Co vybrat z WEP Open, WEP Shared,

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Papadimo 14. 2. 2020 12:58

Dobrý den, mám zařízení, na kterém chci vytvořit Wifi síť. Neumí WPA, tudíž není výběr. Vím, že WEP je jen placebo, jehož šifra patří k prolomeným, ale přesto oproti nešifrovanému provozu není přímo čitelná.

Jaké zvolit druh Zabezpečení této Wlan, tak aby se šlo připojit jen zařízením se známým klíčem a provoz byl šifrovaný?
Na výběr je pouze
    -WEP open
    -Wep Shared
    -None Poslední volbu None jsem vyřadil, neboť vůbec žádné heslo se tam nenastavuje.
Na wikipedii jsou poněkud zmatené informace o tom, jaký rozdíl je mezi Open a shared.
Papadimo
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 2. 2020 13:41

Zařízení odnes do sběrného dvora. Zákup jiné zařízení s odpovídajícím zabezpečením.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wikan 14. 2. 2020 13:46

Informace na wikipedii se mi naopak zdají jednoznačné. Open je lehce bezpečnější.
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 14. 2. 2020 15:49

Zařízení které neumí WPA2 je tak zastaralé že to klidně můžeš provozovat bez hesla pokud ti to nevadí, protože i když heslo nastavíš tak u wep je to prolomeno během minuty, čili jako by tam žádné nebylo a kdoví kolik jiných děr to ještě má.

Takže jak radily vyhodit a neřešit!!!!!!!

PS. I ten nejlevnější router dnes je 1000 krát lepší......jak to staré zařízení.

PS2. Nemáš 1000,-kč na ten nejlevnější nový router? TP-LINK Archer C6
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Papadimo 14. 2. 2020 17:49

Lehce znamená co? A v čem je ten rozdíl ? Chápu to dobře jsou zde 2 věci
-zda se přenos šifruje či nešifruje
-zda je umožněno se připojit komukoli nebo je vyžadováno heslo

Jak jsou tyto 2 faktory nastavené u open a shared?

Marně to připomínat , marné to je.... Jako že budu nosit routr v kapse a anténa mi bude čouhat v rozkroku, v horším případě se mi zapíchne do díry
Papadimo
Junior

Odeslat příspěvekod soban 14. 2. 2020 21:53

Řekly jsme vyhodit.

Pokud to nechápeš není co řešit ať tam nastavíš cokoliv je to jedno!
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hasimali 14. 2. 2020 22:20

Papadimo píše:Jaké zvolit druh Zabezpečení této Wlan, tak aby se šlo připojit jen zařízením se známým klíčem a provoz byl šifrovaný?
Na výběr je pouze
    -WEP open
    -Wep Shared
    -None Poslední volbu None jsem vyřadil, neboť vůbec žádné heslo se tam nenastavuje.
Na wikipedii jsou poněkud zmatené informace o tom, jaký rozdíl je mezi Open a shared.


Já bych řekl, že na wikipedii je to popsáno pěkně:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Wired_Equivalent_Privacy
hasimali
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 15. 2. 2020 00:42

Přesně:

V závislosti na provozu v sítí, a tím pádem počtu paketů přístupných k prozkoumání, mohlo úspěšné obnovení klíče zabrat jednu minutu. Pokud je posílán nedostatečný počet paketů, má útočník možnost posílat do sítě pakety vlastní a tím pádem stimulovat pakety s odpověďmi, které mohou být prozkoumány k nalezení klíče. Poměrně záhy byly provedeny implementace tohoto útoky a publikovány nástroje pro jeho provedení. Tento útok je možné provést s osobním počítačem s běžným hardwarem a volně dostupným softwarem, např: aircrack-ng, k prolomení WEP klíče během několika minut.


Myslím že k tomu není co dodat!
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hunter21 15. 2. 2020 07:39

Ty nemáš dostatočné IQ na to, aby nebol tvoj štýl troll dotazov poznať a to ani vtedy, keď si budeš meniť nick každý deň. Sledujeme ťa na mnohých weboch.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick213 18. 2. 2020 09:42

Jak už psal soban. Je naproste k ničemu používat takto staré algoritmy. Lepší je si prostě pořídit nový router a máš to. Budeš to mít rychlé, i šifrované.. alespoň pomocí WPA-2 a ne WEP..
Nick213
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Papadimo 24. 2. 2020 11:42

Ale já se neptám na radu, co nakoupit, ale jak nastavit stávající zařízení : možnosti Shared a Open (None zavrženo). WEP je dané.
Papadimo
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků