mluví za vše - ale je mi to jedno.

Dle mě se forum musí hýbat, někdo by rád radu tak mu tady radit a ne za týden dostat jednu odpověď a konec jak je v některých vláknech.

Jinak Vám zde ale zase moc děkuji - díky Vám jsem postavil pár počítačů a prodal. Udávanou sestavu klidně postavím a za cca 22 000 Kč dovezu kupujícímu až na místo (vše v záruce) - vše nainstalované - odzkoušené.

Tak lidi se učí rychle.

JÁ NIKOMU NERADÍM - JEN PÍŠI SVŮJ NÁZOR
Nyní Samsung galaxy S21 FE. Předtím Honor 20 PRO, Huawei PSmart 2019, Huawei Nova 3, Samsung S7, S6, S5, S3 NEO, LG G3S, LG G2, Samsung S3, Samsung NOTE 2, Huawei Y300, Huawei G300, Nokia 5230, předtím tlačítkové Nokie od dob paegasu.
hbboy
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků