Náhrada za GTX470 do starší sestavy

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MarkFX 14. 12. 2019 22:21

Ahoj, tady má sestava: :-[

i5 CPU 760 @ 2.80GHz
Asus P7P55D-E
MSI N470GTX Twin Frozr II
RAM 2X4GB DDR3 Kingston HyperX 1867 a 2x2GB Kingston KVR 1333
SSD HyperX Fury 120GB + 1TB HDD
zdroj EnergyKnight SS-500ET Active 500W

Když zkrátím svůj problém:
Přestal mi jít Windows10 Pro, automatická oprava ani žádné windowsácké opravy nepomohly, zajímavé že nouzový režim ale šel. Po čistým reinstalu systému to jelo tak půl minuty a zase spadlo, nouzový režim ale jel, podezření na vadnou grafárnu, protože se nedávno při hraní 2x kousl obraz. Pujčil jsem si ma vyzkoušení stařičkou AMD Radeon HD4650 a systém najel v pohodě..
Tak jsem zkusil z poslední nouze grafárnu zapéct a pomohlo, už to jede zas normálně, akorát se obávám že tahle oprava je jen dočasná a bojím se ji trochu zatížit.. :D (Kdysi jsem skusil takhle zapéct základní desku z notebooku a pomohlo, životnost mu to prodloužilo o 3 měsíce)


Zas nějaký velký pařmen nejsem, kartu neberu kvůli výkonu ve hrách.. Za poslední roky jsem hrál akorát Mafiu II, CoD-World at War, a ted občas strategii Cities Skyline na odreágování.. :oops: Ale je pravda že bych chtěl zkusit GTA V si pojezdit ve městě, samozřejmě né na plné detaily.. :D

Takže sháním nějakou klidně starší přes inzerát, prostě aby nahradila tu mou GTX470, za trochu výkonu navíc se zlobit nebudu. Aby byla co nejtišší a moc nežrala..

Trochu mě láká dle samých doporučení GTX 1050Ti / GTX1060.. Jestli se ovšem vyplatí do mé starší sestavy. Cenově bych se rád vlezl kolem 2tis, když by byla se zárukou tak super.. :)

Zatím budu sledovat izeráty, a budu rád za vaše doporučení, třeba se tyhle po vánocích vyrojí. Zatím mi ta "dopečená" karta drží, snad ještě třeba měsíc vydrží.. :D
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 15. 12. 2019 01:15

Cenovka kolem 2000,- Kč .. na bazoši jsem viděl R9 290tku, ale ta je celkem žravá. S tou i5 by to ještě byla použitelná karta.

No, ale vzhledem k požadavkům .. GTX 960 / 1050 Ti. Dle toho, co najdeš. Zázraky ohledně záruky s ohledem na dostupný rozpočet rozhodně nečekej.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 15. 12. 2019 14:22

Po novém roce bych pravděpodobně měl mít na prodej 1050Ti od MSI se zárukou (cca 1rok).
cardillaVILLA
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 12. 2019 14:31

Také mám 1050Ti 4GB. Volná ihned. Napiš soukromou zprávu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 28. 12. 2019 11:56

Ještě tak váhám a dávám dotaz do diskuze - když jsem doteď měl GTX 470 a stačila mi, a nechtěl do toho investovat několik tisíc s ohledem ke staré sestavě a že to nemám primárně kvůli hraní, kdybych bral nějakou starší kartu přes inzerát kolem tisícovky, jestli nějaké ty GTX karty 6tkové nebo 7, 9tkové řady?

Pořád to bude výkonnější třeba o 30% než jsem to měl doteď nebo ne? Nebo se vyplatí radši příplatit za tu GTX1060 a ta bude mít dvojnásobný výkon?

Co například tahle?
https://pc.bazos.cz/inzerat/113547721/g ... om-2gb.php
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 28. 12. 2019 12:02

Nebo tuhle? Mám to kousek, a kdybych ukecal nějakou slevu..

https://pc.bazos.cz/inzerat/113584424/p ... 50-2gb.php
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 28. 12. 2019 12:23

Klidně může být.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 28. 12. 2019 12:47

Ta pasivní by se mi líbila že je z tichá, jak by se ale projevovala při hraní?
Nebude se přehřívat? Nebo je ten chladič dimenzovaný na zátěž?
A co spotřeba, jsou pasivní karty míň žravé, nebo právě naopak?
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 12. 2019 12:54

Phantom ma ventilatory na opacne strane (pasivu) nez ostatni karty. Dokonce jsou primo na fotce v tom inzeratu videt! Lidi proboha pouzivejte hlavu, pouzivejte oci. Forum je tu sice pro radu, ale jako nahrada mozku by fungovat asi precijen nemelo.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 28. 12. 2019 12:55

Pasivní kartu jen v případě, že máš dobře chlazenou case (pak se přehřívat nebude ani při hraní). Nevím co máš, tudíž aktivně chlazení karta je sázka na jistotu.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 29. 12. 2019 09:37

milsimr, díky.. ☺️ a jak je to s tou spotřebou? Nebo to je individuální dle konkrétní karty?

KineCZek píše:Phantom ma ventilatory na opacne strane (pasivu) nez ostatni karty. Dokonce jsou primo na fotce v tom inzeratu videt! Lidi proboha pouzivejte hlavu, pouzivejte oci. Forum je tu sice pro radu, ale jako nahrada mozku by fungovat asi precijen nemelo.

Pak jsem si toho všiml, na jiných fotkách když jsem googlil, (na těch z inzerátu to nebylo na první pohled vidět), ale už jsem ten dotaz nechtěl upravovat a doufal že někdo ochotně vysvětlí jak by to bylo v případě pasivu..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 29. 12. 2019 12:05

Spotřeba je u těchto karet to poslední co bych vůbec řešil. Nebo seš na tom opravdu tak špatně, že by sis o každou korunu na účtu za el. nechal vrtat koleno?
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 29. 12. 2019 12:49

Ne, z toho pohledu to neřeším, ale jestli jsou žravější než ta stará karta, aby to utáhl zdroj..

A u těch pasivů to bylo jen ze zajímavosti..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 29. 12. 2019 13:07

Vůči staré GTX 470 by sis měl co do spotřeby polepšit. Jak jsem psal - úplně to poslední, co bych na těchto kartách vůbec řešil je spotřeba.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 29. 12. 2019 13:17

Ok, ok.. ☺️

Takže klidně i třeba Radeon RX580?

Jsem zahlídl inzerát i se zárukou za 2500 tuším, sice z miningu..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků