LN/ULN kolem 25t úprava fotek/videí,kancelář,net,hry

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Baxos 17. 9. 2019 11:50

MgX v prvom poste nepisal si, ze potrebujes BluRay mechaniku za 3000 ako si dal vo svojom navrhu za 36tis. Obycajnu zozenies do 1tis a zvysok moze ist niekde inde.
Baxos
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 17. 9. 2019 16:00

Baxos vím, že jsem nepsal. Nechtěl jsem tím zatěžovat diskuzi. Do PC bych dal interní DVD-RW. Kdybych musel kupoval externí, zřejmě vezmu BD z důvodu širšího využití. Ovšem pouze takovou mechaniku, která přímo umí vypalovat na M-Disc. Nejlépe tu, která má přímo certifikaci atp.
Ono - taky tam píšu o sestavě za 25t, nyní jsem dal košík na daleko vyšší cenu. Ovšem hodně udělal OS, který dříve nebyl v prvním návrhu započítán, no a třebas i ona mechanika. Potřebuji se kompletně zorientovat a rozhodnout, kterou cestou jít.

KineCZek je problém tam mít dva fyzické disky 1TB a ne jeden 2TB? Nejde o velikost, ale o potřebu mít věci rozdělené a rozdělené bezpečně. Nechci zde diskuzi přehltit nadbytečnými detaily, proto se jen ptám... zda i u Tebou navržené skříně je problém mít dva klasické disky a jeden rychlý/moderní? Pokud ano, dobrá.

A druhý dotaz... proč zůstat u Tebou navržené skříně? V čem konkrétně je lepší, než mnou odkazovaná?

Díky všem!
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 9. 2019 16:38

Neni problem ve skrini, nybrz ve hlucnosti 3,5" modelu.

Od veci neni zapremyslet nad porizenim NASu. Z nej by umela prehravat treba televize "na primo", bez nutnosti k ni nosit filmy na flashce/externim disku. Zaroven pri pouziti RAID5 ziskas se 4ks HDD kapacitu 3 a odolnost proti selhani 1 z nich. To dava plus minus o kousek bezpecnejsi data, protoze:

1) jsou fyzicky mimo PC, takze kdyz ten vyhori (napr po vyliti sklenice dzusu - nebyl bys ZDALEKA prvni ... obzvlaste treba deti umi hodne), stale mas data mimo v NASu.

2) RAID5 dava alespon jakesi zvyseni bezpecnosti.

-

Pro dulezita data je nutno mit je nejmene 1x na geograficky odlisnem miste (vyhori Ti dum?), do cehoz se jeste nepocita to, ze je mas minimalne 1x v cloudu (potrebuju zrovna z dovolene mrknout na tu pojistnou smlouvu / najit 35let starou fotku kvuli sazce s manzelkou).

A samozrejmosti musi byt sifrovani. K tomu muze dopomoci TPM ... ten do mnou navrzene sestavy jen vlozis. (Bohemka ho nevim proc nevede, ale dam odkaz jinam ke koupi, kdyz budes chtit.)

Pocit bezpeci u dvou 1TB disku je z 98% placebo a rozhodne za nej NESTOJI trpet hlucnost stare 3,5" cirkularky. To uz radsi vezmi 1TB SSD na data a 1x USB3 exterak, ktery budes pravidelne (automaticky po pripojeni?) synchronizovat.

A nebo si to udelej "po svojem" ... ja mluvim jen z >20let zkusenosti v oboru.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 17. 9. 2019 16:59

KineCZeku nechci Tě zdržovat zálohováním. Systém znám. Možnosti zhruba taky. O NASu vím, zatím ho nechci. Na Tebou jmenované čtyři disky nevyjde levně. Chápu - je to o nastavených prioritách.

Mírně navýšená hlučnost mně nevadí. Už jsem to psal. Cirkulárka vypadá jinak. Tvůj názor vnímám, ale ano, některé věci mohu řešit i po svém. Zajímal mě rozdíl ve skříni. Důvody proč ne dva klasické HDD vysvětluješ navýšením hlučnosti - OK. Skříně jsou stejně kvalitní, stejně využitelné. Navíc, pokud jsem se dobře díval, ta mnou uvedená je schopna pohltit vyšší chladič CPU a hlavně rozměrnější GK, při případném upgradu. Mýlím se?

Nevím, co přesně myslíš TPM. Šifrovat až tolik nepotřebuji. Nicméně zde si rád přečtu, cos tím měl přesně na mysli. Odkaz dej, to se ptát nemusíš. Využiji/nevyužiji.
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 20. 9. 2019 20:48

Co kdybych ventilátory věhlasné značky Noctua, nahradil podstatně levnější značkou Arctic? Jak moc stoupne hluk? Využil bych PWM typ.
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 9. 2019 22:34

dost
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 21. 9. 2019 08:36

Po regulaci v případě F12/14 silent. To bude v klidu.

Málo kdo má netopíří uší aby slyšel rozdíl při 300RPM u těchto fanů.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chipoun 21. 9. 2019 10:03

Já uplně hluchej nejsem a do 600rpm prostě f14 silent v FD Define S neslyším... :-)
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 9. 2019 12:34

Define S je aktualne mimo uvahu. ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 25. 9. 2019 14:55

Nějak mně to tu umřelo.

Prosím o další informace. Bez ohledu na dostupnost... které skříně od Fractal Define jsou lepší, které horší a proč? Některé věci jsem se snažil porovnat sám, bohužel sem-tam jsou informace různorodé.

Pokud bych vzal tuto sestavu..


Co dalšího musím přikoupit pro případné složení komponent. Abych vysvětlil. Netuším, zda kupříkladu pro ventilátory budu potřebovat nějaký slučovač na ventilátory, další šroubky, u chladiče zda vzít jinou (jakou lepší) teplovodivou pastu... ?

Díky
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 25. 9. 2019 17:01

Stačilo by ti k těm skříním tohle vlákno? viewtopic.php?f=938&t=1296861
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 25. 9. 2019 17:19

Ano, i já potřebuji občas nakopnout správným směrem. Přiznám se, že jsem vlákno přehlédl.

Z druhé strany se i ke skříni vztahuje druhý dotaz.

Děkuji
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 25. 9. 2019 19:24

No, co se týče druhé části předchozího dotazu, takto jak na to koukám, by to mělo vše stačit. Pokud chceš řešit lepší pasty, tak pak už leda ty na bázi tekutých kovů - vzhledem k tomu, že nemáš zrovna taktovací procesor mi přijde zbytečné do něčeho takového investovat. Základní vrstva (nějaká MX-2 / MX-4 - nevím co Arctiv na Freezerech 7 používá) by měla být nanesena přímo na chladiči - stačí plesknout na procesor a dotáhnout rovnoměrně šrouby. Doslova.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 9. 10. 2019 12:00

Jde do této sestavy doporučit jinou základní desku, byť o něco dražší? Tento Asrock již bohužel zřejmě nebude dostupný.

Také bych se rád zeptal, jak hlučná by byla tato sestava, pokud by se neměnily ventilátory, kromě chladiče CPU. A lze v košíku zadaný chladič CPU Arctic Freezer 34 využít pro všechny dnes dostupné procesory typu i5 (socket 1151)?

Předem díky za ochotu a korektní odpovědi.
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vuLva 11. 10. 2019 09:46

Mrkni do vlákna "Doporučené základní desky" a "Doporučené CPU chladiče". Tam najdeš odpovědi na svoje otázky.

Bez výměny skříňových ventilátorů a ventilátorů na gk nedosáhneš ani na to LN.

Osobně si myslím, že se vyplatí připlatit si alespoň na "šedou" Noctuu. Člověk si na to ticho rychle zvykne. Navíc to složíš, odladíš a už se v tom nebudeš muset vrtat a ztrácet s tím čas.
vuLva
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků