Acer Aspire 7730G ovladače

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod slava68 30. 10. 2019 18:56

Prosím o radu,kde sehnat ovladače pro notebook Acer Aspire 7730G. Potřebuji pro nový Windows 10,dosud jsem měl Windows 7. Po emailu na Acer mi bylo sděleno,že jsou pouze do Wíndows 7.
Můžete mi někdo poradit kde sehnat pro Win 10 ????
Díky
slava68
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 30. 10. 2019 20:53

Nikde.
Pokud chceš do staršího hw nacpat supermoderní MS OS, můžeš jedině doufat, že Windows Update tam automaticky nacpe nějaké generické parodie na ovladače se základními funkcemi.
Důvod k téhle nesmyslné akci jsi nesdělil:
slava68 píše:Windows 10,dosud jsem měl Windows 7.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slava68 30. 10. 2019 21:03

Zkousel jsem Windows 10 kvůli konci podpory Windows 7.
Mám jet raději na 7 čkách a nic neřešit?
Díky
slava68
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 30. 10. 2019 22:17

1. udělej si backup těch W7
2. vyzkoušej W10
3. při instalaci to měj připojené do sítě, ideálně s DHCP, ať si to může postahovat aktualizace a ovladače samo
4. podívej se do Správce zařízení, které zařízení nemá ovladače, např. grafický adaptér by měl být "Intel něco" nebo třeba "nvidia něco", rozhodně ne "standard graphics adapter" atp.
5. zkus si ty ovladače najít (Vlastnosti na tom zařízení, karta Podrobnosti, ve "Vlastnost" si najdeš ID hardware, které bude vypadat cirka takto: PCI\VEN_8086&DEV_3E9B&SUBSYS_08181028&REV_00 a to hodíš do Google. Budeš otvírat jen diskuzní fóra, kde tě navedou, kde ten ovladač sehnat, nebo od jakého zařízení to je. Rozhodně bych se vyvaroval takovým těm driverfinder atp. Stahovat jen ze stránek výrobců ať už konkrétního zařízení (intel, nvidia, realtek, broadcom), nebo výrobců počítačů - ani to nemusí být Acer, mnohdy je u konkurence k dispozici modernější driver. W10 jsou na nekompatibilní drivery docela dost odolné, ještě nikdy se mi nestalo, že by systém při podstrčení "cizího ovladače" lehl. Jen to zahlásí, že je s tím problém a můžeš zkoušet dál.
6. leckdy fungují ovladače pro W7, zejména ty pro 64bit systémy.
7. pokud vše selže, vrať se k W7 a nech ten notebook dožít s W7.

PS: podle mě najdeš všechny drivery. Bude to obtížné, ale ty W10 tam pojedou. W10 jsem instaloval na stovky takto starých zařízení a největší problémy jsou s grafikami ATI. Tu ty asi nemáš. Pod W10 jsem rozjel i 30 let starou jehličkovou tiskárnu Panasonic KX-P2123, pro kterou nebyly ovladače ani pro W7. A to včetně podpory českých znaků.
Naposledy upravil eLzyx dne 30. 10. 2019 22:34, celkově upraveno 1
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slava68 30. 10. 2019 22:21

Díky moc za obsáhlou radu. Určitě vyzkouším. Zazalohuji přes Acronis. Díky
slava68
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 30. 10. 2019 22:44

jestli se ti to povede, tak bych doporučil výměnu HDD, za SSD (třeba Crucial BX500). W10 na starém HDD docela dost freezují.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 31. 10. 2019 10:09

To není žádný smysluplný důvod:
slava68 píše:Zkousel jsem Windows 10 kvůli konci podpory Windows 7.

W7 představuje optimálně vyladěný OS, stabilnější a bezpečnější než neustálé beta verze W10.
W10 má zásadní smysl pro pařany supermoderních pecek, které striktně vyžadují DX12.
Pokud nepotřebuješ DX12, pak je nejrozumnější:
slava68 píše:Mám jet raději na 7 čkách a nic neřešit?

A samozřejmě okopírovat W7 do SSD, jak Ti radil kolega, pokud jsi to ještě neudělal.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 31. 10. 2019 13:14

zapomněl jsem na jednu radu ... měj po ruce další zařízení připojené k netu a flashku. Velmi často se stává, že nejsou automaticky nainstalovány ovladače pro síťové karty.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slava68 31. 10. 2019 13:17

Ok pořídím SSD disk a dám čistou novou instalaci Windows 7.
Prosím,poradí mi někdo odkaz ke stažení Windows 7,aby tam byly obsaženy poslední aktualizace. Najdu to přímo na podpoře Windows ????


Podle jakých hodnot mám vybrat ten disk Crucial BX500,aby pasoval do Acer Aspire 7730G

https://notebooky.heureka.cz/acer-aspir ... gKzK_D_BwE

Díky
slava68
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 31. 10. 2019 13:39

Můžeš klidně použít kvalitnější
Crucial MX500, 250 GB SATA:
https://www.czc.cz/crucial-mx500-2-5-25 ... 20/produkt
nebo
Crucial MX500, 500 GB SATA:
https://www.czc.cz/crucial-mx500-2-5-50 ... 23/produkt
Jestli je původní W7 ve zdravém stavu (= nehavaruje do BSOD, v Admin logu nejsou závažné chyby), stačí okopírovat W7 do nového SSD (např. pomocí Acronis TI) a původní HDD ihned deaktivovat.
Pokud to nezvládneš:
svěř to odborníkovi.
Po dožití původního NB můžeš nový SSD použít v libovolném novém PC/NB.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slava68 31. 10. 2019 13:46

Díky moc,dnes objednám ten 500 Gb,jen bych chtěl přeci jenom udělat čistou instalaci Windows,za ty roky užívání už to potřebuje,ikdyž nepadá.
Pokud stáhnu ze stránek Window budou tam ty poslední aktualizace ? Díky
https://www.microsoft.com/cs-cz/softwar ... d/windows7
slava68
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 31. 10. 2019 14:15

pokud se ti to podaří, tak jde o poslední sestavení, nicméně aktualizace to bude dotahovat tak jako tak.
Proč by se to nemuselo podařit? Microsoft umožňuje stažení obrazu jen s product key získaným nákupem krabicovky. Pokud máš OEM, jako že nejspíše ano, tak tě odkáže na výrobce zařízení.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slava68 31. 10. 2019 14:18

Díky
slava68
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 31. 10. 2019 14:34

ovšem já bych tam ty W10 zkusil. Budeš mít k dispozici čisté SSD, HDD s W7 vyndaný ven ... není co zkazit, přinejhorším to SSD smažeš a nacpeš tam ty W7. Dost možná si to dotahá ovladače samo a všechny (pravda, to se mi stává hlavně u starých Thinkpadů). Na SSD ta instalace nezabere ani moc času.
S Milanem úplně nesouhlasím s tím, že by W7 byly v dnešní době bezpečnější jak W10. A že se W10 neustále vyvíjí? To je snad dobře, ne?

Mám pod palcem asi 90 firemních počítačů, přičemž cirka 10 posledních je s W7. A jsou s nimi největší problémy. Často jsou zavirované (W10 jsou mnohem odolnější), velmi často se rozbije spolupráce s Office 365, občas se stane, že je nějaká aktualizace sestřelí do nepoužitelna (to se mi u W10 nikdy nestalo).

A doma mám W7 už jen ve virtuálce kvůli jednomu SW. Od doby W8 se i snížil vynucený reinstall tatíkova počítače. Ten vždycky vyzkouší kdejaký balast, nic nečte, vše odkliká a pak si počítač dělá co chce. W10 jsou v tomhle zlaté, ještě se mu je tímto nepodařilo sestřelit.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slava68 31. 10. 2019 15:45

Děkuji moc za rady. SSD disk objednán.
slava68
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků