Výběr SSD řešte jen zde!

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 12. 2019 09:30

Clovek se musi utesovat aspon tou cenovou dostupnosti. Na druhou stranu takova 2TB 8200Pro neni k zahozeni. A cenovka je luxusni. ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cadworker 10. 12. 2019 16:00

Koukám kam dneska spadly ceny. Na Alze teď mají WD Black SN750 NVMe SSD 500GB za 2199,- Jinde je to podobné, za 2,4 k Kč. Ačkoliv nový disk vpravdě nepotřebuju, svrbí mě prsty.
cadworker
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 12. 2019 16:22

Tak si kup aspoň něco lepšího, ten WD Black není ani dobrý....
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 12. 2019 16:48

Ja bych dnes koupil obyc Kingstona dvoutisicovku, pak AData 8200 PRO a pak az S970 PRO.


Mozna EVO+ ... leda pokud by ovsem melo luxusni cenu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 12. 2019 16:52

EVO+ je v kategorii použitelných, ale cena ho zabijí.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chatumbabub 12. 12. 2019 09:54

Mam tu kancelarskeho veterana s Pentium 620 a Asus P8H61-M LE. A potreboval bych ho trosku ozivit.

Co se ted doporucuje pro takto stare PC? ~500GB, SATAIII. Kingston A400 ma fajn cenu, ale podle specifikaci je to hroznej brak..

Nebo mam radeji sahnout po overenem WD Blue, ktere je asi tak v cene celeho pc? :)

dik
chatumbabub
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 12. 12. 2019 11:01

WD Blue nebo Crucial MX500
suram
Junior

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 12. 12. 2019 11:42

Určitě vezmi MX500, nebo to WD Blue. Já se přikláním k tomu Crucialu, jelikož už mi asi přes 7 let jede v PC stará M4 naprosto bez problému :)
cardillaVILLA
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misko256 16. 12. 2019 18:39

Zdravim,

Momentalne mam v PC:
ASRock Z170 Extreme 4
SSD Kingston KC400 256GB
HDD WD Blue 500GB

Vyuzitie PC: hry, vyvoj SW

Kedze su tie disky skoro furt plne, chcel by pridat este 1TB SSD, akurat sa neviem rozhodnut medzi 2 scenarmi:
1. KC400 zostane systemovy, a kupim co najlacnejsi 2.5" SSD, na ktorom budu hlavne hry. Predpokladam ze tu nezalezi na tom aky disk to bude a proste zoberiem co bude zrovna najlacnejsie na alze?

2. Kupim 1TB NVMe ktory za nieco aj stoji, urobim z neho systemovy disk. Podla predchodzich prispevkov asi AData 8200 PRO. Nie som si ale isty ci to stoji za to - uvidim rozdiel oproti KC400? A tiez moja doska asi nepodporuje NVMe 1.3. Znamena to ze disk pojde pomalsie/s vecsou latenciou/nepojde vobec?

Dakujem za rady.
misko256
Junior

Odeslat příspěvekod airmt 2. 1. 2020 20:09

Měl bych dotaz, o kolik se dá očekávát že bude hřát při kancelářském využití v ultrabooku disk Adata SX8200 Pro 1 TB než dosavadní M.2 NVMe Samsung 951. Zapojil jsem ho teď do krabičky Axagon přes UBC-C, krabičku jsem nechal otevřenou a už ukazuje hned od startu 41 stupňů - asi o 5 víc než interní Samsung. Teprve to budu klonovat a vkládat do compu, ale snad to nebude nějak významně víc topit.

edit: při klonování měl interní Samsung 48 C a externí SX8200 Pro v otevřené krabičce 62 C. Je to normál?
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A1rh- 3. 1. 2020 01:44

tak otázka kde to má teplotní símač, co se tam vlastně měří a jestli to není nějaké hauznumero. V NTB honí vzduch kolem ventilátor (pokud to není nějaký pasivně chlazený), kolem krabičky se vzduch asi nehýbal.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Junior

Odeslat příspěvekod antonsek 3. 1. 2020 05:14

V NTB chladí ventilátor pouze procesor a pokud honí vzduch kolem SSD, tak ho akorát zbytečně ohřívá.
antonsek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 1. 2020 09:02

UTFG a neřešit hlouposti.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod airmt 4. 1. 2020 17:09

UTFG? Hm, okay, to bych chtěl vidět ty odkazy na obdobné případy. Po instalaci dovnitř se to ale zatím nezahřívá víc než původní disk, i když jde o výkonnější SSD a na ten A-data chladič už tam nezbylo místo. Chtěl bych udržet notebook pokud možno na pasivním chlazení s nízkou zátěží, tak mě to zajímalo.
Naposledy upravil airmt dne 4. 1. 2020 17:22, celkově upraveno 1
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 1. 2020 17:17

Sorry, měl jsem napsat RTFM. Jde o to jaké provozní teploty to SSD snese. A z fyzikálních důvodů budou v ntb většinou vyšší teploty. Pokud to má třeba kovové šasi, dala by se tam dát "žvejka" pro přenos tepla na šasi.

-- 4. 1. 2020 17:17 --

Sorry, měl jsem napsat RTFM. Jde o to jaké provozní teploty to SSD snese. A z fyzikálních důvodů budou v ntb většinou vyšší teploty. Pokud to má třeba kovové šasi, dala by se tam dát "žvejka" pro přenos tepla na šasi.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků