Kancelářské PC do 23.000 Kč, classic

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod aa33kk 30. 1. 2020 21:53

Ahoj, potřeboval bych pomoct s výběrem nového PC a vhodných komponentů pro použití převážně do kanceláře (benefitem by bylo univerzální použití).

POŽADAVEK (NE)HLUČNOSTI
Sestava postačí classic.

ÚČEL POŘÍZENÍ SESTAVY
90% kancelářská práce Outlook, Word, Excel, internet a mnoho současně spuštěných oken v Chrome (ca 100)

Bylo by moc fajn, kdyby to do budoucna, alespoň v rozmezí následujících 2-3 let bylo pokud možno dostačující a futureproof z hlediska rozšířitelnosti/upgradu.

FINANČNÍ LIMIT
Strop počítače do 22.000,- Kč.
Monitor dle doporučení adekvátně k navržené sestavě v rámci výše uvedené cenovky.

OPERAČNÍ SYSTÉM
Zahrnout do rozpočtu edici Windows 10 Prof. OEM

SESTAVITE SI PC SAMI?
Sestavím sám.

BUDETE TAKTOVAT?
Nehodlám taktovat (asi) - nechám na doporučení.

MONITOR + JEHO ROZLIŠENÍ
Monitor bych potřeboval také nový. Měli bychom se vejít do uvedného rozpočtu. Požadovaná velikost 27". Rozlišení a výstupy dle použité sestavy - asi fullHD. Monitor bych rád pokud možno zakoupil na delší dobu do budoucna, takže investici beru v poměru cena/výdrž/výkon a bude určen převážně pro onu kancelářskou práci a internet.

NĚJAKÁ DALŠÍ PERIFERIE
Do uskupení, prosím, zakomponovat DVD mechaniku a nějaký vhodný bezdrátový set myši a klávesnice. Rád bych využil klasickou ATX skříň s USB výstupy. Pokud možno výběr bedny/case přizpůsobit pohodlnému čištění.

Požaduji Intel platformu. Rád bych využil následující komponenty.
* i3
* 8GB RAM
* 240GB M2 SSD
* 1TB HDD
* 400W zdroj
* bezdrátový set myš, klávesnice

Děkuji předem za doporučení!
aa33kk
Junior

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 31. 1. 2020 09:43

AMD varianta

21 980,- Kč

Myš a klávesnici si nedovolím navrhnout, je potřeba vyzkoušet, osahat, navíc bezdráty já nevedu, tudíž nevím.

edit: INTEL varianta

22 146,-
Naposledy upravil cardillaVILLA dne 31. 1. 2020 10:27, celkově upraveno 1
cardillaVILLA
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 31. 1. 2020 10:08

CardillaVILLA (co to je za nick, mimochodem?) to navrhl moc dobře. Když jsem prvně viděl tohle téma, řekl jsem si "Proboha, 23 tisíc, to je přehnaně velkorysý rozpočet na office comp." Pak jsem ale viděl, že chce Windows Pro i monitor. Já bych bral větší SSD, klidně i na úkor plotnového disku, ale to jen takové mé hnidopišství.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 31. 1. 2020 10:30

A já zase viděl "požaduji Intel platformu" a DVD. Ale chápu nabídnout mu, pro classic a office užití, výhodnější platformu.
@aa3kk -ATX bedna pro budoucí univerzální využití znamená co?
Naposledy upravil meda2016 dne 31. 1. 2020 16:03, celkově upraveno 1
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 1. 2020 10:33

Core nema moc s pohodlnym cistenim co spolecneho.

-

Zkusil jsem trosicku jiny pristup. Namisto ATX skrine, ktera mi obzvlaste v tomhle pripade vyslovene nedava smysl, jsem zkusil skrin mensi, no presto rozsiritelnou.

Chcete pridat 4x HDD a mit z toho sitove uloziste? Neni problem.
Chcete pridat herni grafickou kartu? Staci vypnout PC, sundat bok a zapojit ji.
Chcete klasicky vzhled Fractal Define? Je tu.
Chcete prachove filtry? Ano prosim, jsou tam.
Chcete snadne cisteni? Splneno.
Chcete odhlucneni? Z vyroby pritomno.
Chcete tiche a pritom vykonne chlazeni? 4x 120mm /v kosiku/ k Vasim sluzbam, oba intake maji prachovy filtr.
Chcete bluetooth? Posluzte si ... deska jej ma hned na sobe.
Chcete WiFi? Nejnovejsi 802.11ac dualband je plne k dispozici.


23.409,- Kc


Jedine, co Define Nano S nenabidne, je interni mechanika. Proto jsem osadil externi. Na druhou stranu malym a mozna prijemnym bonusem muze byt pritomnost AC wifi karty a Bluetooth recieveru.

Dale pak 500GB NVME SSD, 1TB HDD, 16GB RAM a ctyrjadrova i3 9100.


== == ==


Pokud by byl pozadavek na klavesnici a mys v cene, nedalo by se, nez smirit se s 250GB SSD a 8GB RAM, s tim, ze bychom pribrali velmi dobry Logitech set MK270. Pokud by tazatel chtel vylozene skvely set klavesnice a mysi, MK540 bude to prave.

8/250 a MK270: 22.709,- Kc

8/250 a MK270: 23.359,- Kc
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 31. 1. 2020 11:00

Ano, skříň v mém návrhu je takový slabší článek. Ještě jsem přemýšlel o BQ Pure Base 600, ale s tou nemám zkušenost - ale lepší volbou než Core by byla určitě.
cardillaVILLA
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 1. 2020 11:10

No ono to vubec od dob, co je stara dobra Define Mini EOL, je s levnejsi solidni skrini s filtry, odhlucnenim a slotem pro mechaniku docela potiz.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 31. 1. 2020 12:54

Kine, ty odkazy s MK... Jeden se zopakoval z prvního, druhý posunul, třetí není.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod aa33kk 31. 1. 2020 19:36

Děkuji za všechny podněty.

@meda2016
Asi jsem se špatně vyjádřil, ale KineCZek to v podstatě obsáhl co do univerzálního využití skříně v rámci budoucího rozšiřování (GK, případně další HDD, aj.).

Upřesním, že plně dostačující bude opravdu 250GB SSD a 8GB RAM. MK270 vypadá také velmi dobře. Dále oceňuji Define Nano S, která má prachové filtry a umožňuje snadné čištění. Zeptám se, byť z uvedené diskuze to bude asi zbytečné, zda by se i přesto dala vymyslet varianta, která by poskytla stejné vlastnosti a k tomu i možnost interní mechaniky? Strop cenové relace se trochu utáhl na 22 tis.
aa33kk
Junior

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 31. 1. 2020 20:12

FD R5/R6? Ale jsou to velké skříně, pro budoucí využití idelální.
cardillaVILLA
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 31. 1. 2020 23:14

@aa3kk -Editováno 2x: Nevím, jestli je to dostatečně dobrá skříň - iTeck Sylent Mini
https://www.czc.cz/itek-sylent-mini-usb ... 99/produkt

S večer napsaným jsem ráno sám znechucen.
meda2016
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků