Pracovní ntb do 50k

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jenda3 8. 12. 2019 18:39

Dobrý den,

rád bych pokud by jste mi uměli poradit s výběrem pracovního notebooku s cenou do 50 000 kč.
Zaměření je na vývoj software. Takže je potřeba aby v pohodě zvládnul Visual studio + sql server, takže nároky jsou hlavně na RAM, CPU, DISK. Uíital bych kdyby šel do dokovací stanice, ale není podmínkou (budu si většinou připojovat další monitory i klávesnici)
Grafiku, CAD, střih videa a podobné věci v něm dělat nebudu.

Vyplatí se popřípadě jít do repasovaného NB? Nemám s tím žádnou zkušenost, zatím jsem kupoval jsen nový, tak netuším jestli jsou repasované OK.

Moc krát díky za jakékoliv tipy.
jenda3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 8. 12. 2019 19:40

GoldMax, mrkni na to. Pokud bys měl zájem, možná bych ti domluvil lepší cenu. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 8. 12. 2019 21:28

GoldMax? Jsou schopní k tomu dát NBD záruku, když neděláš hromadnej nákup na firmu? S cenovkou 50k bych stroj bez NBD nechtěl.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 9. 12. 2019 11:09

Co tento DELL Precision 7540, 3Y NBD. Thunderbolt pro Docking Station. Rozšiřitelnost RAM otázka.
https://www.mironet.cz/dell-precision-7 ... +dp419893/
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 9. 12. 2019 12:40

Asi bych nejspíš napsal přímo do DELLu a nechal si něco ušít na míru dle požadavků. Živí tě to? Potřebuješ NBD? Využiješ třeba ECC (tím pádem místo Core iX vzít nějaký Xeon)? Velikost toho stroje (14"-17,3")? CAD aplikace říkáš, že nepotřebuješ / neživí tě, takže zbytečné např. vyhazovat peníze za Quadro, když by stačila nějaká Intel iGPU.

https://marketing.dell.com/cz/cs/contact?cmpid=701A0000001Mr61IAC&cmpname=FY20-MUL-EMEA-OLG-ISR_Leads
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jenda3 9. 12. 2019 14:04

Ano, NB mě živí. NBD úplně podmínkou není, ale když bude tak bude lepší, přece jenom člověk nikdy neví, kdy se to hodí. ECC nepotřebuju. Velikost spíše nějakou komaktní takže 14-15,6, budu ho sem tam i přenášet, ale většinou budu připojovat k dalším monitorům, takže proto nepotřebuju nic velkého. Určitě stačí nějaká intel iGPU, ale co jsem se dival prozatím na nějaké dražší modely, tak mají jen dedikovanou.
jenda3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 9. 12. 2019 16:33

No právě, NB pracovní stanice Precision (které jsem našel) mají GTX nebo Quadro.
Nižší řada Latitude (servis NBD také) je i bez dedikované https://www.alza.cz/dell-latitude-3580?dq=5668257
...jestli je Thunderbolt stejně univerzální pro dockstation ale zodpoví DELL.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 9. 12. 2019 17:46

Proto jsem psal, ať napíše do DELLu a nechá si ten stroj ušít na míru bez GTX / Quadro karet.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jenda3 19. 12. 2019 20:39

Tak s Dell jsem komunikoval a nakombinovali jsme Dell Precision 7540 i7-9850H/32GB ram/1TB SSD m2/Nvidia T1000 4GB za cca 55000, ale nakonec jsem vzal HP zbook 15v G5 i7-9750H/16GB ram/512GB SSD m2/Nvidia P600 4GB který byl za 30000.

Takže jsem raději zvolil o něco nižší variantu, ale ušetřil jsem 25000, připadne rozšíření na 1TB a 32GB ram určitě nebude stat tolik peněz a výkonový rozdil mezi i7-9850H a 9750H ne zanedbatelný.
jenda3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 20. 12. 2019 13:21

A máš v té ceně i NBD? U HP si ji musíš na rozdíl od DELLu zakoupit zvlášť; na 3 roky + dalších 3300,- Kč.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jenda3 22. 12. 2019 15:24

Ne nemám. Nakonec jsem NBD vypustil, pro připad nouze mám starý záložní noťas, který se dá když tak použít.

Ale momentálně uvažuju, že HP vrátím, jelikož se mi stává, že začne na plno fučet větráček i když jen tak brouzdám po netu. Hučí to celkem hlasitě. Co jsem četal na stránkách podpory HP, tak tento problém má více lidí a HP ho zatím nevyřešilo. A navíc taková drobnost, ale u klávesy num lock není žádná dioda o tom, jestli je aktivní nebo ne. Sice je to drobnost, ale u NB za 30k bych toto očekával :-)
jenda3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 22. 12. 2019 16:19

Jn, stroj sice za 30k, ale pořád tě HP drbe kde může .. žádná NBD, žádný smysl pro drobnosti, hlučnost. Precision (alespoň ty co jsem měl v ruce), se sice uměl taky ozvat, ale to už ho chudáka musel člověk trápit. Teď se mi tu válí již starší E7440, který jsem pořídil z druhé ruky a není si na co stěžovat i po letech užívání.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků