Monitor do 5000 na filmy a TV, potřebuju poradit komplet od

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Topes 11. 9. 2019 17:34

Jojo díky, jen co jsem dopsal předchozí příspěvek tak sem se dočetl, že integrovaný displej je u notebooků napojen na integrovanou grafiku a hdmi pro monitor je zase k dedikované kartě. Monitor už vezu domů tak jsem fakt na to zvědavej. To bude skok z 15 displeje :-D
Topes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 11. 9. 2019 19:57

Vsechny vystupy budou napojene na intel. GeForce se zapoji jen v pripade potreby a vysledny obraz preda intelu k zobrazeni.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Topes 11. 9. 2019 22:01

Jo to už jsem zjistil, jen mě předtím zarazilo že Intel podporuje max full HD ale co jsem zapojil ten monitor tak najednou už to podporuje i qhd v těch podporovaných rozlišeních. No hlavně že to jde správně.
Jedinou výtku mám k tomu hdmi, že jack od repra musím zapojit do monitoru a ne ntb jak jsem měl doposud. Nikdy jsem se s hdmi nesetkal, jen VGA konektor takže v tomhle jsem nováček. Další věc je nerovnoměrné podsvícení - levá část monitoru je při tmavém podkladu světlejší. Všiml jsem si toho u filmu, jak je nahoře a dole ten prázdný černý pruh tak levá strana je světlejší. Na displeji na ntb mám takto snad všechny rohy. Mám zkusit vrátit a vzít jinej kus nebo to je u ips vlastnost a jinej kus by byl +/- stejnej? Chápu že za 5 tisíc nemůžu chtít bůhví co ale mám rád věci stoprocentní. Jinak monitor je fajn, velkej jak televize, musím si trochu zvyknout po přechodu z toho 15 palce :-D
Topes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 12. 9. 2019 16:14

Mal som VA verziu toho monitora, mal som ich viac, na jednom bol 1 mrtvy pixel, na dalsom este viac, ale podsvietenie bolo rovnomerne na vsetkych, ja by som ho vymenil, ak ti to vadi. Akceptovat sa da nerovnomerne podsvietenie v rohoch, alebo inde, ale nerovnomerna lava a prava strana, to nie je normalne. Inak, skusal si to v uplnej tme?
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 12. 9. 2019 16:22

Topes píše:...že jack od repra musím zapojit do monitoru a ne ntb

Při zapojení přes HDMI se grafická karta chová jako další výstup zvuku. V systému nastavte výchozí integrovanou zvukovou kartu a můžete opět používat výstup na těle notebooku.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Topes 12. 9. 2019 18:50

Tady jsou nějaké fotky toho podsvícení. Foťák na mobilu to trochu zvýrazňuje ale ty místa kde to je vidět jsou real. Když koukám z postele kterou mám níž než monitor tak to je na černé ploše vidět. Když mám oči ve stejné úrovni jako monitor tak je vidět víceméně levej spodní roh jakože silněji, ale i tak je vidět že monitor je podsvícen nerovnoměrně a černá není černá. Při světlejším obraze než je černá to vidět není. Takže vlastně mě vadí jen u filmu ty debilní pruhy nahoře a dole. Monitor bych zkusil vyměnit ale absolvovat zase tu cestu v MHD se mi nechce a navíc se mi podařilo škrábnout ten podstavec tak zas řešit jestli si toho nevšimnou a nebo jim říct, že vezmu jinej monitor a z toho jim dám klidně ten novej podstavec, že mě škrábanec nevadí.

https://photos.app.goo.gl/wzCvGFStV3WUhaif6
Topes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 13. 9. 2019 06:39

Pokud bys chtěl víc černé víc na filmy, tak bys musel vzít třeba právě VA displej a ne IPS.. problém je, že VA displeje s 30+ palci a QHD rozlišení jsou zakřivené a ty co nejsou, tak začínají na dvojnásobku tvého budgetu.
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -PavelU 13. 9. 2019 22:01

Vzdálenost cca dva metry od displeje je dostačující u 27'' monitoru s rozlišením 2560x1440. Ale musí být adekvátně kvalitní puštěné video, popř. by to mělo být vylepšené přes různé filtry či možnosti softwarových přehrávačů. Pak je zážitek ze sledování naprosto ideální.

Kvalita barev je pro filmy nejlepší na VA, ale dnes už bych se nebál jakéhokoli lepšího IPS panelu. Dobře poslouží i pro účely sledování filmů.
-PavelU
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Topes 14. 9. 2019 10:53

No už to asi řešit nebudu. Holt se budu snažit sledovat obraz a ne se soustředit na ty debilní pruhy. Je pravda že můj budget byl omezenej a víc prostě dát nechci, ani nemám.
Topes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 14. 9. 2019 16:20

Mam este par poznamok, aj ked to moze byt subjektivne.

Tie pruhy pri filmoch si mozes lahko odstranit, ja sledujem vsetky filmy bez pruhov a necitim sa ze by som o nieco prichadzal a obraz je vacsi.

Taktiez nesledujem filmy v tme, zvykol som si na to a teraz mi uz aj kratky cas ked sa pozeram na monitor vecer bez osvetlenia vadi, okrem toho to urcite skodi ociam.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Topes 16. 9. 2019 04:57

Pouštím to přes windows media player classic a buď můžu obraz roztáhnout že jsou pak lidi a věci hrozně do výšky a nebo druhej režim, kdy se to roztáhne ale zase přijdu o část obrazu po stranách. Jiný nastavení aby byl obraz full screen jsem nenašel.
Topes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 16. 9. 2019 09:17

řešení proti pruhům je ta nudla něco takového třeba https://www.czc.cz/lg-29um59a-led-monitor-29/223868/produkt

zkrátka poměr stran 21:9 a ne 16:9
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Dreamer 16. 9. 2019 20:11

Topes - Neviem ktoru verziu pouzivas, myslim ale ze vsetky prehravace umoznuju roztiahnut obraz so zachovanim pomeru stran, myslim ze najlepsie to ma PotPlayer, da sa tam nastavit specialne pre celu obrazovku, ze pri urcitom percente pruhy odstrani a manualne je to mozne tiez klavesovymi skratkami ktore su zmenitelne, samozrejme ze sa tym odstrihne cast obrazu. Toto je uz ale dost OT, tak to pripadne ries v inej teme.

Kaulik - To tiez nie je dokonale riesenie, je vela 16:9 verzii filmov, vsetky programy, filmy, serialy, spravy z tv su tiez v 16:9 a potom by na 21:9 boli pruhy po stranach.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků