Nastavení 2 routerů se stejným SSID

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod David Vlk 12. 12. 2019 15:18

V síti mám 2 routery se stejným SSID. Mají přibližně stejný signál. Někde mezi nimi sedím já s notebookem. Notebook se přihlašuje tu na jeden tu na druhý router. Přehlasuje se i několikrát za sekundu. Lze to vyřešit nějak na straně notebooku / mojí? Routery instalovala firma, která mi poskytuje připojení. Lze to nějak vyřešit na "druhém" routeru, ke kterému mám přístup? Je to postavené tak, že je zařízení poskytovatele internetu, do kterého je připojen jeden router. Z tohoto routeru vede kabel do switche a ze switche vedou dva kabely k routerům. K těmto routerům já mám přístup. Chápu, že bych mohl změnit SSID routeru ke kterému mám přístup a dát zapomenout SSID "prvního" routeru, ale není nějaké jiné řešení v routeru, aniž bych musel měnit SSID? "První" router má kanál 2, "druhý" router (do toho se dostanu) má kanál 3. Tak třeba implicitně v notebooku nastavit kanál? Zkusil jsem snížit výkon antény adaptéry notebooku na minimum a to pomohlo, protože "druhý" router je o něco lepší a většinou má lepší signál, ale ideální to není, občas mi to spadne. Co třeba povolit na notebooku připojování k routeru jen dle povolené MAC adresy? Díky.
David Vlk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 12. 12. 2019 15:40

Citace: "...zařízení poskytovatele internetu, do kterého je připojen jeden router. Z tohoto routeru vede kabel do switche a ze switche vedou dva kabely k routerům. K těmto routerům já mám přístup."
Z toho popisu plyne, že u tebe jsou 3 routery. Ty za switchem mají asi WiFi (router před ním ne?).
Kanály č.2 a č.3. Špatná volba. Překrývají se a tím se ruší. Ideální volby jsou 1, 6, 11. Význam také hraje zvolená šířka kanálu. Otázka je, zda jsou v okolí další kanály.
https://365tipu.cz/2018/06/19/jak-vybra ... -pro-wifi/
A vůbec, lepší je sem rovnou napsat typy/názvy těch zařízení.
Naposledy upravil meda2016 dne 12. 12. 2019 15:45, celkově upraveno 1
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod David Vlk 12. 12. 2019 15:44

Díky za reakci, ale já řeším otázku jak donutit notebook, aby se připojoval k určitému routeru a jiný router ignoroval, když oba routery jsou ve stejné síti a oba mají stejné SSID a liší se pouze silou signálu, kanálem a MAC adresou.
David Vlk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 12. 12. 2019 15:50

Vypni WiFi na routeru, který chceš ignorovat.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod David Vlk 12. 12. 2019 16:01

To je konstruktivní nápad, ale ten router používají jiná zařízení, která jsou mu blíž. Problém má jen jeden notebook, který je někde mezi oběma routery. Většinu času má lepší signál ten "správný" router, ale občas je silnější ten "špatný" a tak se to na notebooku přepíná z jednoho routeru na druhý.
David Vlk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 12. 12. 2019 16:10

Myslel jsem si to ve skrytu duše. Přečti si někde o vhodnosti používat sousední kanály.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod David Vlk 12. 12. 2019 16:17

Co se týká sousedních kanálů tak to je jasné, ale jak už jsem vysvětlil, routery mi nastavuje firma, od které odebírám internet, a ta mne do minimálně jednoho routeru nepustí - takže můžu řešit ten druhý, do kterého se dostanu já, ale to je mi tak trochu prd platné, když ten první router má nastavenou automatickou volbu kanálu ...
David Vlk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 12. 2019 16:22

Reseni je jednoduche.

Router 1 - vypni wifi. (i kdyby to melo znamenat demontaz anteny, nebo pokud nejde, tak telefonat providerovi - vstric Ti vyjde a wifi vypne)

Router 2 - zahod / vrat do 14 dnu / prodej na Aukru.

-

Nasledne porid MESH system, coz je system nekolika vysilacu, primo STVORENY pro wifi roaming. Jinymi slovy v MESH siti k Tebou popsanym problemum nedochazi. Idealni je k obema MESH vysilacum dovest "ty interfernety" kabelem primo z routeru od poskytovatele.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 12. 12. 2019 17:07

Jejda :arrow: :!: :idea:
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hunter21 12. 12. 2019 17:38

Stačí nastaviť agresivitu roamingu v ovládači wifi karty.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod meda2016 12. 12. 2019 17:47

@David Vlk -Pokud sám tedy nastavovat v routerech můžeš jen to, co je na prd, pak požaduj vylepšit funkci na dodavateli. Oni se umí jistě připojit i vzdáleně.

@hunter21 -Napiš mu tady přímo, jak to udělá. Já viděl jen tohle.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod David Vlk 12. 12. 2019 20:10

Na Mesh se podívám. Agresivita roamingu podle mne problém neřeší, protože ta pokus se nepletu řeší přechod mezi dvěma různými SSID, ale když je stejné SSID tak to nepovažuje za roaming. Vypnutí WiFi na jednom zařízení bohužel problém úplně také neřeší, protože některá zařízení jsou pak od jediného funkčního routeru příliš vzdálená.
David Vlk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 12. 12. 2019 20:52

=> pokud se nepletu...
No to se teda pletete, je to presne naopak.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Doggg 12. 12. 2019 22:44

Hlavně moc Nechápu proč tak lpis na stejnych SSID. Buď to chceš "roaming", ale toho různou prioritou - agresivitou budeš dosahovat těžko a nebo ho nechceš a pak není
Moc důvod mít stejná SSID pokud to zlobí...
Doggg
Junior

Odeslat příspěvekod David Vlk 13. 12. 2019 19:59

hunter21 díky za opravu. Doggg nelpím, psal jsem, že nastavení dělá firma, která dodává routery / připojení. Jsou to jejich zařízení, nechtějí, aby jim do toho někdo hrabal. Už mě nebavilo se s nimi dohadovat kde je chyba, chtěl jsem to vyřešit sám. Nakonec mi dnes vyměnili router a je po problému. I když by to asi fungovalo se stejným SSID, nechal jsem nastavit jiná SSID. Všem děkuji za reakce.
David Vlk
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků