PC, postprodukce videa, 70.000

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod eNkoCZ 4. 2. 2020 11:43

Ahoj,
komerčně stříhám video (4K/FHD). Aktuálně na laptopu Dell XPS 15 9570 (i7-8750H, 32GB, 1TB SSD) s externí eGPU (Radeon RX590). Použitý software je převážně DaVinci Resolve Studio. Video včetně motion grafiky přímo do záběrů. Laptop v tomto poslední dobou dostává hodně zabrat (teploty) a složitější grafika (colorgrade, tracking 10-20 bodů najednou) ve videu už není možná (= pády aplikace). Z tohoto důvodu jsem se rozhodl pro nový stroj a vzhledem k předchozímu úspěchu s tímto fórem (viewtopic.php?f=932&t=1143011) jsem se rozhodl obrátit opět sem.

Požadavek nehlučnosti: Classic (neřeším, protože mám 99% sluchátka na uších)
Účel pořízení sestavy: Postprodukce videa (99%), Sociální sítě (1% O:-) )
Finanční limit: 70.000,- CZK (+-)
Operační systém: MS Win 10 CZ (zahrnuto v limitu = bude třeba pořídit)
Sestavíte si PC sami?: Ne, tohle raději nechám povolanějším
Budete taktovat?: Já ne, chci sestavu složenou a odladěnou (takt je na dodavateli) - prostě ready-to-use
Monitor: Mám svůj, 2x Dell U2718Q (4K)
Periferie: Mám své, chci jen skříň (s napájecím kabelem :-D )


Tak a tímto to začalo... :-P


11.12.2019
Vše výše uvedené jsem poslal @KineCZek - právě díky tomuto fóru jsem věděl, že se stavbou na zakázku zabývá

12.12.2019
Spojení navázáno. Upřesnili jsme detaily (velikost disků kvůli cloudům, cenovou relaci (DPH) a já nastavil šibeniční termín dodání do konce roku - jo, za to mě měl hodně rád :-D .

13.12.2019
Návrh sestavy a její doladění do finální podoby = https://www.alfa.cz/basket.php?items=_4 ... YH024PCX06
Co mě překvapilo, byla maximální ochota zodpovídat dummy dotazy ;-) (proč ne vodník, proč tolik disků, proč tolik RAM apod - vše logicky zdůvodněno)

16.12.2019
Zaplacena proforma faktura a já mohl začít houpat nohama a po čase koukat i na galerku https://www.facebook.com/profile.php?id ... 874&type=3 jo a taky jsem mezitím přidal další várku dummy dotazů - opět zodpovězeno :D

23.12.2019
Sraz u kanclu, dodání stroje včetně příslušenství (co zbylo po stavbě). Bedna lux, kabely uklizené. Jen se zapojil monitor, periferie a ... start rychlostí blesku :shock: . Poladili jsme pár detailů (nastavení nového účtu včetně konfigurace SW). Pokecali jsme nejen o počítačích, a protože jsem byl fakt nadšený z přístupu, tak jsem mu dal i napít a koupil i svačinu na cestu zpět (lidi, tohle je fakt podstatný detail!!! Kupte mu ji!!! :-) )

04.02.2020
Měsíc s novým strojem:
- rychlost renderu o 50-70% rychlejší (v závislosti na použitých efektech) oproti notebooku s eGPU
- o PC člověk neví ani bez sluchátek (zářivky v kanclu jsou hlučnější i při renderu)
- pár problémů s výkonem, které však ze 100% vyřešilo překonfigurování postprodukčního software
- nevážit to tunu, tak si to beru i na cesty :D

Závěr:
Toto téma jsem zpětně vytvořil jednak proto, aby i ostatní lidé, co třeba hledají něco podobného, měli možnost dohledat, jaký hardware (a za jakou cenu) se dá pro takovou práci použít. A také jako poděkování KineCZek za jeho ochotu a práci, která je hodná ocenění "Bylo to v TOPu!" :tleskani
ASUS EEE 1015PN White + HTC Wildfire S White --- jooo to byly časy :D
eNkoCZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 2. 2020 19:17

Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malay 4. 2. 2020 20:39

Alernativní závěr: Lidé, kteří hledají něco podobného, by si mohli např. taky prostudovat článek (nebo alespoň jeho závěr): "DaVinci Resolve Studio CPU Roundup: AMD Ryzen 3rd Gen, AMD Threadripper 2, Intel 9th Gen, Intel X-series" (na čtení grafů nepotřebují odborné znalosti) a potom se rozhodovat.
Sapphire Pure Black X58, Xeon X5680@4,5/4,3GHz + Thermalright Archon, RAM 48GB 1700MHz, GPU Sapphire RX580 Nitro+ 4GB, 2x SSD 250GB, NVMe 256GB, HDD 1TB, RAMdisky, Corsair RM550x, zabaleno do Fractal Define R5
malay
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 2. 2020 21:22

Zrovna tady by to na render asi udělalo nějakej ten rozdíl no...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 4. 2. 2020 21:29

Chtěl jsem to odpoledne napsat, ale bylo mi to blbý v tomto topicu. Tazatel je se sestavou spokojený tak co. Pro ostatní viz malay.
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 4. 2. 2020 22:13

malay -Reakce na text Puget Systems: Jenže nejen grafy a procenta o vítězství procesorů AMD ale i slovní hodnocení v závěru. A tam jsou u intelu slova "vyřešena; stabilnější" a u AMD slova "bude potřeba (času); až bude k dispozici".

Nabízí tu někdo podobnou kompletní službu s platformou AMD jako Kin?

EDIT: Nejen pro Intel a nVidia ale také pro AMD nejsou doplněná témata o nových doporučených procesorech a grafických kartách.
Naposledy upravil meda2016 dne 5. 2. 2020 08:12, celkově upraveno 1
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 2. 2020 23:25

Už jsem pár sestav na AMD dělal, dneska už jsou ve stavu, kdy se to dá odevzdat stabilní a hotové.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 5. 2. 2020 00:13

Threadripper jsem tu už chtěl taky nadhodit, ale nebudu rejpat do věcí, které si tu někdo řešil v SZ a u nichž mi nejsou známé všechny okolnosti.

meda2016: Průřez trhem pro grafiky AMD jsou o nová GPU doplněna. Dnes jsem akorát přidal 5500 XT / 5600 XT. Tak prosím pěkně pročíst dříve, než napíšeš nějakou kritiku; děkuji.

Mj., poslední aktuální test relevantní pro toto vlákno zde: https://www.pugetsystems.com/labs/articles/DaVinci-Resolve-Studio-CPU-Performance-Intel-Core-X-10000-vs-AMD-Threadripper-3rd-Gen-1630/
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 5. 2. 2020 00:50

To je pravda, toho jsem si ani nevšiml, ten předchozí test je z července, kdy zrovna vycházely nový AMD a za tu dobu se toho dost změnilo. Proto ten velký červený rámeček u testu a odkaz na tento nový aktuálnější test.
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 5. 2. 2020 08:16

@mils...@Kin...... -Za nemístnou kritiku neaktuálnosti doporučených komponent se omlouvám. Měl jsem si ověřit, že už se stalo. GK nVidia ...Super...
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 5. 2. 2020 08:29

Jestli kolega doplňoval vlákno o produkty NV Super netuším; možná to má už v přípravě, jen neměl čas dodělat. Zveřejněný průřez co koukám to zatím neobsahuje.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků