BIOS ThinkPad

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Michal7 2. 12. 2019 12:30

Zdarec bando - otec koupil repas notebooku ThinkPad T550. Bohužel sem potřeboval něco nabootovat z USB flešky ale na výběr v seznamu bootování nebyla.
Vlezl sem do BIOSu abych ji povolil a ejhle - zakázáno - úprava BIOSu zamknuta... Nenastavím pořadí bootování, nenastavím čas ani datum,....

Neví někdo jak to resetovat? Baterku - záložní knoflíkovou - jsem z desky vypojil na 12hodin. Po zapojení se nic nezměnilo. Chtěl bych do slotu hodit SSD M.2 ale bojím se, že by ho nerozpoznal a já bych vyhodil x stovek komínem...

Díky, M
Michal7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 12. 2019 12:34

Sežeň si heslo do BIOSu. A pokud ho prodejce nedá, tak mu můžeš ten notebook nacpat do rektu na štorc.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 2. 12. 2019 12:36

Servis výrobce NB.
Musíš doložit vlastnictví NB (např. fakturou).
Zdarma to nebude.
Btw:
Michal7 píše:do slotu hodit SSD M.2

Jsi si jist, že tento NB je vybaven slotem M.2?
V popisu nic takového není uvedeno:
https://www.lenovo.com/us/en/laptops/th ... ries/t550/
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal7 2. 12. 2019 13:20

No nevím - volný slot tam mám - jeden pro kartu na připojení k operátorovi a jeden pro ten M.2

M
Přílohy
Screenshot_20191202-131535__01.jpg
Michal7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eLzyx 2. 12. 2019 13:47

Python.p píše:Sežeň si heslo do BIOSu. A pokud ho prodejce nedá, tak mu můžeš ten notebook nacpat do rektu na štorc.

Milanr1 píše:Servis výrobce NB.
Musíš doložit vlastnictví NB (např. fakturou).
Zdarma to nebude.

pokud tyto postupy selžou, tak se to dá vymazat rozebráním notebooku, musíš najít eeprom, prozkratovat dva piny během nájezdu do BIOSu a doufat, že se ti to povede. Pak bys měl mít možnost nastavit nové Supervisor Password.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 2. 12. 2019 15:27

Nic bych nerozebíral; postupuj přesně tak, jak to napsal Python.p => kontaktovat prodejce a v případě, že prodejce heslo nedodá, celý stroj vrátit.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 2. 12. 2019 15:54

pokud to bylo dodání poštou, či jiným kurýrem, tak se vystavuje riziku, že pošle balík, ale ten nebude převzatý. Což je ještě ta milejší situace. A nebo bude převzatý a peníze už neuvidí.

Pokud to bylo z ruky do ruky, tak zná vůbec prodávajícího? Že to byl "Milan z Bazoše" asi moc k dohledání nestačí. Telefonní číslo už nemusí být aktivní.

Proto jsem psal, že pokud veškeré civilizované pokusy selžou, tak řešení existuje.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků