Poptávka - knihy o JavaScriptu

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod engai 22. 10. 2019 10:09

Přátelé,
určitě se vám doma v knihovně válí spousta zaprášených knih typu:
Začínáme programovat, JavaScript pro začátečníky, HTML, CSS, apod.
Je vám líto je vyhodit, protože jste s nimi možná začínali a tolik vám toho daly. Ale už jste hold někde jinde.

Tak přesně tyhle knihy teď poptávám. Chci to použít jako základ knihovny, pro děcka z programovacího kroužku. Problém je, že teď už se to nedá koupit a tak se obracím na vás.
engai
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 22. 10. 2019 11:39

Spoustu těch knih jsem prošel a můj názor je takový, že dnes již existují vhodnější formy předávání informací, než lekce v knize. Přímo online je několik výukových programů formou her a podobně. Chápu a oceňuji Vaše nadšení, ale staré knihy o JS patří do sběru, ne dětem do ruky :)
Vysvětlete jim základní principy a pak jim ukažte například https://learnjavascript.online
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod engai 22. 10. 2019 18:06

Děkuji za tip. Ano, vím že na Internetu je spousta dobrych materiálů, třeba w3school je také super záležitost. A dětem o nich říkám. Ale každý jsme jiní a každému vyhovuje jiný styl výuky. Některé děti vydrží u kompu sedět klidně i 2 hodiny, jiné po půl hoďce šmejdí třídou a zkoumaji její vybavení. A právě těm bych chtěla nabídnout knihovničku v češtině (angličtina je pro zakladku ještě moc). I já preferuji raději papírovou formu, když mám pročítat delší texty, monitor mi tahá oči.
engai
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 23. 10. 2019 07:16

Mam doma JavaScript - the Definitive Guide (nejakych 1000 stran) - kdyz mi posles adresu na jmeno.prijmeni@gmail.com (viz prezdivka), tak ti ji poslu postou.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod engai 5. 11. 2019 09:08

Ještě jednou děkuji, knihy došly v pořádku :-)
engai
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 5. 11. 2019 10:27

Za malo :)
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků