Upgrade sestavy pro Win 10

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod brezousek 13. 1. 2020 19:13

Ahoj. Potřebuji poradit co se svou letitou sestavou pro upgrade na Win 10. Sestavu používám na brouzdání na netu, občasné hraní 3D her. Nejsem si totiž jist, zda by po upgradu na Win 10, fungovalo vše jak doposud.V tuto chvíli jedu na Win7 a pohoda,ale chci přejít kvůli bankovnictví například.....moje sestava:Deska: Gigabyte GA-EP45-DS3RPaměti: A-Data Vitesa EE 4GB (kit 2 x 2GB) 800+Mhz CL4 (4-4-4-12) Extreme EditionProcesor: Intel Core 2 Duo E8400....soc. 775, fr. 3.0 GHz, cache 6MBGrafická karta: PowerColor HD 4870 MD5-PPH 512MB DDR5Tak prosím co Vy na to? nejaky tip jak s rozumem upgradovat? Je mi jasný, že je to za zenitem, ale mimo grafiky by to mohlo byt ok, nebo ne?Popřípadě me trochu zasveťte, jsem již dlouhou dobu mimo trendy. Ale na novou sestavu se necítím financně. Díky moc Tomáš Březina.
brezousek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 13. 1. 2020 19:36

Už jsem na podobných strojích viděl, že na tom relativně bezproblémově šlapou i W10, ačkoliv úplnou podporu ten hardware rozhodně nemá; např. co se týče driverů pro grafiku, budeš se muset smířit s tím, co si najde samotný OS skrze WU.

Otázka je, jestli na to spíš nedát nějakej nenáročnej Linux a nechat to dosloužit jakožto stroj na nějaký to projíždění webu, sem tam možná nějakou tu hru (ideálně s nativní podporou Linuxu). Cpát do tohohle stroje další peníze je imho nesmysl.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brezousek 13. 1. 2020 19:44

Co třeba jen nějakou současnou grafiku kvůli driverům, řekneme do 2000?
A využití, jak píšeš. Linux jde totál mimo mě.
brezousek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 13. 1. 2020 20:00

Ani tu grafiku bych do toho necpal, pokud je využití takové jaké píšu; peníze zbytečně vyhozený z okna... to je už snadnější si něco málo o linuxu přečíst a migrovat na něj. Firefox to má, LibreOffice to má, .. nějaký ty hry se na tom přes Wine hrát taky dají a na webu tři tuny návodů k tomu.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 13. 1. 2020 20:03

A nebo koupit kancelářský základ, který zase nějakou dobu vydrží :)
cardillaVILLA
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 13. 1. 2020 20:36

Popř. pokud ty W7 jsou legální, tak prostě zkusit upgrade na W10 a nechat to na pudové záležitosti; buď to pude nebo to nepude ... a v takovém případě tam pak vrazit něco jiného.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 1. 2020 21:01

Libovolný Celeron G je výkonnější. J5005 je výkonnější.

SSD ... ? ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slune.vm 14. 1. 2020 14:46

Na téhle sestavě by win10 taky nebyly žádná výhra, že? Asi ani kdybych tam přidal další 2 gb ram a ssd na systém...

Intel core 2 duo E7400 2,8GHz
MB: fujitsu siemens D2840-A1
Chipset Intel G41
RAM 2gb ddr2, 400mhz pc2-6400

Kdybych rodičům pořídil třeba nuc8i3bek, tak by to na "běžnou" činnost stačilo? (Web, videa, office). Představa je něco malého, tichého, s malou spotřebou, a aby to jelo aspon 5 let bez potíží (současný pc má určitě přes 10 let, aspoň podle cpu)
slune.vm
Junior


Odeslat příspěvekod slune.vm 14. 1. 2020 15:32

Dík, akorát todle je velká škatule. A říkal jsem si, že i3 by byla větší rezerva do budoucna.

Nehledě na to, že švagr nutí mamce jakýsi ntb tak kolem 40 tisíc, což nedává smysl vůbec :-))
slune.vm
Junior

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 14. 1. 2020 15:35

Četl sis popis?

Intel Core i3-8109U
Počet jader procesoru: 2×
bez disku a pamětí
cardillaVILLA
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slune.vm 14. 1. 2020 15:49

Myslíš u toho nucu? Jo, četl. I3 by měla být lepší než celeron, ne? :-))

Jakože je to bez disku a paměti samozřejmě vím. A viděl jsem i tu sestavu, co jsi navrhl, že je to sakum prdum v podstatě za stejnou cenu jako nuc bez ram a ssd, ale ta velká bedna tam prostě neprojde.

Ssd a ram do nucu připojím i sám, ale poskládat si celý počítač asi nedám. I když czc má zas možnost, že to za pár kaček poskladaji oni, že?

Ještě čekám, jak uvedou nové verze nuc s novějšími procesory, uvidíme...
slune.vm
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 14. 1. 2020 18:05

Počkat, slůně a březoušek je jedna a ta samá osoba?

https://www.czc.cz/umax-u-box-j50-cerna/248489/produkt

+

https://www.czc.cz/wd-ssd-blue-3d-nand- ... 68/produkt

bude s tím trochu kakání, protože Windows z tý 32GB eMMc budete muset smazat a nainstalovat znova na to SSD, ale jinak dobrá volba.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slune.vm 14. 1. 2020 18:13

Není, jen jsem využil téma a při cestě se zeptal ;-)
slune.vm
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 1. 2020 18:54

C2D opravdu vyprovod do sberneho dvora. ;) Rozhodne do toho neinvestuj.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků