Baterie do obstarožního Dellu - Vostro 3560

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod suk 7. 11. 2019 08:27

Hola!

Zanedlouho se vracím z cest a budu potřebovat do svého obstarožního notebooku novou baterku. Chtěl jsem původně jen vyměnit články, ale nebudu mít čas a bodová svářečka mi chybí, takže jdu cestou koupě nových (a možná později vyměním články původní baterie, 18650 se dají sehnat docela levně občas)...

Jenže...

Když vygooglím baterie pro svůj notebook, najdu tisíc eshopů s milionem neorigo baterií a pár origo. A samozřejmě s kapacitami občas výrazně vyššími...
Bohužel, nemám naprosto přehled o tom, které eshopy a značky neoriginálníc baterií jsou seriózní a co z toho je nafejkovaný šmejd. Osobně bych preferoval i vyšší kapacitu/výdrž, než měla původní originální baterie, nicméně nemyslím si, že něco takovýho bude existovat.

Jde o Dell Vostro 3560. Poradí někdo, kde koupit či po jakých značkách se dívat? Potřebuji již ke konci příštího týdne, tedy odpadá možnost koupě v zahraničí (leda by to byla peruánská Lima, ale zde je to bez šance :D )
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 7. 11. 2019 12:01

základní originál je tušímže 4 článkový, nevyčuhuje z těla notebooku.
Dělají se i vícečlánkové, kdy pak kus baterie trčí z notebooku ven. Ničemu to nevadí, leckdy je to i fajn, když s tím otevřeným notebookem manipuluješ, dá se to za tu baterku přidržovat.
Jinak já mám docela dobré zkušenosti s baterkami T6. Zkušel jsem ještě Patonu, ale ta vydržela být použitelná asi tak 2 roky (originál se do stejného stavu dostal po 6 letech).
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 7. 11. 2019 15:24

Jestli koukam dobre, tak originalni 4 clankova se prodava za 8 stovek? Pokud kapacita staci, tak proc resit neoriginal?
https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=Vo ... 60+baterie
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod suk 7. 11. 2019 16:30

eLzyx píše:Dělají se i vícečlánkové, kdy pak kus baterie trčí z notebooku ven.
Víš o konkrétním kusu? Vzhledem k tomu, jaký život povedu, by to mohlo být fajn.

eLzyx píše:Jinak já mám docela dobré zkušenosti s baterkami T6. Zkušel jsem ještě Patonu, ale ta vydržela být použitelná asi tak 2 roky (originál se do stejného stavu dostal po 6 letech).
Omrknu to, díky. Já do stavu nepoužitelnosti dostal baterku asi do dvou let, po třech až čtyřech to přestalo být použitelný i pro pouhý použití jako "uložit a vypnout" při výpadku. Patony mám do foťáků, ale krátce, takže o životnosti nic nevím - jen o menší výdrži.


zivanNení to fake? Takhle levný mi je to totiž dost podezřelý :) Originál bývá typicky dražší, než neoriginální asi tak dvojnásobně.

PS: díky za odpovědi, mrknu večer na odkazy a tipy pořádně, teď nemám úplně možnost.
suk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 7. 11. 2019 17:05

Nerekl bych, ze treba Comfor, Mironet, Softcom, TSBohemia prodavaji fake baterie. I kdyz koukam do popisu a to je baterie pro Latitude 3560, Vostro je tam jen 3559.

U minuleho Thinkpadu T61 mela baterie po 1,5 roce vydrz 5 minut a nova originalni vydrze laky ten 1,5 roku a opet byla na 5 minutach. Takze ani original neni vzdy vyhra. Naopak soucasna v X220 ma 8,5 roku a vydrz lehce pres hodinu.

Jinak si dost lidi pochvaluje Avacom:
https://www.avacom.cz/modely/notebooky/dell/vostro-3560
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 7. 11. 2019 21:24

imho se těch starých origo baterek chtějí zbavit, dokud ještě fungují. Nepředpokládám, že to budou úplně nové kusy z fabriky.

A je pravda, že co baterka, to "originál". V práci mám pár Dell 7280 a u jednoho stroje se baterka nafoukla po roce používání. U druhého je po 1,5 roce baterka s 85% opotřebením. A další 4 notebooky nemají ani 10% opotřebení.

Avacom bral kamarád do své firmy a co tak vím, tak bez problémů.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 9. 11. 2019 17:09

Dobra, diky za odpovedi :) Jdu ted udelat to, ze objednam tu s nejvyssi kapacitou od Avacomu a budu doufat, ze bude dostatecne rozumne fungovat. Jeste jednou dik :)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 10. 11. 2019 16:12

Když budu notebook používat stále jen zapojený do elektřiny, je pro baterii lepší, když jí vyndám, nebo jí mám v notebooku nechat?
suram
Junior

Odeslat příspěvekod suk 10. 11. 2019 18:30

suram: ruzne informace na internetech se ruzni, nicmene nejvic verim informaci, ze nejlepsi pro co nejmensi samovybijeni a ubytek kapacity je mit nabito asi na polovinu a chlad.

Takze, pokud tato informace je pravdiva, pak nejlepsi bude vyndat polovybitou baterku.
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 10. 11. 2019 21:30

A kdyz pak pri vypadku elektriny prijde s o neulozenou praci, tak tam tu baterii nechas a prestanes to resit :)
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků