Klavesnica s velkym Enter-om a 12+ multimedialnymi klavesmi

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Dreamer 7. 11. 2019 22:50

Prosim o pomoc s najdenim idealnej klavesnice, hladal som na heureke, alze, aliexpress, nikde nic nie je, niekedy takych bolo vela, teraz je vela LEDkovych, so zdielanymi multimedialnymi klavesmi, alebo inak deformovane, chybajuce klavesy Insert, Delete a pod.

Tato by prakticky splnovala moje poziadavky, az na ten oranzovy ramcek, ale je nedostupna:
https://www.itsk.sk/logo-klavesnica-ora ... 09122.html

Hlavne poziadavky:
- cena idealne do 30€
- standardne rozlozenie klaves
- velky Enter
- numpad
- minimalne 12 nezdielanych multimedialnych klaves v hornej casti, nie po stranach
- kablova, prip. s bezdrotova s moznostou zapojenia aj na kabel, ako Xbox One gamepad

Dalsie nepovinne poziadavky:
- standardna vyska klaves, nie slim
- multimedialne klavesy na prehravanie a hlasitost, idealne na pravej strane (zvyk)
- cierna farba, prip. kombinacia so striebornou, alebo siva, biela
- normalny vzhlad, idealne nie tie futuristicke
- podsvietenie netreba, ale nevadilo by
- odolnost voci poliatiu (ma to aj ta za 6€)

Ja pouzivam multimedialne klavesy aj v kombinacii, takze ich potrebujem samostatne, napr. M1 otvori program 1, Alt+M1 zatvori program 1, na hlasitosti mam Ctrl+ pre basy, Shift+ pre vysky, dalsie pre profily, denny, nocny a pod., to vsetko si viem nastavit v programe HotkeyP, nie je nutny ziadny software dodavany s klavesnicou.

Dakujem.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 8. 11. 2019 05:53

Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 8. 11. 2019 08:53

Tracer Battle Heroes Squadron

Obrázek

PS: Dávej si pozor, co objednáváš - TRAKLA45898 (SK verze) má úzký levý Shift, TRAKLA45897 (CZ verze) a TRAKLA44999 (EU verze) mají dlouhý levý Shift.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 8. 11. 2019 20:26

Mozno som to nenapisal dobre, vsetky odporucane maju maly - uzky Enter, uz som nejake nasiel:

https://www.mironet.cz/vakoss-tk108uk-c ... #396085548
- tato splna poziadavky, ale klavesy okolo sipiek su velmi blizko seba a tiez multimedialne su male a blizko seba

https://www.ebay.com/c/97042169
https://www.ebay.com/itm/113449680437#shpCntId
- tieto su dve verzie rovnakej klavesnice, ADESSO AKB-131HB / AKB-131PB, maju roznu farbu a pripojenie, ale splnaju vsetko, jediny problem je vysoka cena postovneho, okolo 30 dolarov, ale inde ju neviem najst

EDIT: Prip. mi poradte, kde este hladat, doteraz som hladal na: heureka, alza, aliexpress, ebay, amazon, gearbest, google.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sesitek 5. 1. 2020 18:39

Zajimalo by me, zda uz mas tu klavesnici.

Shanim novou klavesnici uz leta, a nikde zadnou, ktera je spravne a kvalitne vyrobena nenachazim.

:(((
Sesitek | AMD Ryzen 5 2600 | MSI GFX 1660 Ti Gaming X 6GB | Samsung SSD 860 EVO 250GB | Crucial Ballistix Sport LT 2 x 8GB DDR4 2400 | Microsoft Windows 10 Home CZ 64bit DVD OEM | Akasa Eclipse 62 | EIZO 1920 x 1080 | GIGABYTE X470 AORUS GAMING 7
Sesitek
Junior

Odeslat příspěvekod Dreamer 6. 1. 2020 16:52

Kupil som tu ADESSSO AKB-131HB (odkaz vyssie), ta sa ale neda kupit u nas a postovne bolo vysoke.

Pouzivam ju kratko, nema predlozku, pouzivam docasne tu zo starej, ma multimedialne klavesy pre hlasitost a prepinanie poloziek naopak, o tom som vedel z obrazkov, prehodil som to pomocou programu HotkeyP, oproti starej klavesnici je tichsia, ale medzernik a hlavne Enter su o nieco hlucnejsie ako ostatne klavesy, pri pouziti vacsej sily, stale ale tichsie ako na starej klavesnici. Nema SK ani CZ nalepky, tie este hladam.

Zalezi na tom, ake mas poziadavky, multimedialne klavesy, velky 3-slotovy Enter? Prakticky som nikde nenasiel inu, ak by ti ale stacilo menej multimedialnych klaves, alebo ti staci 2-slotovy Enter - horizontalny alebo vertikalny, tak toho najdes dost.

Z mojich skusenosti, pokazili sa mi dve stredne drahe mysi Logitech po asi 2 rokoch, ale klavesnica sa mi este nepokazila nikdy, vsetky boli lacne noname, hlavne je to o rozlozeni a prip. dalsich poziadavkach, napr. podsvietenie, tiche klavesy a pod.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sesitek 16. 1. 2020 14:10

Moje naroky jsou ty nejnizsi co mohou bejt a presto nenachazim.

Klavesnice musi být rovná. To znamená obdelník.
- Klingongskou válečnou zbraň si mohu doma vyřezat z lepenky. Nepotrebuju ji.

Pokud má podsvícení, musí být nastavitelné bez software.
- Ale podsvicení nepotřebuju… Zapnu si lampicku.

Nesmí být cvakací.
- Na klávesnici pracuju a dbám o své dusevní zdraví, kdybych touzil po cvakani, najdu si práci v kolbence nebo u kasy v Lidlu. Cvakani nepotrebuju.

Standardni výska kláves.
- nechci snizene, nebo dotykove klavesnice. potrebuju ten *pocit* ze je klavesa zmacknuta.

Velký enter - protoze ten malej se spatne hleda rukama i ocima. Velkej enter potrebuju na praci.

Standardni velikost klaves F1 - F12. A musi byt oddelene, tak jak to ma byt.
- opet protoze pri praci hned vim, kde ktera klavesa je. Kdyz jsou pohromade, musim to hledat. Potrebuju to opet na praci.

-- 16. 1. 2020 14:12 --

Uprime, kdyby se nekomu podarilo najit takovou klavesnici, jsem ochoten ji koupit dvakrat a jednu mu darovat. tak jsem zoufalej :)))
Sesitek | AMD Ryzen 5 2600 | MSI GFX 1660 Ti Gaming X 6GB | Samsung SSD 860 EVO 250GB | Crucial Ballistix Sport LT 2 x 8GB DDR4 2400 | Microsoft Windows 10 Home CZ 64bit DVD OEM | Akasa Eclipse 62 | EIZO 1920 x 1080 | GIGABYTE X470 AORUS GAMING 7
Sesitek
Junior

Odeslat příspěvekod Dreamer 16. 1. 2020 20:38

Sesitek

Neviem co presne znamena to "cvakanie", bezne klavesnice je pocut, potom su mechanicke (s tymi skusenosti nemam) a niektore su tichsie, ale z popisu sa to zrejme zistit neda.

Taktiez Enter, potrebujes 3-slotovy, alebo staci 2-slotovy - vertikalny alebo horizontalny? Myslim ze uz sa prestali vyrabat klavesnice s 3-slotovym, alebo je ich malo.

Ta ktoru mam - ADESSSO AKB-131HB ma mierne znizenu vysku klaves, ma velky 3-slotovy Enter a klavesy su relativne tiche, F-klavesy su oddelene.

Alza ma mozno ako jedina moznost filtrovania, kde sa da hladat aj 3-slotovy Enter, aj ked najde aj 2-slotove, tak mozno tam nieco najdes:

https://www.alza.sk/lacne-klavesnice/18 ... 7&sc=10370

Inak mam pocit, ze klavesnice s 3-slotovym Enterom sa uz ani nevyrabaju, len sa dopredavaju, viacere ale maju mensie F klavesy, aj ked na to sa da zvyknut, mozno to bez kompromisov nejde, ja som tiez nemal velke poziadavky, ani na klavesnicu, ani na mys, predsa som ale musel robit kompromisy, klavesnicu som objednaval s USA, postovne bolo vyssie ako klavesnica, mys ma sikmo zrezane koliesko a uz sa nepredava, ak sa pokazi, mam opat problem, pritom mi stacilo 5 tlacidiel a naklon kolieska - a nie Logitech, lebo sa mi 2 za sebou pokazili po 2 rokoch, napriek tomu som nevedel nic najst.

Tak spat ku klavesnici, tato by mala splnat vsetko, iba neviem ci "cvaka".

https://www.alza.sk/a4tech-kb-720-cierna-d327598.htm

Prip. este tu:

https://klavesnice.heureka.sk/?o=4

Myslim, ze najskor nieco najdes medzi lacnymi, ak nie, tak este hladaj na ebay, amazon, tam su aj starsie a ine ako sa predavaju u nas, len pocitaj s drahym postovnym.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků