DISKPART: 2 oddíly mají stejné číslo - nelze vybrat

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Papadimo 8. 12. 2019 16:40

Mám takový problém s paměťovou kartou v USB čtečce, na které je "vypálen" obraz Raspianu : to samo o sobě jsou 2 oddíly (FAT - /boot, ext4 - systém 5GB). Pak jsem tam přidal další oddíl (pro data - NTFS - aby byl čitelný i v WINDOWS) Na raspberry pi krásně funguje, v linux PC také.
Ovšem ve windows to dělá podivný problém:
program diskpart "LIST VOLUMES" vidí pouze první volume (256 MB FAT /boot)
program diskpart "LIST PARTITIONS" vidí všechny tři, ale jsou očíslované 1,0,0. (už to pořadí je divné). A kromě toho nelze vybrat tu třetí. (SELECT PARTITION 0 - vybere druhou ext4 )

Příkaz DETAIL DISK hlásí první partition (řečeno spíš volume )BOOT.

Od toho se odvíjí, že nefunguje ani další nástroje "stavící" nad diskovým frameworkem - Správa disků neumí přiřadit třetí disk- pokus přiřadit písmenko
Operace se nezdařila, protože zobrazení konzoly Správa disků není aktuální. Aktualizujte zobrazení pomocí aktualizační úlohy. Pokud potíže potrvají, zavřete konzolu Správa disků a znovu ji spusťte nebo restartujte počítač.
Aktualizaci udělá kulový


Jak ty volume zviditelnit???

Případně jakým způsobem volume vytvořit, aby to v WINDOWS nedělalo tyhle haluze?
Papadimo
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 8. 12. 2019 16:57

Diskpart nepodporuje Unixové FS na bázi EXTx.
Co s tím?
Pro OS MS WNT používej paměťová média, ve kterých se nevyskytuje FS typu EXTx.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Papadimo 9. 12. 2019 15:30

To vím a celkem mi je to jedno, ostatně ani nepíšu že je chci přimountovat. Vlastně ani o tom, že bych filesystémy nějak využíval. Pouze jim přiřadit písmenkou, smazat oddíly/přidat
Papadimo
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 9. 12. 2019 16:09

K tomuto účelu bys musel použít Linux, např. ve virtuálu.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 9. 12. 2019 16:59

Papadimo píše:To vím a celkem mi je to jedno, ostatně ani nepíšu že je chci přimountovat. Vlastně ani o tom, že bych filesystémy nějak využíval. Pouze jim přiřadit písmenkou, smazat oddíly/přidat

Použij nějaký nástroj třetí strany - např. Paragon Partition Manager Community Edition, MiniTool Partition Wizard Free, nebo EaseUS Partition Master Free.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků