Schválení PC sestavy (+/- 25.000,-) na fotky, LN

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod atti.hombre 10. 10. 2019 10:16

Ano to Himuro sa položí bez fixácie - PC neprenášaš tak sa to nikam nepohne.

S Fractalom nemám skúsenosť. V normálnej skrini stačia 2x in a 2x out vrtule. Teda dve vpredu a dve vzadu/hore. Ak sa dá tak i tri vpredu a tri vzadu/hore- stačí potom aby bežali na nízke otáčky ( ticho ) a je dostatočné prúdenie vzduchu. Do tej RG4 som už skladal- pohoda.ALE- záleží na doske kolko má konektorov pre vrtule. Je lepšie ak všetky bežia na rovnaké otáčky. Asi bude treba rozdvojky.

LN - no každý má inú predstavu o tichu... Preto ti Kin Ryzen hned zavrhol- ono dosky pre AMD nepodporujú SpeedFan. Ak si mal predtým ten Athlon ( mal som ho tiež ) tak i R5 3600 bude tichá... no nie pre KineCZekove uši :-D. Základ je dobre nadimenzovať chladenie. Pre tichú zostavu je najväčší problem to HDD a grafika s aktívnym chladením. 1 4TB HDD bude robiť strašný kravál. V Himure len brum pri aktivite. 2,5" HDD sú omnoho tichšie. Ja nemám prehlad o terajších diskoch- preto neviem či sa robia 2,5" disky v takých kapacitách ako píšeš- preto som napísal 2x 2TB. Ale jasne použi jeden ak sú v tej kapacite 4TB. Himuro na 2,5" HDD sa už nepredáva. Ale sú tu ľudia čo ich skladom majú...

Zdroj mám osobne ten Corsair- ešte chladenie nezoplo ako ho mám... je úplne tichý- preto ho odporúčam.

ATX má viac priestoru okolo pasívov a preto je aj lepšie prúdenie vzduchu pomedzi komponenty...
Myslím, že teraz riešiš BUDÚCNOSŤ - ak kúpiš to CPU 3600 tak meniť nebudeš- až zas celé PC. Ja som plánoval vymeniť procesor za R2 - ale ako vidíš, na to aby sa využili výhody CPU tak už mám starú dosku. Ty tiež berieš " starú " dosku , lebo tie nové s aktívne chladeným chipsetom robia " kravál" - ja by som to nechcel. Ak chceš časom vymeniť CPU napr za R9 - tak ber dosku hned podla toho. Ale na niečo rozumné je asi malý rozpočet.

Add to SSD- tá doska má dva sloty na M2 disky. Jede je dobré mať len na systém a na programy... a druhý zas na zdrojové dáta a knižnice - na ňom robíš úpravy. Je to oveľa pružnejšie ak je systém samostatne. A kedže sú to M2 disky tak budú priamo na doske - nezavadzajú. Jeden odporúčam 512Gb na systém a druhý 1TB na tie dáta. A na export z LR/PS použiť to HDD - môžeš si uvariť kávu. Konkrétne ti nepoviem,lebo mám skúsenosť len so Samsung PRO a Adata -
https://datacomp.sk/adata-xpg-gammix-s1 ... 80284.html

Len si to daj poskladať- lebo s R 3xxx to ešte nie je sranda. Uvidíme čo prinesú nové BIOSy...
Ryzen7 5700G, B550 A, 32GB 3600MHz G Skill, Sam.970 Pro ,DT01ACA200 , RM 650x ...
Pentax K-3II Silver Edition
https://eu.zonerama.com/attihombre/245758
atti.hombre
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferin 10. 10. 2019 11:51

Díky moc.
Rozpočet je flexibilní, pokud pro to bude pádný důvod, ale "zbytečně" rozhazovat se mi taky nechce.
Ta deska by už měla mít Biosy pro nový Ryzeny, tak snad problém nebude. Jak jsem ale psal, skládat to bude kamarád informatik, tak snad to zvládne, i když to není jeho specializace.
Koketuju teď s myšlenkou (naťukly mě pojednání KineCZeka tady na fóru a i teď reakce na moji sestavu), jestli HDD úplně nevynechat (a zálohovat jen externě - NAS (v garáži) a samostatný HDD) a nepořídit ty SSD větší (jo, jasně, dva, předtím jsem to od tebe špatně pochopil, resp. blbě četl).

Ta grafárna je ok? A to její chlazení?
A RAM v kitu, nebo zvlášť?

Jinak, kolik bych mohl reálně dostat za ten starej PC? Má smysl uvažovat o prodeji?
Ferin
Junior

Odeslat příspěvekod atti.hombre 10. 10. 2019 13:16

Pokiaľ vynecháš HDD - zbavíš sa najhlučnešieho komponentu. Jasne že stačí externe zálohovať. Akurát to treba robiť častejšie.
Je trocha otázne s akým BIOSom doska príde,ale sú to nové revízie s väčším čipom. Teraz niekedy by mal vyjsť najnovší s novou agesou - odporúčam sledovať fóra a skúsenosti ľudí s ním. V prípade že ohlasy budú pozitívne odporúčam nahrať nový BIOS.
RAM- pokial ti stačí 16GB tak jednoznačne kit. Mne zatiaľ stačí. Pokial by si ale uvažoval o 32GB ,asi by som vzal jeden 16GB modul a po čase- mesiac-dva,ako budú peniaze aj druhý rovnaký modul. Pokial sú many hned a je potreba 32GB tak rovno kit 2x 16GB. Ale ako píšem- 16 je na to dosť. ( píšem o LR a PS .poprípade DXO ).

Čo sa týka grafiky. Netreba ti výkonnú. Len si ustráž potrebný konektor ( ano na doske ťa výstupy na monitor nezaujímajú, lebo nemáš integrovanú grafiku v CPU ) . Tú grafiku by mohol doporučiť niekto , kto mal s tými chladičmi osobnú skúsenosť. V tomto smere neviem poradiť. Kludne by som do veľkej skrine kde bude dostatočný prievan vzal ten KalmX... je to staršie,ale plne dostačuje a je pasívna.

Čo sa týka starého PC- neviem či je predajný... schovaj v garáži ako záložný :-D - alebo z neho urobiť server...
Ryzen7 5700G, B550 A, 32GB 3600MHz G Skill, Sam.970 Pro ,DT01ACA200 , RM 650x ...
Pentax K-3II Silver Edition
https://eu.zonerama.com/attihombre/245758
atti.hombre
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferin 10. 10. 2019 20:17

Díky moc.
Tady je (snad) finální nástřel, je vše ok a nic nechybí?
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_4 ... O4013LLE06
Cenově jsme se teda dostali o hodně výš než původně. Ale pokud by to mělo být výrazný zlepšení...
Ferin
Junior

Odeslat příspěvekod atti.hombre 11. 10. 2019 03:53

:-) Si sa teda rozšupol. Ten A Data je predpokladám na systém. Fungovať to bude,ale radšej by som vzal Samsung Pro v 512GB verzii- MLC čip. Potom vidím že coolery máš F14 6ks- ale na chladič CPU ide 120mm verzia a nie 140mm. Grafická karta nemá DVI ( DVI-D ) výstup čo si chcel.
Ryzen7 5700G, B550 A, 32GB 3600MHz G Skill, Sam.970 Pro ,DT01ACA200 , RM 650x ...
Pentax K-3II Silver Edition
https://eu.zonerama.com/attihombre/245758
atti.hombre
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferin 11. 10. 2019 20:00

Jj, A Data na systém. Oproti tomu Samsungu je rozdíl v rychlosti?
Ty větráky jsou do skříně. Ten Freezer větrák má (co není třeba měnit), ne?
Sakryš, byl jsem přesvědčenej, že jsem ty konektory grafiky kontroloval. To je teda blbý.

-- 11. 10. 2019 21:59 --

Předpokládám, že ty grafárny mám vybírat mezi "gaming" verzemi?
DVI port by měly mít tyto:
GeForce GTX 1650 XLR8
ZOTAC GAMING GeForce GTX 1650 Low Profile
ZOTAC GAMING GeForce GTX 1650
Asusy jsou myslím hlučný, ne?
Tak kterou z nich?
Ferin
Junior

Odeslat příspěvekod atti.hombre 12. 10. 2019 06:20

No ten disk nepoznám... preto. Ale videl som že bol doporučený na systém v inej téme.. Samsung Pro mý MLC čipy- životnosť , rýchlosť.

Grafiku neviem ... možno k tej predošlej kúp toto a bude to fungovať...

https://www.czc.cz/premiumcord-adapter- ... 52/produkt

Nechce sa mi hladať- možno existuje i na kábli,aby moc netrpel konektor v grafike, poprípade použiť hdmi predlžku. Na DVI-D by to fungovať malo - ide o digitálny signál.

W10 stačí stiahnuť najnovšiu inštalačku a nainštalovať ( kedže máš krabicovku - ale v starom PC odinštaluj,alebo zabezpeč že sa nepripojí na net ) .

Ten chladič síce vetrák má,ale i tak by som ho vymenil za dva - cez rozdvojku pripoj do dosky. V BIOSe sa dá na každý konektor dosky upraviť krivka otáčok...

https://www.czc.cz/arctic-fan-f12-pwm_2/70136/produkt toto sa dá bez rozdvojky spojiť dokopy a jedným konektorom pripojiť do dosky. Jeden bude fúkať do chladiča a druhý zas ťahať vzduch z chladiča von- účinnejšie a netreba také otáčky nastaviť ako pri jednom- hluk.
Ryzen7 5700G, B550 A, 32GB 3600MHz G Skill, Sam.970 Pro ,DT01ACA200 , RM 650x ...
Pentax K-3II Silver Edition
https://eu.zonerama.com/attihombre/245758
atti.hombre
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferin 12. 10. 2019 08:19

Super, díky moc!
To reseni s redukci v rámci nekomplikovani věci mě už taky napadlo. Jak to ale myslíš s tím nicenim konektoru? Jako že by to byla moc velká paka/váha?
Ferin
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 10. 2019 09:13

Redukci chces 100% kabelovou, alespon 25cm dlouhou. Kvuli vylomeni konektoru.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferin 12. 10. 2019 12:24

Díky. A vyhoví jakákoliv taková, nebo jsou mezi nimi nějaké zásadní rozdíly?
Ferin
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 10. 2019 13:50

Pro fullHD monitor by vyhovel skoro i provazek z bavlny. 8-P

cti: ano, jakakoliv.



BTW ale porad nemas ten LN stroj abych se pod to podepsal.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferin 12. 10. 2019 14:34

Díky.
No tak se znovu ptám, co je na tom špatně a co případně místo toho. ;-)
Ferin
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 10. 2019 16:30

Z390 platforma je v současnosti bohužel jediná kompatibilní platforma.

Ale ono relativně tiché to bude i tak.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferin 12. 10. 2019 22:24

Díky.
Ferin
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků